Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Žemės ūkio ekonomika (anglų k. - Agricultural Economics)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Ekonomika

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Ekonomika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių, rusų

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-8

Akreditavimo vertinimo išvados

SV4-265_ASU_ em s kio ekonomika_MA.pdf

Valstybinis kodas

6211JX067

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470311

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-02-06
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
ugdyti aukštos kvalifikacijos ekonomistus, suteikiant žinių apie ekonomines žemės ūkio, apdirbamosios maisto ir pluošto gamybos bei bioenergetikos sistemas ir ugdant gebėjimus, reikalingus profesinėje veikloje sprendžiant teorines ir praktines ekonomikos problemas kintančiomis žemės ūkio, maisto, pluošto ir bioenergetikos produktų gamybos, rinkų ir žemės ūkio ir kaimo vystymosi politikos sąlygomis ar tęsiant ekonomikos ir susijusių krypčių studijas ir tyrimus doktorantūroje.
Studijų rezultatai:
1. Visapusiškai išmanyti bendramokslinę tyrimų metodologiją ir remiantis klasikinėmis bei moderniomis ekonominėmis teorijomis kritiškai vertinti žemės ūkio vystymąsi darnumo, globalizacijos ir klimato kaitos sąlygomis, žemės ūkio politikos priemones, tarptautinių institucijų doktrinas žemės ūkio ir maisto produktų tarptautinės prekybos srityje.
2. Žinoti ir kritiškai vertinti globalias bei lokalias dabarties žemės ūkio vystymosi problemas ir fundamentinių bei taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatais grindžiamus jų sprendimo būdus.
3. Spręsti netipinius kompleksinius ekonominius uždavinius maisto, pluošto ir bioenergijos pasiūlos grandinėse, diegiant inovacijas ir užtikrinant socialinės atsakomybės principų įgyvendinimą.
4. Integruoti ekonomikos žinias, taikyti modernios ekonominės analizės metodus vertinant ir modeliuojant ekonominius reiškinius ir procesus, ekonominius ir politinius sprendimus žemės ūkyje, pagrindžiant agrarinės ir kaimo vystymosi politikos priemones.
5. Vystyti ir taikyti kritinį požiūrį identifikuojant mokslinių tyrimų ir praktines problemas, keliant hipotezes, integruojant bendramokslinius ir specialiuosius tyrimų metodus.
6. Sisteminti ir vertinti statistinę informaciją, taikyti matematinius ir statistinius duomenų apdorojimo ir analizės metodus žemės ūkio ekonomikos moksliniams tyrimams atlikti, galimiems sprendimams priimti ir poveikiui aplinkai vertinti.
7. Inicijuoti, organizuoti ir savarankiškai vykdyti tyrimus bei taikyti jų rezultatus žemės ūkio vystymo problemų sprendimui, maisto, pluošto ir bioenergijos pasiūlos grandinės optimizavimui, žemės ūkio politikos priemonių pagrindimui nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.
8. Vystyti ir taikyti specializuotus ekonomikos problemų sprendimo gebėjimus savarankiškame moksliniame darbe ir/arba profesinėje veikloje, integruojant naujausias ekonomikos ir susijusių mokslų krypčių žinias besikeičiančiomis ir nenuspėjamomis sąlygomis, formuluoti ekonominius argumentus ir prielaidas, generuoti originalias idėjas ir jas taikyti ekonomikos mokslinių tyrimų kontekste.
9. Vystyti ir suprasti skirtingus požiūrius bei konstruktyviai bendrauti kolektyviai sprendžiant specializuotas mokslo ir/ ar profesinės veiklos problemas. Diskutuoti aktualiais ekonomikos praktikos ir teorijos klausimais, įskaitant idėjų pristatymą, konsultavimą ir ekspertinį vertinimą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Mokymo/mokymosi veiklos sudaro sąlygas studijų rezultatams pasiekti. Studijose taikomos aktyvios mokymo/mokymosi veiklos: atvejų/situacijų ir praktinės veiklos pavyzdžių analizė, projektinis metodas, komandinis darbas, studentų savarankiškų darbų pateikčių pristatymas ir aptarimas auditorijoje, viešas pateikimas ir aptarimas. Praktiniuose užsiėmimuose dažniausiai naudojami šie metodai: probleminis mokymas (vertinant suformuluotų problemų sprendimo variantus), ekspertinis metodas (apibrėžtų sąlygų nagrinėjimas seminarų, pratybų metu), interaktyvūs metodai (apibrėžtų sąlygų/temų nagrinėjimas seminarų, pratybų metu, panaudojant IT priemones), scenarijų kūrimo metodai (konstruojant apibrėžtų sąlygų problemų sprendimų pateikimo variantus).
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studentų pasiekimų vertinimas vykdomas dešimties balų sistemoje ir grindžiamas studijų dalykų aprašuose apibrėžtais pasiekimų vertinimo kriterijais, kurie tiesiogiai siejasi su studijų rezultatais. VDU įdiegta studentų pasiekimų kaupiamojo vertinimo sistema. Galutinį dalyko pasiekimų vertinimo balą lemia semestro eigoje pasiekti tarpinių įvertinimų, atsiskaitymo už savarankiškus darbus ir egzamino įvertinimo svertinis vidurkis. Įvertinimo svorio koeficientai galutiniame pasiekimų vertinime nurodyti studijų dalyko apraše, remiantis VDU Reguliamino nuostatomis. Studentų pasiekimų vertinimo balo sandara tinkama visapusiškai ir objektyviai įvertinti pasiekimus, nes taikoma kaupiamojo vertinimo sistema motyvuoja studentus mokytis ne egzaminų sesijos metu, bet nuolat.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Mokslinių tyrimų metodologija
Taikomoji ekonominė analizė
Žemės ūkio ekonomika ir darnus vystymasis
Žemės ūkio politika
Aplinkos ekonomika ir politika
Finansų ekonomika
Vietos ir regionų ekonomika
Taikomoji ekonometrija
Inovacijų ekonomika
Žemės ūkio ir maisto produktų rinkų analizė
Pasaulio maisto ūkio ekonomika
Tarptautinė prekyba žemės ūkio ir maisto produktais
Baigiamasis darbas
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Tarptautiniai finansai
Verslo strateginė vadyba
Gerovės ekonomika ir politika
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programa orientuota į žemės ūkio, maisto, pluošto ir bioenergijos produktų gamybos bei paskirstymo verslo ir politikos sprendimus, konkurencingo ir socialiai atsakingo verslo vystymą atsižvelgiant į
darnaus vystymosi, ekonomikos globalizacijos ir prekybos liberalizacijos iššūkius.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai galės dirbti ekonomistais-analitikais-planuotojais žemės ūkio, apdirbamosios maisto, pluošto ir bioenergijos gamybos bei ją aptarnaujančiose įmonėse, įstaigose ir organizacijose, konsultantais verslo ir viešosiose organizacijose, žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos vykdytojais ir formuotojais valdžios institucijose, mokslininkais ir dėstytojais aukštosiose ir profesinėse mokyklose.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai galės tęsti studijas ekonomikos ar vadybos krypčių doktorantūroje.