Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Maisto sauga (anglų k. - Food Safety)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Visuomenės sveikata

Švietimo sritis

Sveikatos priežiūra

Švietimo posritis

Sveikatos priežiūra (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Sveikatos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7125

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-9

Akreditavimo vertinimo išvados

LSMU_Visuomenės sveikata_2023.pdf
LSMU_Visuomenės sveikata_2023_išvadų išrašas.pdf

Valstybinis kodas

6211GX011

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470910

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-06-06
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas(-ai):
. Studijų programos tikslas – ugdyti sėkmingus visuomenės sveikatos veterinarinės maisto saugos specialistus, gebančius tarpsektorinėje profesinėje erdvėje siūlyti modernias idėjas, inicijuoti projektines veiklas, kurti, diegti veterinarinę maisto saugą gerinančias inovacijas, identifikuoti, kontroliuoti, valdyti sveikatos ir maisto rizikas; remiantis taikomaisiais mokslo tyrimais praktiškai spręsti visuomenės sveikatos problemas, susijusias su rizikos grupių žmonių mityba, maitinimo organizavimu, maisto saugos užtikrinimu; formuoti sveikatos mokslų duomenimis grįstą visuomenės viešąją nuomonę, dirbti savarankiškai ir kolektyve, vadovaujantis aukštos moralės principais.
Studijų rezultatai:
. 1.Fundamentinių ir taikomųjų maisto saugos mokslinių tyrimų rezultatais grindžiamos naujausios studijų ar praktinės veiklos žinios, kurios reikalingos maisto saugos visuomenės sveikatos specialistui, įgyvendinant profesinės veiklos uždavinius ir inicijuojant pažangą tarpsektorinėje visuomenės sveikatos erdvėje, diegiant maisto saugos kontrolės ir kokybės valdymo, maitinimo inovacijas, vykdant ir sisteminant maisto saugos mokslinius tyrimus bei formuojant sveikatos mokslų duomenimis grįstą viešąją nuomonę. 2. Specialieji gebėjimai, būtini kuriant ir įgyvendinant maisto saugos stiprinimo ir ligų profilaktikos programas, gerinant visuomenės sveikatą, inicijuojant pažangą šiuolaikinėje maisto saugos užtikrinimo sistemoje siejant visuotinės kokybės vadybos ir maisto gamybos tvarumo dėsnius. 3. Socialiniai ir asmeniniai gebėjimai, leidžiantys etiškai dirbti ir kritiškai vertinti su maistu siejamą riziką, atsižvelgiant į skirtingų grupių vartotojų mitybos ypatumus, suprantant savo veiklos pasekmes imtis atsakomybės ir lyderystės gerinant maisto saugos kontrolę, savarankiškai ar su komanda spręsti kompleksines užduotis, naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir komunikacijos priemonėmis teikiant moksliniais tyrimais pagrįstą informaciją visuomenei.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
. Įdiegti į studentą orientuoti mokymo(si) metodai, kuriuos akademinis personalas gali laisvai pasirinkti (darbas grupėse, individualus darbas, diskusija, seminaras, interaktyvi paskaita ir kt.). Dėstymo metodika priklauso nuo numatytų konkrečių dėstomo dalyko studijų tikslų, siekiamų studijų rezultatų, studentams suteikiamų žinių ir ugdomų gebėjimų.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studentų pasiekimams dalyko studijose įvertinti taikomas sumuojamasis vertinimas. Visų dalykų studijų rezultatai įvertinami pažymiu, gaunamu išlaikius egzaminą, sukaupus numatytą dalį kaupiamojo balo (jis turi sudaryti ne mažiau nei 50 proc. galutinio įvertinimo pažymio) arba apgynus studento atliktą darbą (projektą). Rezultatų vertinimo metodai: tarpinė įskaita, egzaminas, studento savarankiškai atliktas darbas (projektas), Magistro baigiamasis darbas, testas, individualus darbas, darbas grupėje ir kt.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Programos sandara atitinka Visuomenės sveikatos studijų krypties aprašą, pakankama apimtis, nuoseklus turinys, tinkamai pasirinkti mokymo(si) ir vertinimo metodai sudaro sąlygas studentams pasiekti studijų tikslus ir rezultatus. Dalykų pasiskirstymas semestruose, apimtys pateikiamos studijų planuose. Studijų programos turinio nuoseklumas ir dalykų visuma leidžia įgyti numatytas žinias ir gebėjimus, sukuria optimalias sąlygas teisingai suprasti dėstomų dalykų turinį. Kontaktinio darbo apimtis neviršija 30 proc., likusi dalis studijų skiriama savarankiškam darbui. Praktinius įgūdžius studijuojantieji formuoja atlikdami privalomą praktiką pasirinktoje VMVT bazėje ir SVSB.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
. Visi programos studentai turi lygias galimybes dalyvauti tarptautinėse judumo programose ir projektuose (Erasmus+ ir kt.) ir išvykti 3-12 mėn. studijų laikotarpiui į Europos ir kitų pasaulio šalių aukštojo mokslo institucijas, su kuriomis yra pasirašytos tarpinstitucinės sutartys, ir / ar 2-12 mėn. praktikos laikotarpiui į pasirinktą užsienio šalies instituciją / įmonę.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programos unikalumą atspindi tai, kad absolventas gauna išskirtines gilinamąsias, taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatais grindžiamas žinias apie bioaktyvių komponentų susidarymą maisto gamyboje, maisto rizikos analizės principus, rizikos grupių žmonių mitybą ir geba taikyti jas užtikrinant maisto saugą ir visuomenės sveikatą.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
. Absolventas gali siekti karjeros visuomenės sveikatos institucijose maisto saugos srityje, Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), Maisto tvarkymo įmonėse, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (NMVRVI), maisto žaliavų ir produktų tyrimų laboratorijose, kuriose vykdoma maisto cheminiai, mikrobiologiniai, fermentiniai ir kt. tyrimai bei rezultatų analizė ir atitikties maisto teisės aktų reikalavimams įvertinimas.
Tolesnių studijų galimybės:
. Antrosios pakopos absolventai gali tęsti studijas doktorantūroje.