​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Užduoti naują klausimą​...

Klausimo sritis


Klausimas
  

​​
  
Klausimas
Atsakymas
Įsidarbinimo klausimai
Kokią profesiją įgijus lengviausia susirasti darbą?
Lietuvos darbo biržos duomenimis (2016 m.) daugiausia laisvų darbo vietų yra transporto, pardavimo/pirkimo, rinkodaros, statybos, aptarnavimo (viešbučiai, maitinimas, turizmas) sferose. Daugiau apie situaciją darbo rinkoje galite sužinoti Lietuvos darbo biržos tinklalapyje www.ldb.lt , kur rasite paklausiausių profesijų sąrašus, tendencijas bei prognozes. 
Kita
kur Marijampolėje moko kalinius? Vilius
Laba diena, Marijampolėje kaliniai yra mokomi Marijampolės profesinio rengimo centro (Kauno g. 117) padalinyje, kuris yra Marijampolės pataisos namuose (Sporto g. 7, LT-68501).
Kita
Kur kreiptis, kad būtų pripažintas užsienio šalyje įgytas išsilavinimas ir kokius dokumentus reikia pateikti?
Užsienyje įgyto išsilavinimo vertinimą atlieka Studijų kokybės vertinimo centras. Daugiau informacijos apie išsilavinimo pripažinimą ir reikalingus dokumentus rasite tinklalapyje www.skvc.lt.
Kita
Laba diena, nuo mažų dienų svajojau būti veterinarė, tačiau negaliu, nes gyvūnai man sukelia alergiją. Mėgstu fotografuoti, tai darau jau 3 m. Kaip man sužinoti ar aš tinku fotografo profesijai?
Laba diena, jei jau trečius metus fotografuojate, Jums tai patinka ir vis dar domitės fotografija, manau tikrai tinkate šiai profesijai. Žinoma,galite kreiptis į Karjeros planavimo specialistus (Žirmūnų g. 1 B., Vilnius, tel. (8 5) 2772394) arba į specialistus, dirbančius teritorinėse darbo biržose, kur galėsite atlikti profesijos pasirinkimo testą. Testas padės sužinoti su kokiomis profesijomis siejasi Jūsų interesai, gebėjimai bei polinkiai. Taip pat galite pamėginti lankyti kokius fotografijos kursus ar būrelį ir pasižiūrėti kaip Jums seksis, įvertinsite savo gebėjimus, patobulinsite įgūdžius, o tuomet galėsite studijuoti fotografiją aukštojoje ar profesinėje mokykloje. Vilniaus dailės akademijoje yra Fotografijos ir medijos programa, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje - Fotografijos technologijos programa, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre - fotografo mokymo programa. Fotografija leis Jums nepamiršti ir vaikystės svajonės, juk galite rinktis meninę fotografiją ir įamžinti gyvūnus. Sėkmės!
Kita
medicinos internatūra, kokiai ISCED grupei priklauso?(1-6 grupes)
Laba diena, Medicinos internatūra ? ne ilgesnė kaip vienerių metų (40 kreditų) medicinos studijų dalis, kurią asmuo studijuoja ir atlieka bendrąją medicinos praktiką interno vadovo prižiūrimas ir įgyja bendrosios medicinos žinių, įgūdžių ir klinikinės patirties. Jeigu būtinasis minimalus praktinis pasirengimas įgyjamas atskirai per organizuojamą medicinos internatūrą, aukštojo mokslo diplomas išduodamas prieš šias studijas. Taigi, medicinis internatūra yra vienas iš medicinos studijų etapų, o pačios medicinos studijos priklauso 6- ajam ISCED lygmeniui.
Kita
Sveiki Prasom padeti, ir paaiskinti : prie kokios krypties yra prilyginama igyta 1975-1980 Vilniaus Valstybiniam Universitete inzinieriaus ekonomisto kvalifikacija, baigus sio universiteto ekonomines informacijos mechanizuoto apdorojimo organizavimo specialybe.
