Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Želdynų dizainas (anglų k. - Landscape Design)

Programos studijų kryptis

Aplinkos inžinerija

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

Apimtis kreditais: 180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Programos aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti aukštos kvalifikacijos, plačios erudicijos želdynų dizaino specialistus, turinčius aplinkos inžinerijos ir susijusių sričių žinių, gebančius savarankiškai analizuoti kraštovaizdį formuojančius veiksnius, parengti ir įgyvendinti želdynų projektus, estetiškai tvarkyti įvairios paskirties želdynus, lanksčiai reaguoti į verslo aplinką, technologinius pokyčius bei poreikius.
Studijų programos daliniai tikslai: Pirmas dalinis tikslas – plėsti želdynų dizaino studijuojančių studentų pasaulėžiūrą, skatinti kritinį mąstymą, pilietinį aktyvumą, globalizacijos procesų suvokimą ir gebėjimus veikti tarpkultūrinėje erdvėje. Antras dalinis tikslas - ugdyti kvalifikuotą želdynų dizaino specialistą, gebantį taikyti bendrosios inžinerijos ir susijusių sričių žinias inžineriniams, technologiniams ir techniniams uždaviniams spręsti, analizuoti ir įgyvendinti želdynų projektus, organizuoti želdynų įrengimą bei priežiūrą, auginti dekoratyvinius augalus, taikant naujausias technologijas ir tvarios aplinkos principus. Trečiasis dalinis tikslas - ugdyti kūrybišką, verslų ir įvairiapusiškai mąstantį specialistą, gebantį dirbti komandoje, galintį savarankiškai priimti sprendimus, siekiantį tobulėti profesinėje veikloje visą gyvenimą.
Studijų rezultatai:
1.1.Žino pagrindinius bendrosios inžinerijos principus, bendruosius gamtos mokslų ir matematikos dėsningumus ir dėsnius, suvokia gretimų studijų krypčių problemas, jų sprendimų kontekstus ir jų taikymo profesinėje veikloje galimybes.
1.2. Žino bendruosius gamtos mokslų ir matematikos dėsningumus ir dėsnius, jų taikymo galimybes profesinėje veikloje.
2.1. Žino LR teisinius ir normatyvinius dokumentus, susijusius su želdynų projektavimu, įrengimu, priežiūra ir apsauga bei dekoratyvinių augalų auginimu.
2.2. Žino ir supranta augalų morfologines ir bioekologines savybes, racionalius želdynų naudojimo principus ir želdynų poveikį aplinkai.
2.3. Žino želdynų dizaino kūrimo procese naudojamas medžiagas ir supranta projektų įgyvendinimo ir technologinių procesų valdymo pagrindus
2.4. Geba rinti ir analizuoti informacijos šaltinius, naudotis duomenų bazėmis, kompiuterinėmis programomis, laboratorine įranga, parenkant tinkamus metodus, atlikti eksperimentinius tyrimus, apdoroti ir įvertinti gautus rezultatus bei pateikti išvadas.
2.5. Geba analizuoti projektus, vykdyti bei valdyti jų įgyvendinimą, organizuoti želdynų įrengimo, pertvarkymo, priežiūros darbus, nepažeidžiant esamų natūralių želdinių.
2.6. Geba taikyti inžinerines žinias bei metodikas vykdydamas projektavimo užduotis pagal apibrėžtus reikalavimus.
2.7. Geba parinkti inžinerinius sprendimus ir priemones bei įrangą, reikalingus dekoratyvinių augalų augimui organizuoti.
2.8. Supranta želdynų dizaino veiklos organizavimo etines, aplinkos apsaugos ir komercines aplinkybes. Žino pagrindinius darbo ir gaisrinės saugos reikalavimus.
3.1. Geba spręsti profesinėje veikloje iškylančius uždavinius savarankiškai ir dirbant komandoje. Supranta šių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikosi profesinės veiklos ir etikos normų, suvokia atsakomybę už savo veiklą.
3.2. Išmano pagrindinius želdynų dizaino projektų vykdymo ir valdymo aspektus. Suvokia individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą ir reikalingumą nuolatiniam profesiniam tobulėjimui, moka bendrauti su profesinės veiklos kolegomis ir plačiąja visuomene.