Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Medžiagų ir suvirinimo inžinerija (anglų k. - Materials and welding engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Gamybos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Mechanika ir metalo darbai

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7107

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, -, -
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211EX054

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470715

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2018-03-05
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti medžiagų bei suvirinimo inžinerijos specialistus, gebančius teoriškai ir praktiškai spręsti sudėtingus gamybos inžinerijos uždavinius, moksliškai analizuoti ir įvertinti medžiagų bei sujungimo inžinerijos žinias, atlikti eksperimentinius tyrimus ir taikyti inovacijas, užtikrinti gaminių kokybę ir pažangių bei efektyvių technologinių procesų įdiegimą nuolat kintančioje tarptautinėje rinkoje.
Studijų rezultatai:
Žinios:
Įgis žinių apie mokslinių tyrimų vykdymą ir inovacijų kūrimą bei įdiegimą, medžiagų ir suvirinimo mokslo tendencijas ir dėsnius, pramonės objektų ir sistemų patikimumą, šiuolaikinius medžiagų skaitinius ir eksperimentinius tyrimo metodus bei analizės principus.
Įgis specialių profesinių žinių apie medžiagų sujungimo procesus ir jų suvirinimo problemas, pažangias paviršiaus inžinerijos technologijas bei jų įdiegimą, funkcinių ir nanomedžiagų kūrimą bei jų taikymą, šiuolaikines automatizuotas gamybos sistemas ir jų valdymą.
Gebėjimai tirti:
Gebės tirti suvirinimo ir medžiagų inžinerijos procesų efektyvumą ir patikimumą, kurti ir diegti naujas ar patobulintas technologijas, teisingai pasirinkti efektyvias analitines, skaitines ir eksperimentines tyrimų priemones bei įrangą, taikyti juos naujiems inžineriniams uždaviniams spręsti.
Gebės kritiškai ir analitiškai suprasti mokslinių tyrimų atlikimo esmę, mokslinio eksperimento planavimo ir metodikos sudarymo principus, įrangos pasirinkimo eksperimentui kriterijus, naudojant mokslinę patirtį ir šiuolaikinius įrankius (metodus, modelius, programinę įrangą).
Inžinerinė analizė:
Gebės suprasti, klasifikuoti ir analizuoti informaciją apie naujausius mokslinius tyrimus ir inovacijas, panaudoti savo žinias ir supratimą praktiniams medžiagų ir suvirinimo inžinerijos uždaviniams spręsti, taikant teorinius modelius ir praktinius tyrimo metodus, įskaitant matematinę analizę, skaitinį modeliavimą ir eksperimentinius tyrimo metodus.
Gebės taikyti novatoriškus metodus tipinėms ir specifinėms problemoms spręsti bei jų sprendimams įgyvendinti, interpretuoti teorinius ir eksperimentinius rezultatus, surūšiuoti juos svarbos ir patikimumo atžvilgiu.
Inžinerinis projektavimas:
Gebės inovatyviai plėtoti originalias inžinerines idėjas ir metodus, kurti naujas suvirinimo ir medžiagų inžinerijos technologijas bei medžiagas, parinkti efektyvius inžinerinio projektavimo sprendimo būdus, taikyti informacines technologijas, skaitinio modeliavimo ir matematinės analizės pricipus bei programinę įrangą.
Gebės moksliškai analizuoti medžiagų ir jų sujungimo technologijų inžinerines problemas, išsamiai suprasti medžiagų ir suvirinimo inžinerijos srityje taikomus procesus ir technologijas bei jų specifiką, parinkti ir projektuoti reikalingus inžinerinius įrenginius bei gamybos sistemas.
Inžinerinės veiklos gebėjimai:
Gebės priimti inžinerinius sprendimus, susidūrus su daugialypėmis, techniškai neapibrėžtomis ir tiksliai neapibūdintomis problemomis, išmanyti etinius, aplinkos apsaugos ir komercinius inžinerinės veiklos reikalavimus.