Pasikonsultavę su Studijų kokybės vertinimo centro specialistais, išsiaiškinome, kad Jūsų įgyto išsilavinimo studijuojant ekonominės informacijos mechanizuoto apdorojimo organizavimo specialybę Vilniaus universitete 1975-1980 m. automatiškai ir formaliai priskirti dabartinei studijų klasifikacijai negalime dėl pasikeitusios teisinės bazės ir esmingai pakitusio studijų turinio. Šiuo metu Ekonomikos fakultete vykdoma bakalauro programa VADYBOS INFORMACINĖS SISTEMOS yra priskiriama Vadybos ir verslo administravimo krypčiai ir teikia vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį. Priimant į darbą darbdavys turėtų atsižvelgti ne tik į prieš daugelį metų įgytas žinias, bet ir į kompetencijas, kurias jūs įgijote darbinėje veikloje. Atsiprašome, kad taip ilgai negalėjome Jums atsakyti. Tiesiog nei universitetas, nei SKVC neturi formaliai įteisintos praktikos, kas ir kaip turėtų vertinti kitoje studijų sistemoje įgytą išsilavinimą ir kokius sprendimus priimti.
Kita
Laba diena. Nerandu informacijos ,kada vyks stojamieji į choeroegrafijos studijas Klaipėdos Universitete. Anksciau buvo tavrkaraštis,bet dabar jo jau nebėra,rašoma ,kad turi buti sudaryta bendra komisija. Gal galite tai paaiškinti,kaip tai vyks ? Nes ,jei as pvz noriu stoti 1nr -KU Choreografija, 2nr- VPU šokio edukologija 3nr.-LMTA Šiuolaikinis šokis. Tai kaip suprantu bus viena komisija priims arba ne į vieną iš mano pasirinktų universitetų? Taip pat domina tai kad studijų krepšelis meno studijose bus gaunas už stojamųjų egzaminų rezultatus+ reikalingi egzaminai ,nors viską meno studijose lemia stojamieji ? Ačiū.
Laba diena. Kaip ir kada vyks stojamieji egzaminai Jums gali pasakyti tik Klaipėdos universiteto darbuotojai. Mes, deja, tokios informacijos neturime. Taip pat ir apie komisiją mes žinome tiek, kiek informacijos pateikė universitetas. Rašykite, skambinkite, kreipkitės į Klaipėdos universitetą, ten dirbantys specialistai turėtų suteikti Jums daugiau informacijos. Jūs gerai supratote, kad stojant reikalingi ir brandos egzaminai, tiesiog stojamiejį egzaminai turės lemiamos įtakos Jūsų stojimui. Sėkmės.
Kita
Laba diena, planuoju stoti į Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, studijuoti politikos mokslų studijų programą. Esu dar tik 10-tokas, tačiau jau dabar turiu pasirinkti individualų mokymosi planą - dėstomas disciplinas ir jų mokymosi lygmenį (planas pridedamas priede). Informacijos apie studijas šiame institute radau labai daug, tačiau man palengvinančios pasirinkimą nėra. Gal galėčiau gauti Jūsų pasiūlymus, kurias disciplinas rinktis ir kuriems egzaminams ruoštis? Kokios galimybės pas Jus gauti individualią konsultaciją profesijos pasirinkimo klausimu?
Sveiki, jei planuojate rinktis politikos mokslus, Jums bus reikalingi lietuvių kalbos, istorijos, matematikos ir užsienio kalbos egzaminai, todėl būtent šiuos dalykus geriau mokytis išplėstiniu (A) lygiu. Toliau galite pasižiūrėti kokių dar žinių Jums reikės jau studijuojant ir pagal tai rinktis dalykus, į kuriuos norite gilintis ar kurių Jums gali prireikti ateityje. Dėl individualios konsultacijos galite kreiptis į Karjeros planavimo skyriaus specialistes adresu Žirmūnų g. 1 B , tel. 8-5 2772394.
Kita
Kur galėčiau rasti konsultantą, kuris padėtų pasirinkti mokymosi programą?
Dėl konsultacijų galite kreiptis į Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro karjeros planavimo skyrių ( Žirmūnų g. 1b, tel. (8~5) 277 23 94), kur teikiamos tiek grupinės, tiek individualios informacinės paskaitos apie profesijas, studijas, jų pasirinkimo galimybes. Dar galite atlikti profesinio kryptingumo testus ir konsultuotis internetu su darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybų profesijos konsultantais (www.ldrmt.lt).
Kita
Laba diena. 1983m. baigiau vidurinę mokyklą ir įgijau vidurinį išsilavinimą. 1987m. baigiau žemės ūkio technikumą, kur įgijau apželdintojo specialybę. Kokiam išsilavinimui dabar prilyginamas mano technikumo diplomas. Dėkui.

