Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

„Kurti paprasta“

Programos tipas pagal amžių

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos

Programos tipas pagal kryptį

Asmens bendrųjų gebėjimų tobulinimo programa

Programos tipas pagal profesiją

Kitų profesijų (ne pedagogų) suaugusiųjų švietimo tobulinimo programos

Tobulinama profesija

Nėra duomenų

Programos kontaktinė trukmė

43

Programos aprašymas

Šiandieniniame gyvenime labai dažnai girdime žodžius – tvarumas, bet ar tikrai žinome ir su-prantame, ką tai reiškia? Kas yra tvarus vartojimas, tvarus aplinkai produktas, kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos kūrimo? Į šiuos klausimus būtina atsakyti visiems kartu ir kiekvienam atskirai. Kalbėti kiek įmanoma daugiau, kalbėti su jaunimu, jaunomis šeimomis, kurios jau užaugo prie daiktizmo ir nesiskaitymo su gamta. Taip pat kalbas versti darbais per kūrybą, atnaujinti tai, ką jau turi atnaujinant.
Užsiėmimuose bus akcentuojama, kad ne visi gražūs darbai turi būti sudėtingi. Dažnai unikalumas slypi paprastume. „Kurti paprasta“ programa sieks – asmenybės kūrybiškumo paieškų per meninę, tvarią veiklą, ieškoti sprendimų paprastume. Sieks panardinti šiuolaikinį nuolat skubantį, greito gyvenimo tempo apsuptą žmogų į kūrybinę erdvę, jį nuraminti ir padaryti kūrybinį procesą kuo įdomesnį, patrauklesnį. Per užsiėmimus gavę praktinės naudos įgis daugiau pasitikėjimo bei drąsos kurti.
Mokymų metu dalyviai išmoks nereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui naudojant įvairias dizaino, taikomosios bei dekoratyvinių rankdarbių atlikimo technikas. Iš jų pagaminti ne tik dekoracijas namams, papuošalus, bet ir kurti žaidimus vaikams, puošti namus. Išmoks pasirinkti medžiagas, susipažins su jų charakteriais. Kompozicijos pagrindus bei spalvų pasirinkimo derinius gebės taikyti savo kūriniuose. Susipažins su naujomis technikomis. Užsiėmimų metu formuojami kūrybiniai įgūdžiai, asmenybės kūrybiškumas bus naudingas kiekvienam žmogui visose gyvenimo srityse.
Atradęs sau patinkančią techniką ar dizaino kryptį, dalyvis galės toliau vystyti savo veiklą, todėl ši programa yra palanki privataus verslo kūrimui, profesinei darbinei veiklai individualiose įmonėse. Išklausę šią programą, remdamiesi sukauptomis žiniomis, dalyviai galės aktyviai dalyvauti mugėse ir šventėse, demonstruodami savo gaminius.
Programa skirta Kelmės rajono bendruomeninei. Trukmė – 60 val. 7 mėnesiai. (43 val. teorinio ir praktinio darbo; 17 val. savarankiško; užsiėmimai planuojami 8 val. mėnesyje pagal dalyvių pageidavimą).
Baigę programą dalyviai gebės: kryptingai siekti tvaraus ir kūrybiško rezultato; dalintis savo gebėjimais kūryboje su bendruomenės nariais; mąstyti kūrybingai, drąsiai kelti idėjas; aktyviai ir kūrybingai veikti; susipažins su nebandytomis taikomosios dailės technikomis, dizainu; išmoks kūrybingai atnaujinti savo buitį panaudojant senus ir nereikalingus daiktus taikant įvairias taikomosios dailės technikas, taip prikeldami juos naujam gyvenimui; gebės sukurti dekoracijas namams iš gipso, modelino; gebės į savo gražesnę, tvaresnę kasdienybę įvesti naujas ir nebandytas technologijas, taip pat siuvimą, siuvinėjimą, modeliavimą, kompoziciją, lipdymą, dažymą ir kt.
Tikslas – sudominti jaunas šeimas bei brandaus amžiaus žmones kurti iš pačių paprasčiausių aplinkoje esančių priemonių. Skatinti supratimą, kad daug ką galima perdirbti ir gyventi tvariau.
Uždaviniai:
1. Skatinti vaizduotę kūrybiniam procesui.
2. Išmokyti pritaikyti ir naudotis reikiamas medžiagas bei įrankius, nešiotą rūbą, naudotą daiktą atnaujinti.
3. Supažindinti su modelino, papje mašė technika.
4. Išmokyti pasigaminti papuošalų (siuvinėjimo, siuvinėjimo karoliukais, technikomis).
5. Išaiškinti stiklinio indo formos / dydžio keitimo privalumus bei trūkumus.
6. Supažindinti su plastiko formos/dydžio keitimo ypatumais.
7. Supažindinti su betono, gipso panaudojimo galimybėmis namų puošybai.
8. Skatinti supratimą, kad žaidimus, pasakų herojus galima pasigaminti patiems.
9. Išplėsti supratimą apie fotografijos panaudojimo įvairovę.
10. Supažindinti su platesne popieriaus panaudojimo galimybę.
11. Supažindinti su tekstilės atraižų ir kitokių antrinių žaliavų dekoravimo būdais.

Programos reikalavimai

Kelmės rajono bendruomeninė.
Daugiau apie programą

Programos teikėjas

Kelmės švietimo pagalbos tarnyba

Programos teikėjo savivaldybė

Kelmės r. sav.

Programos teikėjo adresas

Kelmė, Vytauto Didžiojo g. 110, LT-86140

Programos panašiais pavadinimais

Renginiai

Vykdymo adresas:

Vytauto Didžiojo g. 110, 86140, Kelmė

Renginio pradžia: 2022-04-20 08:00
Renginio pabaiga: 2024-04-19 17:00
Renginio tipas: Kt. mokymas ir praktika
Vykdančioji institucija: Kelmės švietimo pagalbos tarnyba
Renginio svetainės adresas: https://www.semiplius.lt/
Renginio koordinatoriaus el. paštas: vida.barauskiene@kelmespt.lt