Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Inovatyvių procesų inžinerija (anglų k. - Innovative Processes Engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Chemijos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Chemijos inžinerija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 1,5, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-10

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211EX069

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470711

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2022-07-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Paruošti aukštos kvalifikacijos chemijos ir procesų inžinerijos magistrus, galinčius analizuoti ir kritiškai vertinti įvairius gamybinius procesus taikant tvarumo ir žiedinės ekonomikos principus, galinčius kurti ir diegti pažangias technologijas derinant „žaliąjį“ mąstymą su inžinerijos žiniomis ir praktiniais įgūdžiais, kvalifikuotai spręsti gamybines problemas.
Studijų rezultatai:
Žinios
Gerai žino ir moka kūrybiškai taikyti chemijos ir kitų gamtos mokslų bei matematikos pagrindus, sprendžiant šiuolaikines pramonės problemas. Žino ir supranta chemijos ir procesų inžinerijos principus ir geba juos taikyti pramonėje naujiems inžineriniams uždaviniams spręsti.
Žino mokslinių tyrimų, projekto valdymo pagrindus, alternatyvių energijos sistemų, atliekų nukenksminimo technologijas, geba taikyti tvaraus vystymo principus pramonėje.
Turi gilias žinias ir supratimą apie šiuolaikines technologijas, žinias apie šiuolaikinius pasiekimus gamybos ir perdirbimo pramonėje, derinant gamybos klausimus su aplinkosauginiais reikalavimais. Žino korozijos problemas, cheminės kinetikos, reaktorių inžinerijos, pažangių degalų gamybos, naujų produktų kūrimo, biotechnologijų principus.
Žino šiuolaikines resursų valdymo metodus, funkcinių medžiagų ir dangų gamybos technologijas, moka jas kritiškai vertinti remiantis taršos prevencijos, energijos efektyvumo, darnaus vystymosi principais.
Inžinerinė analizė
Geba spręsti netipines, negriežtai apibrėžtas ir neišsamiai apibūdintas problemas pastoviai besivystančioje pramonėje.
Geba, remiantis moksliniu požiūriu, analizuoti ir spręsti standartines ir nestandartines inžinerines problemas, gebėti jas aiškiai formuluoti ir palyginti. Geba naudoti savo žinias ir supratimą sprendžiant praktinius chemijos inžinerijos ir procesų uždavinius, pritaikant teorinius modelius ir tyrimo metodus, įskaitant matematinę analizę, modeliavimą ir eksperimentinių tyrimų metodus.
Supranta socialinių, sveikatos, darbo ir gaisrinės saugos, aplinkos apsaugos ir komercinių reikalavimų svarbą;
Geba taikyti inovatyvius metodus, identifikuojant, formuluojant, analizuojant, sprendžiant pramonėje, kylančias problemas.
Projektavimo įgūdžiai
Geba taikyti savo žinias ir supratimą apie technologinius procesus, plėtojant koncepcijas ir problemų sprendimus, paremtus fundamentaliais principais, o taip pat ir sprendžiant nestandartines problemas, tarp jų ir susijusias su kitomis mokslo bei inžinerijos studijų kryptimis.
Sugeba įvertinti, taikyti ir plėtoti novatoriškus sprendimus, paremtus procesų kontrolės, technologinių procesų analizės ir mokslinių tyrimų rezultatais.
Geba naudotis savo inžineriniais gebėjimais, priimti sprendimus, dirbant su daugialypėmis, techniškai neapibrėžtomis ir tiksliai neapibūdintomis problemomis, atpažinti neatitikimus ir juos išspręsti.
Tyrimai
Geba atlikti fundamentinius ir taikomuosius tyrimus
Geba nustatyti informacijos poreikį, apibrėžti ir gauti duomenis, reikalingus išspręsti chemijos ir technologijų problemas, naudojant įvairius duomenų šaltinius.
Sugeba planuoti ir atlikti analitinius tyrimus, modeliavimą ir eksperimentinius chemijos inžinerijos, alternatyvių degalų, aplinkosauginius tyrimus, kritiškai įvertinti gautus duomenis ir padaryti iš jų išvadas.
Gali naudoti įvairius cheminės ir instrumentinės analizės metodus, įrangą ir medžiagas, analizuojant cheminius procesus, geba įvertinti naudojamų metodų tikslumą ir tyrimo rezultatų patikimumą.
Sugeba išnagrinėti ir įvertinti naujų ir kuriamų pramonės technologijų taikymą.
Praktinio darbo gebėjimai
Geba sujungti į visumą žinias iš įvairių mokslo sričių, susijusių su naujomis pramonės technologijomis ir produktais, metodiškai ir sistemingai parengti kompleksines išvadas.
Išsamiai supranta taikomus mokslinius tyrimus metodus ir metodikas, atkreipiant dėmesį į jų stipriąsias ir silpnąsias puses. Gali parinkti inžinerinę ir programinę įrangą, reikalingą išspręsti pramonėje kilusius klausimus.
Išmano etinius, aplinkos apsaugos ir komercinius inžinerinės veiklos reikalavimus.
Žino inžinerinės ir mokslinės veiklos organizavimo principus, supranta jos grandžių sąveiką, geba vertinti inžinerinę veiklą darbo saugos ir aplinkos apsaugos aspektais.
Asmeniniai ir socialiniai gebėjimai
Moka dirbti kūrybiškai komandoje, plėtojant modernius pramonės sprendimus, organizuojant individualią ir grupinę veiklą, atsako už savo pavaldinių darbą ir atlikimo kokybę.
Moka efektyviai dirbti ir bendrauti su inžinerijos bendruomene ir plačiąja visuomene nacionaliniu bei tarptautiniu mastu.
Geba daryti inovatyvius sprendimus kuriant ir plėtojant pramonės produktus, naudojant holistinį požiūrį, įvertinant etikos reikalavimus bei galimą poveikį visuomenei ir aplinkai.
Labai gerai supranta gamybos ir perdirbimo pramonės, aplinkosauginių technologinių ir mokslinių projektų vystymo ir valdymo aspektus, taip pat sėkmingų technologinių sprendimų principus, paremtus ekonominiu tikslingumu.