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Pagrindiniai taikomi studijų metodai yra tradicinės ir teminės autorinės socialinių partnerių paskaitos, pratybos, praktiniai ir laboratoriniai darbai, konkretaus atvejo tyrimas ir/arba analizė, pateikiant savo samprotavimus refleksijos būdu, darbas mažose grupėse, atliekant individualias užduotis, seminarai, diskusijos, kursinių projektinių darbų atlikimas, pristatymas ir aptarimas, mokomosios ir gamybinės (specializacijos) praktikos, patirtiniai probleminiai aktyvaus mokymo/mokymosi metodai - analizuojamos ir sprendžiamos konkrečios situacijos, iškilusios atliekant darbus ir įgyvendinant projektus, kompleksiškai panaudojant įgytas žinias ir kompetencijas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Vertinant studento pasiektus rezultatus numatomas kaupiamojo vertinimo sistemos taikymas. Studijų dalykų programose, laikantis nuoseklumo ir sistemingumo principų, numatyti tarpiniai atsiskaitymai, kurių metu yra vertinami konkretūs dalyko studijų rezultatai. Kiekvieno dalyko studijos baigiamos egzaminu. Dažniausiai naudojami studijų rezultatų vertinimo metodai yra testas, referatas, laboratorinio darbo aprašymo gynimas, savarankiško individualaus darbo ar projekto pristatymas, pranešimas seminare pasirinkta tema, grupinio darbo žodinis pristatymas, praktinių darbų aptarimas-diskusija.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų dalykai (moduliai): Bendroji ekologija ir aplinkosauga; Darbo ir civilinė sauga; Dirvotyra ir agrochemijos pagrindai; Inžinerinė geodezija Informacinės technologijos; Įvadas į specialybę; Aplinkos architektūra; Arboristika; Augalų komponavimo technologijos; Inžinerinė grafika; AutoCad pagrindai; Botanika; Gėlininkystė, Kraštovaizdžio architektūra ir kraštotvarkos pagrindai; Medelynai ir sodininkystės pagrindai; Projektų vizualizacija; Sanitarinė želdynų apsauga; Taikomoji dendrologija; Techninis piešimas; Želdynų inžinerija; Tyrimų metodologija Profesinė užsienio kalba; Taikomoji matematika ir statistika; Teisės pagrindai; Verslo organizavimo pagrindai; .
Praktikos: Baigiamoji profesinės veiklos praktika; Želdynų įrengimo praktika I; Želdynų įrengimo praktika II; Želdynų inžinerijos praktika; Kompiuterinio projektavimo praktika.
Profesinio bakalauro studijų baigiamasis darbas.
Specializacijos:
Dekoratyvinių augalų auginimas: Alternatyvioji sodininkystė ir daržininkystė ; Dekoratyvinių augalų medelynai ; Augalų selekcija ir sėklininkystė
Želdynų kūrimas: Kraštovaizdžio modeliavimas; Želdynų statinių medžiagos ir konstrukcijos Želdynų projektavima; Kompozicija ir maketavimas.
Miestų želdynų tvarkymas: Teisinis želdynų reglamentavimas; Miesto želdynų sistema; Želdynų inventorizacija, Miesto želdynų įrengimas ir tvarkymas.
Studento pasirinkimai:
Studentai gali rinktis vieną iš pasirenkamų bendrųjų koleginių studijų dalykų (3 kreditų apimties).
Taip pat laisvai pasirenkamiems dalykams skirti 9 kreditai. Šiuos dalykus studentas gali rinktis iš kolegijoje siūlomų dalykų sąrašo arba gali būti įskaityti dalykai, kuriuos studentas yra išklausęs kaip laisvai pasirenkamuosius dalykus kitose Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Baigę Želdynų dizaino studijas Kolegijos absolventai gali kurti medelynus ir auginti dekoratyviuosius, sodo, ir vaistinius augalus, rengti želdynų įrengimo projektus, rengti parkų įrengimo, tvarkymo ir pertvarkymo projektus, organizuoti dekoratyviųjų želdinių apsaugą nuo ligų ir kenkėjų, organizuoti želdynų inžinerijos darbus ir kurti mažąją architektūrą, organizuoti miesto želdynų tvarkymo ir rekonstrukcijos darbus, kurti floristines kompozicijas ir fitodizainą ir kt.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai galės dirbti želdynų projektuotojais, kraštovaizdžio tvarkymo specialistais privačiame ar viešajame sektoriuje, savivaldybių administracijose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, architektų įmonėse, botanikos soduose, valstybinėse įstaigose ir kt.. Taip pat jie galės sukurti savo įmonę.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai gali tęsti studijas universitete ir įgyti magistro kvalifikacinį laipsnį.

Identifikatorius

148991_2024

Institucijos identifikatorius

88603090358

Programos identifikatorius

3810
Daugiau apie programą

Institucijos pavadinimas

Lietuvos inžinerijos kolegija

Institucijos buveinė (adresas)

Kaunas, Tvirtovės al. 35, LT-50155

Institucijos telefonas

+370 37 308620

Institucijos faksas

+370 37 333120

Institucijos el. paštas

ktk@edu.ktk.lt

Institucijos svetainės adresas

http://www.ktk.lt

Institucijos priėmimo komisijos telefonas

+370 6 2644990

Institucijos priėmimo komisijos el. paštas

priemimas@edu.ktk.lt
Daugiau apie instituciją

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Institucijos teikiamos programos ir išduodami pažymėjimai

Institucijos teikiamos kvalifikacijos

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas