Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Kraštotvarka ir žemėtvarka (anglų k. - Land use planning and management)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Aplinkos inžinerija

Švietimo sritis

Architektūra ir statyba

Švietimo posritis

Nėra duomenų

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras
Inžinierius

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6623

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-36

Akreditavimo vertinimo išvados

KMAIK Aplinkos inzinerijos Galutinės išvados.docx

Valstybinis kodas

6531EX034

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550731

Finansinės grupės kodas

2.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-03-26
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti kvalifikuotus kraštotvarkos ir žemėtvarkos specialistus, gebančius spręsti aplinkos formavimo problemas, atsižvelgti į darnų planavimą atliekant teritorijų planavimo, žemės tvarkymo ir administravimo darbus, naudojant kartografijos ir valstybinių erdvinių duomenų rinkinius, gebančiam kaupti, sisteminti, atnaujinti nekilnojamojo turto kadastro duomenis naudojant naujausias technologijas, gebantį lanksčiai reaguoti į verslo aplinką, technologinius pokyčius bei poreikius.

Studijų programos daliniai tikslai:
1.1.Žino pagrindinius bendrosios inžinerijos principus, bendruosius gamtos mokslų ir matematikos dėsningumus ir dėsnius, suvokia gretimų studijų krypčių problemas, jų sprendimų kontekstus ir jų taikymo profesinėje veikloje galimybes. 2.1. Žino ir supranta kraštotvarkos ir žemėtvarkos darbų turinį, svarbą, koncepcijas ir principus, geba tai panaudoti teritorijų planavimo problemoms spręsti. 2.2. Geba rinkti ir analizuoti informacijos šaltinius, naudotis duomenų bazėmis, kompiuterinėmis programomis, laboratorine įranga, įvertinti gautus duomenis ir formuoti išvadas, pritaikyti naujausias technologijas profesinėje veikloje. 2.3. Taikant nuotolinių tyrimų kartografavimo metodus geba sudaryti erdvinius georeferencinio pagrindo, teminius bei specialiuosius duomenų rinkinius apie gamtinius, antropogeninius ir socialinius objektus. Geba apdoroti ir interpretuoti reikiamą informaciją pateiktą erdvinių duomenų rinkiniuose apie georeferencinį pagrindą, žemės naudojimo sąlygas, savybes bei charakteristikas įtakojančias įvairių žemėtvarkos ir žemės valdų projektų rengimą. 2.4. Geba priimti reikalingus sprendimus vykdant kraštotvarkos ir žemėtvarkos darbus ir parinkti priemones bei įrangą, reikalingą šiems sprendimams įgyvendinti. Yra įgudęs dirbti su naudojama matavimų įranga, moka pritaikyti šiuolaikinius programinės įrangos paketus apdorojant matavimo metu gautus duomenis ar atliekant projektavimo darbus. 2.5. Geba taikyti žinias ir įgūdžius sudarant geodezinius ir topografinius planus, parengti kadastro duomenis nekilnojamojo daikto teisinei registracijai, vykdyti teritorijų planavimo ir kraštotvarkos darbus pagal metodinius reikalavimus. Geba derinti teorines ir taikomąsias žinias nustatant žemėtvarkos schemų, kaimo plėtros žemėtvarkos projektų, žemės valdų projektų ekonominio ir ekologinio pagrindimo rodiklius. 2.6. Geba taikyti savo žinias ir supratimą, analitinius ir modeliavimo metodus, projektavimo metodikas kraštotvarkos ir žemėtvarkos veikloje, analizuojant profesinės veiklos metu iškylančius uždavinius ir jiems spręsti parenka tinkamiausius metodus bei priemones, taip pat kūrybiškai taiko metodus teritorijų planavimo problemoms spręsti. 3.1. Geba spręsti kraštotvarkos ir žemėtvarkos specialisto profesinėje veikloje iškylančius uždavinius savarankiškai ir komandoje, supranta šių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai. Supranta kraštotvarkos ir žemėtvarkos veiklos organizavimo etines, darbo saugos, aplinkos apsaugos ir komercines aplinkybes, laikosi profesinės veiklos ir etikos normų, suvokia atsakomybę už savo veiklą. 3.2. Išmano pagrindinius kraštotvarkos ir žemėtvarkos projektų vykdymo ir valdymoaspektus. Suvokia individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą reikalingą nuolatiniam profesiniam savęs ugdymui, moka bendrauti su profesinės veiklos kolegomis ir plačiąja visuomene.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Pagrindiniai taikomi studijų metodai yra tradicinės ir teminės autorinės socialinių partnerių paskaitos, pratybos, praktiniai ir laboratoriniai darbai, konkretaus atvejo tyrimas ir/arba analizė, pateikiant savo samprotavimus refleksijos būdu, darbas mažose grupėse, atliekant individualias užduotis, seminarai, diskusijos, kursinių projektinių darbų atlikimas, pristatymas ir aptarimas, mokomosios ir gamybinės (specializacijos) praktikos, patirtiniai probleminiai aktyvaus mokymo/mokymosi metodai - analizuojamos ir sprendžiamos konkrečios situacijos, iškilusios atliekant darbus ir įgyvendinant projektus, kompleksiškai panaudojant įgytas žinias ir kompetencijas.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Vertinant studento pasiektus rezultatus numatomas kaupiamojo vertinimo sistemos taikymas. Studijų dalykų programose, laikantis nuoseklumo ir sistemingumo principų, numatyti tarpiniai atsiskaitymai, kurių metu yra vertinami konkretūs dalyko studijų rezultatai. Kiekvieno dalyko studijos baigiamos egzaminu. Dažniausiai naudojami studijų rezultatų vertinimo metodai yra testas, referatas, laboratorinio darbo aprašymo gynimas, savarankiško individualaus darbo ar projekto pristatymas, pranešimas seminare pasirinkta tema, grupinio darbo žodinis pristatymas, praktinių darbų aptarimas-diskusija. aptarimas-diskusija.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų dalykai (moduliai): Aplinkos fizika; AutoCAD pagrindai; Bendroji ekologija ir aplinkosauga; Darbo ir civilinė sauga; Darni teritorijų plėtra; Dirbtinis intelektas; Geologija; Geodezija 1; Geodezija 2; Geodeziniai matavimai; Geografinės informacinės sistemos; Geografinių duomenų taikymas; Informacinės technologijos; Kartografija ir fotogrametrija; Kraštotvarka; Nekilnojamojo turto kadastras; Nekilnojamojo turto vertinimas; Profesinė užsienio kalba; Poveikio aplinkai vertinimas; Taikomoji matematika ir statistika; Teritorijų planavimo pagrindai; Teisės pagrindai; Tyrimų metodologija; Topografija; Topografinė braižyba; Verslo organizavimo pagrindai; Žemės tvarkymo reglamentavimas; Žemėtvarkos pagrindai; Žemėtvarkos projektavimas. Praktikos: Baigiamoji profesinės veiklos praktika; Geodezijos mokomoji praktika; Geodezijos profesinės veiklos praktika; Kraštotvarkos ir žemėtvarkos praktika. Baigiamasis darbas.