Mokymo ir mokymosi veiklos:

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Paskaitos
Pratybos
Laboratoriniai darbai
Seminarai
Individualios konsultacijos
Atvejo analizė
Projektai
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino. Studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamojo darbo (projekto) gynimu
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Moksliniai tyrimai ir inovacijos, Tradiciniai ir pažangieji degalai, Inžinerinių sistemų skaitinis modeliavimas (BEM), Švaresnės technologijos ir ekologinis gaminių projektavimas, Darni energetika, Šilumos ir masės pernaša, Naujo produkto kūrimas, Biodegalai ir biorafinavimo technologijos, Tvarus išteklių valdymas,
Magistro baigiamasis darbas
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Cheminių reakcijų inžinerija, Korozijos inžinerija, Kompozicinių medžiagų gamybos technologijos ir tyrimai, Gamybos valdymo metodologija, Skaitiniai inžinerijos metodai, Naftos ir dujų terminalai bei linijos, Pažangi aplinkos inžinerija, Funkcinės medžiagos ir dangos, Šiuolaikinės gamybos technologijos, Šiuolaikinės perdirbimo technologijos, Naftos chemija ir technologija, Cheminiai reaktoriai
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Chemijos inžinerijos magistro programa (Inovatyvių procesų inžinerija) suteikia studentams gilų išsilavinimą ir inžinerines priemones reikalingas būsimiems iššūkiams spręsti, siūlant problemų sprendimus chemijos ir kitų pramonės sričių kompanijoms, gebėjimą dirbti tarptautinėje aplinkoje. Programa yra unikali, vienintelė Lietuvoje
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgiję chemijos inžinerijos magistro kvalifikacinį laipsnį asmenys gali dirbti tiriamąjį, technologinį, ekspertinį, konsultacinį bei vadybinį darbą įvairiose gamybinėse, alternatyvių degalų gamybos, naftos perdirbimo įmonėse, energetikos sektoriuje, dujų ir naftos produktų terminaluose, mokslinėse įstaigose, chemijos laboratorijose, tęsti studijas doktorantūroje; įgijus vadybinį ir praktinį patyrimą gali dirbti įmonių arba jos padalinių vadovais.
Tolesnių studijų galimybės:
Gali tęsti trečios pakopos, doktorantūros studijas.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos: 2022-02-06