​Laba diena. Siūlome Jums kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centro (puslapio adresas http://www.skvc.lt/) diplomų pripažinimo skyrių: tel. nr. 852104772, el. pašto adresas pripazinimas@skvc.lt. 

Kita
1985-1988 m. (po vidurinės mokyklos baigimo) mokiausi ( ir baigiau ) tuometinį Vilniaus politechnikumą. Kaip dabar traktuojamas mano įgytas išsilavinimas, ar prilyginamas aukštajam-koleginiam ? Dėkoju

​Laba diena, 

Dėl anksčiau įgyto išsilavinimo ir turimo diplomo prilyginimo dabar, rekomenduojame krieptis į Studijų kokybės vertinimo centrą http://www.skvc.lt 

Kvalifikacijos ir jų įgijimas arba tobulinimas
Kur galėčiau įgyti barmeno kvalifikaciją?
Barmeno kvalifikacija suteikiama baigus Darbo rinkos profesinio mokymo programą, o pasirinkus pagrindinio profesinio mokymo programas galima įgyti ir pardavejo-barmeno bei virėjo-barmeno kvalifikacijas. Visą informaciją apie programas ir institucijas, kuriuose ruošiami barmenai rasite skyrelyje KVALIFIKACIJOS.
Kvalifikacijos ir jų įgijimas arba tobulinimas
Laba diena. Noriu įgyti aukštalipio kvalifikaciją. Kur turėčiau kreiptis? Gerai būtų Pnevėžyje. Ačiū
Laba diena, Aukštalipių kursus oraganizuoja ir kvalifikacijos pažymėjimus Panevėžyje išduoda Panevėžio darbo rinkos mokymo centras (J. Basanavičiaus g. 23A, Panevėžys, www.paneveziodrmc.lt).
Kvalifikacijos ir jų įgijimas arba tobulinimas
Sveiki, kaip man įgyti autobuso vairuotojo kvalifikaciją? Iš anksto dėkoju už atsakymą. Ričardas Preikšaitis
Laba diena, autobuso vairuotojo kvalifikacija suteikiama baigus Autobuso vairuotojo, turinčio teisę vairuoti D kategorijos automobilius, mokymo programą, o visą informaciją apie programas ir institucijas, kuriose ruošiami autobusų vairuotojai, rasite skyrelyje KVALIFIKACIJOS.
Kvalifikacijos ir jų įgijimas arba tobulinimas
Laba diena, as noreciau igyti saldymo irengimu masinisto kvalifikacija, man butu idomu suzinoti kiek tai kainuoja ir kiek laiko uztrunka studijos. aciu
Laba diena. Šaldymo įrengimų mašinisto kvalifikacijos pažymėjimus išduoda šios institucijos: A. Vosylienės mokymo konsultacinė firma , Gedimino g. 1, Kazlų Rūda ( kontaktiniai duomenys vosyliene@centras.lt, tel. +370 343 95451 ) ir Viešoji įstaiga Kauno Dainavos darbo rinkos mokymo centras, V. Krėvės pr. 120, Kaunas (www.dainavosdrmc.lt). Mokymosi forma dieninė, o trukmė - 13 savaičių. Darbo rinkos mokymo centre studijos turėtų būti nemokamos, o dėl studijų kainos A. Vosylienės mokymo konsultacinė firmoje reikėtų pasiteirauti jų pačių.
Kvalifikacijos ir jų įgijimas arba tobulinimas
Laba diena. Gal galit pasakyt ką dirba stividoras? Čia kažkas su laivais susiję ar ne? Ačiū
Laba diena, Stividoras organizuoja ne tik laivų, bet ir geležinkelio vagonų, autotransporto krovos darbus, pildo dokumentus, susijusius su krovos darbais, užsako reikalingą techniką ir kitą įrangą krovos darbams, organizuoja avarijų šalinimo darbus, vadovauja švartavimo darbams. Daugiau informacijos apie stividoro kvalifikaciją galite rasti AIKOS svetainėje raudonojoje zonoje esančiame laukelyje Kvalifikacijos, įveskite žodį stividoras ir rasite visą kvalifikacijos aprašą, bei įstaigas kurios išduoda kvalifikacijos pažymėjimus.
Kvalifikacijos ir jų įgijimas arba tobulinimas
Laba diena, darbuotojas yra pateikęs Telšių kultūros mokyklos, į kurią įstojo 1982 m. ir baigė 1984 metais, diplomą, kuriame nurodyta, kad baigė šios mokyklos kultūros-švietimo darbo specialybės kursą ir jai pripažinta klubinio darbo savivaldybėje choreografinio kolektyvo vadovo kvalifikacija. Prašyčiau pasakyti kokio tai lygmens išsilavinimas profesinis, specialus vidurinis ar kt. Dėkoju. Pagarbiai Vilma Ramanauskienė