Gebės taikyti dalykines žinias gamybos inžinerijos uždaviniams spręsti, planuoti ir atlikti teorinius, modeliavimo ir eksperimentinius tyrimus, atlikti mokslinės informacijos ir gautų eksperimentinių duomenų vertinimą, skaitinį bei analitinį apdorojimą.
Asmeniniai ir socialiniai gebėjimai:
Gebės atlikti mokslinius tyrimus savarankiškai ir grupėje, pateikti darbo rezultatus įvairioms klausytojų auditorijoms, dalykiškai bendrauti su savo ir kitų mokslo sričių bei skirtingos kompetencijos specialistais, mokytis visą gyvenimą. Taip pat gebės vadovauti kolektyvui.
Gebės kritiškai ir konstruktyviai mąstyti, įvertinti kokybinę ir kiekybinę informaciją, atsakingai ir savarankiškai priimti sprendimus, vykdyti mokslinius tyrimus, suvokiant moralinę atsakomybę už inžinerinę veiklą, suprasti inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikytis profesinės etikos bei inžinerinės veiklos normų.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, diskusijos, seminarai , individualios ir grupinės užduotys, pratybos ir laboratoriniai darbai, kursiniai darbai ir projektai, savarankiškas darbas, individualios konsultacijos, baigiamasis darbas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Egzaminas, įskaita, tarpiniai atsiskaitymai, individualūs ir grupiniai darbai, savarankiški rašto darbai, magistro baigiamasis darbas.
Žinioms ir gebėjimams vertinti taikoma dešimtbalė kriterinė proporcinė kaupiamoji vertinimo sistema (kaupiamasis vertinimas).
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų dalykai programoje sudaro 84 kreditus iš visos 120 kreditų studijų programos apimties.
Pirmaisiais studijų metais medžiagų ir suvirinimo inžinerijos programos studentai studijuoja tokius privalomuosius studijų dalykus: Baigtinių elementų metodas vientisos terpės mechanikoje; Mokslinių tyrimų ir inovacijų pagrindai; Suvirinimo procesų teorija; Patikimumo teorija; Legiruotųjų plienų suvirinimas; Suvirinimo procesų modeliavimas; Medžiagų tyrimo metodai; Irimo mechanika. Šalia šių dalykų pradedama rašyti magistro baigiamąjį darbą, kas leidžia kritiškai ir analitiškai suprasti mokslinių tyrimų atlikimo esmę, mokslinio eksperimento planavimo ir metodikos sudarymo principus, įrangos pasirinkimo eksperimentui kriterijus, naudojant mokslinę patirtį ir šiuolaikinius įrankius
Antraisiais studijų metais pagrindinis dėmesys skiriamas magistro darbo paruošimo baigiamajam etapui. Privalomieji studijų dalykai: Dangų ir paviršių mokslas; Spalvotųjų metalų suvirinimas; Svarbių konstrukcijų medžiagų teorija; Funkcinių ir nanomedžiagų inžinerija. Trečiame semestre yra numatytas 3 kreditų pasirenkamas dalykas, leidžiantis studentams pasirinkti modulį pagal savo interesų sritį. Ketvirtasis semestras yra skirtas tik magistro darbo pabaigimui.
Magistro darbas rengiamas nuo pirmo iki ketvirto studijų semestro.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Numatytas vienas laisvas pasirinkimas (bet ne mažiau kaip 3 kreditų).
Studijų programos skiriamieji bruožai:

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Asmenys, įgiję medžiagų ir suvirinimo inžinerijos mokslų magistro kvalifikacinį laipsnį, gali vadovauti gamybos įmonei ar jos padaliniams, kurti ir diegti technologinio proceso ar produkto inovacijas gamybos įmonėse, vykdyti mokslinius tyrimus, gali dirbti mokslo ar studijų institucijose, nagrinėjančiose inžinerinių medžiagų kūrimo, taikymo ir jungimo problemas, gaminių kokybės kontrolės klausimus.
Tolesnių studijų galimybės:
Programą baigęs specialistas įgyja visas būtinas žinias tolesnėms medžiagų ir mechanikos inžinerijos studijoms doktorantūroje Lietuvos ir užsienio universitetuose.