Specializacijos:
I specializacija. Kraštovaizdžio planavimas: Aplinkosauginis teritorijų planavimas; Kraštovaizdžio vertinimas; Kraštovaizdžio architektūra; II specializacija. Teritorijų planavimas: Saugomų ir pažeistų teritorijų tvarkymas; Strateginis pasekmių aplinkai vertinimas; Teritorijų planavimas ir tvarkymas. III specializacija. Žemės administravimas: Nekilnojamojo turto valdymas; Žemės tvarkymas ir administravimas; Žemėtvarkos vadyba.

Studento pasirinkimai:
Studentai gali rinktis vieną iš pasirenkamų bendrųjų koleginių studijų dalykų (3 kreditų apimties). Taip pat laisvai pasirenkamiems dalykams skirta 9 kreditai. Šiuos dalykus studentas gali rinktis iš kolegijoje siūlomų dalykų sąrašo arba gali būti įskaityti dalykai, kuriuos studentas yra išklausęs kaip laisvai pasirenkamuosius dalykus kitose Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Baigus Kraštotvarkos ir žemėtvarkos studijų programą tampama aplinkos inžinerijos specialistu gebančiu integruotis žinių visuomenėje bei dirbti rinkos sąlygomis, rengti žemės tvarkymo, kaimo plėtros žemėtvarkos projektus, atlikti kadastrinius matavimus, formuoti ir pertvarkyti nekilnojamojo turto objektus, kaupti erdvinių dokumentų rinkinius, juos apdoroti, pateikti ir panaudoti. Spręsti žemės naudojimo, tvarkymo ir administravimo uždavinius įvertinant gamtos ir kultūros paveldą, apsaugant žemės nuosavybės, valdymo ir naudojimo teises. Gebama dirbti naudojant geografines informacines technologijas.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės
Absolventai galės dirbti įmonėse, rengiančiose žemėtvarkos, kraštotvarkos ir teritorijų planavimo projektus, atliekančiuose kadastrinius matavimus, žemės kartografavimo, žemės sklypų planų rengimo darbus. Be to absolventai gali dirbti įvairiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, susijusiose su geografinių informacinių technologijų darbais. Taip pat jie galės sukurti savo įmonę.

Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai gali tęsti studijas universitete ir įgyti magistro kvalifikacinį laipsnį.