Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Aviacijos vadyba (anglų k. - Aviation Management)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Vadyba

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Verslas ir administravimas (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Nėra duomenų

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Nuolatinė, 1,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-2

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211LX101

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470410

Finansinės grupės kodas

1.1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-03-19
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Magistro studijų programa „Aviacijos vadyba“ rengia specialistus, gebančius atlikti kompleksines aviacijos industrijos organizacijų valdymo funkcijas, analizuoti ir spręsti veiklos iššūkius konkurencinėje ir sparčiai besikeičiančioje aplinkoje, plėtoti ir diegti inovacijas bei suvokti aviacijos pramonę ir jos valdymą kaip holistinę, tarpusavyje susijusių veiklų, sistemą.
Studijų rezultatai:
1.1. Geba suprasti įmones (aviacijos organizacijas) ir jų suinteresuotąsias šalis, išorinį kontekstą, kuriame įmonės (organizacijos) veikia, ir žinoti, kaip jas valdyti, vertinant iš ilgalaikės ir tvarios perspektyvų; geba suprasti ir sistemingai taikyti šiuolaikines vadybos teorijas globalioje, sudėtingoje ir neapibrėžtoje aplinkoje, siekiant tobulinti verslo ir valdymo praktiką.
1.2. Geba numatyti galimą valdymo sprendimų poveikį visuomenei ir verslui, suprasti ir taikyti tvarios vertės kūrimo principus.
1.3. Turi vadybos žinių, pagrįstų fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatais, kurios sudaro pagrindą gebėjimui kurti naujas žinias, naujų idėjų, koncepcijų ir produktų kūrimo būdus bei oro keleivių lūkesčių tenkinimą, oro uosto rinkodaros strategijas, taip pat suprasti nuolatinių pokyčių valdymo metodų poreikį greitai besikeičiančioje aviacijos industrijoje.
2.1. Geba efektyvia inicijuoti ir organizuoti idėjas bei jų generavimo procesą ir kritiškai vertinti bei naudoti duomenis aviacijos sektoriuje, siekiant nustatyti tinkamiausią ir logiškiausią jų panaudojimą.
2.2. Geba sistemingai mąstyti ir organizuoti bei vykdyti tarpdisciplinius aviacijos verslo ir veiklos tyrimus, taip pat aiškiai suprasti oro uosto verslo aplinkos prigimtį ir poreikius, kritiškai vertinant jų tarpusavio ryšius priimant svarbiausius strateginius veiklos sprendimus.
3.1. Geba priimti strateginius, veiklos ir verslo sprendimus esant neapibrėžtumui ir kintamumui aviacijos aplinkoje ir įvertinti galimas šių pokyčių pasekmes bei jų verslo poveikį aviacijos sektoriui.
3.2. Geba valdyti talentus ir tobulėti, taip pat kurti nuolat besimokančią aviacijos organizaciją, identifikuoti ir plėtoti reikalingas pagrindines kompetencijas, kurios suteiktų ilgalaikius konkurencinius pranašumus aviacijos sektoriuje, atlikti jų įvertinimą pagal pagrindinius veiklos rodiklius.
4.1. Geba aiškiai ir logiškai pateikti idėjas ir išvadas aviacijos sektoriuje veikiančioms suinteresuotosioms šalims, taip pat prisiimti atsakomybę priimant ir įgyvendinant sprendimus aviacijos verslo ir veiklos aplinkoje.
4.2. Geba organizuoti ir vykdyti mokslinius tyrimus individualiai ir grupėse, taip pat tarpdisciplinėse komandose, vertinti grupinio darbo efektyvumą, taikyti grupės formavimo, užduočių delegavimo, valdymo principus, laikytis profesinės etikos tiek nacionaliniame, tiek ir tarptautiniuose kontekstuose; geba efektyviai komunikuoti raštu ir žodžiu užsienio kalba profesnėjee aplinkoje.
5.1. Geba diegti inovacijas, inicijuoti naujus verslo projektus ir jiems vadovauti, taikyti strateginį, kritinį ir konstruktyvų mąstymą priimant vadovavimo sprendimus sudėtingose ir neapibrėžtose situacijose, savarankiškai tobulinti ir plėsti profesinę kompetenciją per mokymąsi visą gyvenimą, geba priimti etika ir tvarios plėtros principais grįstus vadybos sprendimus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų procese taikomi įvairūs mokymo ir mokymosi metodai, kurie atitinka skirtingus studentų mokymosi stilius ir poreikius. Daugelio kursų dėstyme, siekiant efektyvesnio žinių įsisavinimo, apjungiami keletas metodų: teorinė, įtraukianti, interaktyvi, orientuota į probleminį mokymą paskaita; pratybos ir seminarai, kurių metu studentai atlieka praktines užduotis, analizuoja atvejus ir situacijas, rengia atskirų temų prezentacijas, dalyvauja diskusijose, konsultuoja kolegas, rengia individualius ir komandinius aviacijos vadybos projektus, aptaria šaltinius bei vaizdinę medžiagą, analizuoja mokslinius ir kitus šaltinius bei duomenis, ir kt. Mokydamiesi savarankiškai, analizuoja literatūrą, ieško informacijos, rengia rašto darbus.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikomas kaupiamasis vertinimas, susidedantis iš tarpinių atsiskaitymų (koliokviumų, kontrolinių, praktinių darbų, individualių ir komandinių užduočių rezultatų ir jų pristatymo, rašto darbų ir kt.) ir egzaminų raštu arba raštu ir žodžiu vertinimo.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Programoje studijuojami šie studijų dalykai: Oro transporto pramonė, rinkos analizė ir prognozavimas; Socialinių tyrimų metodologija; Oro uosto ir oro linijų verslas; Aviacijos ekonomika ir finansai; Geopolitika ir tarptautinė aviacijos teisė; Aviacijos strateginis planavimas: oro uosto ir oro linijų planavimas ir projektavimas; Žmogiškasis faktorius, lyderystė ir žmogiškųjų išteklių valdymas aviacijos industrijoje; Baigiamasis magistro darbas (I ir II dalys)
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Aviacijos strateginis rinkodaros valdymas; Oro transporto techninės priežiūros operacijos ir sauga; Oro linijų ir oro uostų optimizavimas; Oro transporto aplinkos planavimas; Įvairovė ir įtrauktis aviacijos industrijoje; Skaitmeninė transformacija aviacijos industrijoje ir skaitmeninis oro linijų valdymas; Oro uosto operacijos.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
-
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studijų programos absolventai turi galimybes dirbti įvairių vadybos sričių specialistais ir vadovais aviacijos pramonės organizacijose ar viešajame sektoriuje, vidiniais ir išoriniais organizacijų kūrimo ir vystymo konsultantais ar specifinių aviacijos vadybinės veiklos sričių ekspertais. Taip pat jie gali dirbti aviacijos verslo, valstybinėse ar nevyriausybinėse organizacijose, atliekančiose įmonių, organizacijų ar institucijų strateginės ir einamosios veiklos analizę, veiklos efektyvumo tyrimus, jos tobulinimo ir organizacinio vystymo galimybes, taip pat ir kitokią vadybinės kompetencijos reikalaujančią veiklą, dirbti mokslo arba taikomųjų tyrimų srityje, tęsti studijas doktorantūroje.
Tolesnių studijų galimybės:
Aviacijos vadybos magistro studijų programos absolventai studijas gali tęsti socialinių mokslų srities trečiosios pakopos studijose.