Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Programų sistemos (anglų k. - Software Systems)

Studijų krypties grupė

Informatikos mokslai

Studijų kryptis

Programų sistemos

Švietimo sritis

Informacijos ir ryšio technologijos

Švietimo posritis

Programinės įrangos, taikomųjų programų kūrimas ir analizė

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Informatikos mokslų profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6603

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

210
Ištęstinė, 4,5, Metais
Nuolatinė, 3,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-17

Akreditavimo vertinimo išvados

KK_Programu sistemos.pdf

Valstybinis kodas

6531BX041

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550613

Finansinės grupės kodas

2.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-05-17
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Programos tikslas - parengti aukštąjį koleginį išsilavinimą turinčius, aktyvius, atsakingus už savo veiklą ir jos rezultatų poveikį aplinkai, profesionalius programų sistemų specialistus, gebančius projektuoti, kurti ir diegti klientų-serverių, debesų kompiuterijos, mašininio mokymosi, daiktų interneto programų sistemas ir programinę įrangą, bei analizuoti, vertinti, spręsti programų sistemų uždavinius ir problemas verslo įmonėse įgyvendinant programų sistemų kūrimo ir diegimo projektus bei eksploatavimo ir tobulinimo darbus.
Studijų rezultatai:
Žinios, jų taikymas
1. Įgis informatikos mokslų pagrindų žinių ir gebės šias žinias taikyti projektuojant, kuriant ir diegiant programų sistemas ir programinę įrangą.
2. Atsižvelgiant į reikalavimus programų sistemai gebės pasirinkti ir naudoti projektavimo, kūrimo, testavimo ir priežiūros bei kokybės užtikrinimo metodus.
3. Gebės pasirinkti informacijos ir ryšio technologijų sistemas, operacines sistemas, saugumo priemones ir jas panaudoti programų sistemų funkcijų bei naudotojo sąsajos realizavimui.
4. Įgis algoritmų ir duomenų struktūrų, programavimo kalbų semantikos ir karkasų, programų kūrimo įrankių ir technologijų žinių bei gebės taikyti įvairias programavimo metodikas.
5. Įgis žinių apie programų sistemų kūrimo, planavimo, organizavimo metodus, teisinius ir norminius dokumentus, reglamentuojančius kibernetinę saugą bei gebės užtikrinti programų sistemų saugą.

Gebėjimai vykdyti tyrimus
6. Gebės rinkti ir sisteminti informaciją, naudotis tiriamaisiais metodais - vizualizavimu, kompiuteriniu simuliavimu, praktiniais bandymais bei parengs programų sistemos modelį.
7. Analizuos programų sistemos poreikius ir jos dalykinę sritį, pasiūlys geriausią sprendimo technologiją ir parengs techninę specifikaciją.

Specialieji gebėjimai
8. Naudosis įvairiomis programų sistemų projektavimo ir modeliavimo metodikomis bei įrankiais ir parengs programų sistemos projektą bei dokumentaciją.
9. Gebės taikyti skirtingas programavimo kalbas, algoritmus, programinius karkasus, naudoti mašininio mokymosi ir daiktų tinklo programų kūrimo įrankius ir technologijas.
10. Analizuos ir įvertins programų sistemų būseną, nustatys defektus bei juos šalins, gebės kurti testavimo scenarijus, testuoti programinę įrangą, vertinti testavimo rezultatus.
11.Gebės naudotis programų sistemų eksploatavimo, priežiūros ir tobulinimo technologijomis bei užtikrinti programų sistemų saugą.
12. Žinos apie duomenų struktūrų įvairovę ir jų apdorojimui bei analizei naudojamus algoritmus bei šias žinias pritaikys kuriant duomenų bazes ir programinę įrangą.
13. Gebės daiktų tinklo (toliau IoT) technologijų žinias pritaikyti kuriant programinę įrangą valdymo uždavinių ir funkcijų realizavimui.
14. Analizuos dalykinės srities reikalavimus ir gebės taikyti dirbtinio intelekto (toliau DI) metodus ir agentines technologijas kuriant programų sistemas.

Socialiniai gebėjimai
15. Planuos ir organizuos programų sistemos projekto įgyvendinimo veiklą bei naudosis teisiniais ir norminiais dokumentais, priimant veiklos vykdymo sprendimus ir imsis atsakomybės už savo ir pavaldžių asmenų veiklos kokybę.
16. Dirbs individualiai, komandoje, daugiakultūrėje aplinkoje bei vadovausis profesine etika.

Asmeniniai gebėjimai
17. Tobulins profesinius gebėjimus, savarankiškai planuos ir organizuos mokymosi procesą.
18. Analizuos ir įvertins savo veiklos rezultatų poveikį visuomeninei ir ekonominei gerovei.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Interaktyvios paskaitos - aiškinimas paskaitose analizuojant praktinius pavyzdžius, metodų pritaikymo demonstravimas, diskusija, seminaras, darbas grupėmis, minčių lietus, atvejo analizė. Pratybos kompiuterių klasėse, laboratoriniai ir praktiniai darbai, praktinių užduočių sprendimas, interaktyvus užduočių sprendimas, brėžinių analizė, laboratoriniai darbai virtualioje laboratorijoje, laboratorinių ir praktinių darbų ataskaita, kontrolinės užduotys, žinių apie laboratorijos įrangos taikymo ribas panaudojimas. Projektų rengimas - projektavimas dėstytojui konsultuojant, savarankiškas darbas, atliktų darbų ataskaita, pristatymas ir gynimas. Individualus savarankiškas darbas – rašto darbas, pristatymas, demonstravimas, įsivertinimo testai, savarankiškos mokslo literatūros studijos.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento studijų dalyko rezultatai vertinami dešimties balų kriterine vertinimo sistema. Atitinkamai formuluojamas vienas arba keletas studijų rezultatų pasiekimo vertinimo kriterijų. Vertinimo kriterijai yra pagrindas rengiant įvairių formų atsiskaitymo užduotis, nes pastarųjų atlikimas leidžia daryti išvadas apie studijų rezultatų pasiekimo lygį. Vertinimo tvarka, vertinimo sistema ir vertinimo kriterijai grindžiami pagrįstumo, patikimumo, aiškumo, naudingumo, nešališkumo principais. Studento studijų dalykų pasiekimų vertinimui naudojami kaupiamasis (studijų rezultatai vertinami tarpiniais atsiskaitymais), baigiamojo darbo - kolegialusis (studentus egzaminuoja specialistų – mokslininkų, praktikų profesionalų, socialinių partnerių atstovų komisija) vertinimo būdai.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrųjų koleginių studijų apimtis kreditais – 15 kreditų: Profesinė anglų kalba, Profesinė komunikacija, Žmogaus sauga.
Studijų krypties dalykų apimtis kreditais - 125 kreditų, iš jų:
Studijų krypties dalykų apimtis kreditais - 80 kreditų: Programų testavimas, Matematika, Statistika, Algoritmai ir duomenų struktūros, Programavimas Java, Programavimas Python, Prisitaikantis dizainas, Objektinis programavimas C#, Duomenų valdymo technologijos, Programavimo technologijos .net, Programų sistemų inžinerija, NoSQL nereliacinės duomenų bazės, Mobiliųjų įrenginių programavimas, Kompiuterių tinklai, Operacinės sistemos, Debesų kompiuterija.
Praktikos - 30 kreditų: Programavimo praktika, Baigiamoji praktika
Profesinio bakalauro baigiamasis darbas - 15 kreditų.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Gilesnės programų sistemų krypties studijos – 70 kreditų, iš jų:
Privalomieji dalykai – 39 kreditai:
Kursinis projektas (Vieno naudotojo sistema), Kursinis projektas (Kliento-Serverio sistema), Kursinis projektas (Heterogeninė sistema), Sistemų testavimas, Kibernetinė sauga, Procesų valdymas, Duomenų vizualizavimas ir analizė, Taikomųjų tyrimų metodologija.
Alternatyvūs dalykai (pasirenkami visi vienos alternatyvos dalykai) – 22 kreditai:
1 Alternatyva „Mašininio mokymosi inžinerija“: Duomenų inžinerija, Mašininis mokymasis, Mašininio mokymosi modelių įdiegimas ir palaikymas, Kursinis projektas (MM sistema).
2 Alternatyva „Daiktų interneto (IoT) sistemos “: IoT architektūra, IoT įrangos programavimas, IoT paslaugos, Kursinis projektas (IoT sistema).
Studento laisvai pasirenkamieji dalykai - 9 kreditai: ERP sistemos ir programavimas SAP ABAP, JavaScript pagrindai, Dirbtinio intelekto įrankiai.
Studentai gali laisvai rinktis dalykus iš kitose studijų programose dėstomų dalykų.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Naudojamasi pasaulinių studijų tinklų mokymosi medžiaga anglų kalba - Cisco Network Academy (CCNA).
Studijų programoje numatytos dvi alternatyvių dalykų grupės, vieną iš kurių turi pasirinkti studentas, atsižvelgiant į baigiamojo darbo temą.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Programų sistemų studijų programa skirta asmenims, siekiantiems tapti programų sistemų ir programinės įrangos projektuotojais ir analitikais, programuotojais, testuotojais bei programinės įrangos projektų vadovais. Dėl didėjančios skaitmenizacijos ir informacinių technologijų integracijos verslo procesuose auga programų sistemų specialistų poreikis. Kvalifikuotų programų sistemų specialistų, įgijusių sistemingas žinias ir gebančius jas pritaikyti karjeros galimybės siejamos su itin sparčiai besivystančiomis ir globalius standartus taikančiomis įmonėmis, nuolat jaučiančiomis tokių specialistų stygių: programavimo veikla užsiimančios kompanijos; duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų prieglobos kompanijos; elektroninės ir telekomunikacinės įrangos projektavimo ir gamybos įmonės; telekomunikacijų sektoriaus kompanijos.
Didelis pasirinkimas užtikrins profesinės praktikos atlikimo vietų įvairovę ir galimybę rinktis veiklos sritį pabaigus programų sistemų studijas.
Tolesnių studijų galimybės:
Tolesnių studijų galimybės pagal informatikos mokslų krypčių magistrantūros studijų programas užtikrinamos Lietuvos universitetuose jų nustatyta tvarka.
Tęstinumas galimas ir užsienio aukštosiose mokyklose.