Registruose pirmoji informacija pradėta kaupti tik 1997 ar 1998 metais, tad ITC neturi jokių d​uomenų, kokiam lygmeniui turėtų būti priskirtos ankstesnių metų studijų programos. Kadangi ITC yra duomenų kaupimo, saugojimo ir viešinimo institucija, studijų kokybės ir jų lygmens vertinimas nėra ITC kompetencijoje. Rekomenduojame Jums kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą www.skvc.lt.

Neformalus mokymas (kursai, būreliai, kt.)
Kur galėčiau mokytis Ispanų kalbos vakarais Vilniuje?
Ispanų kalbos kursus Vilniuje organizuoja šios neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokyklos: Viešoji įstaiga Valstybės institucijų kalbų centras (Vilniaus g. 39, Vilnius. Tel. +370 5-2120291) ir Viešoji įstaiga "UŽSIENIO KALBŲ MOKYMO CENTRAS" (S. Stanevičiaus g. 78-36, Vilnius. Tel +370 5-2758857)
Neformalus mokymas (kursai, būreliai, kt.)
Sveiki. Mokausi 10 klasėje. Labai noriu lankyti baletą. Kur aš tai galiu daryti? Gal yra kažkokie parengamieji kursai? Kokie yra atrankos kriterijai? Ačiū.
Sveiki, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (www.lvjc.lt) yra baleto studija, skirta vaikams ir jaunimui nuo 2 iki 25 m. amžiaus. Į studiją šokti priimami visi, svarbiausias kriterijus - Jūsu noras šokti! Sėkmės
Neformalus mokymas (kursai, būreliai, kt.)
Laba diena, noreciau labai ismokti lipdyti is molio arba verti karoliukus. Kaip ir burelis gal butu. Bet as ne vaikas, o suauges zmogus. Gal zinot ka daryti? Kur ieskoti?
Laba diena, Vilniaus suaugusiųjų mokymo centre yra keramikos būrelis (daugiau informacijos rasite http://suaugusiujumokymocentras.w3.lt/ , pasirinkite nuoroda neformalus švietimas), taip pat Lietuvos vaikų ir jaunimo centre yra keramikos būrelis suaugusiems (www.lvjc.lt, pasirinkite nuorodą Paslaugos ? užsiėmimai suaugusiems).
Neformalus mokymas (kursai, būreliai, kt.)
Kur galėčiau vakarais mokytis prancūzų kalbos? ačiū!
Laba diena, Iš Jūsų klausimo nelabai supratau ar Jūs norite siekti išsilavinimo (prancūzų filologijos), ar tiesiog ieškote prancūzų kalbos kursų. Jeigu norite vakarais studijuoti prancūzų filologiją - Vilniaus pedagoginiame universitete yra ir vakarinės, ir neakivaizdinės šios programos studijos, kurias baigusi įgysite prancūzų filologijos bakalauro diplomą. Jeigu norite lankyti kursus - įvairių kalbų kursus (tame tarpe ir prancūzų) suaugusiems organizuoja Vilniaus universiteto užsienio kalbų institutas (www.uki.vu.lt/mokykla.html.), Vilniaus pedagoginio universiteto Kalbų mokymo centras (www.vpu.lt/index.php?2991407181), Užsienio kalbų mokymo centras (www.ukmc.lt) , Valstybės institucijų kalbų centras (www.vikc.lt) , VšĮ "American English School" (www.ames.lt/lt/prancuzu-kalba), užsienio kalbų mokymo centras Soros International House (www.sih.lt/prancuzu_bendrinekalba). Sėkmės!
Nuotolinis mokymas
Man 44m. Ar yra galimybe isigyti it specialybe. Galbut yra nuotoliniai kursai ar studijos. ? Busiu dekingas uz atsakyma.
Laba diena, norint įgyti IT specialybę, Jums reiktų kreiptis į KTU, VGTU ir pan. universitetus. Kalbant apie nuotolinį mokymą, tai KTu universitete yra magistrantūros dieninių studijų nuotolinio mokymosi programa (http://if.ktu.lt/uploads/file/Dokumentai/nuotolinio_mokymosi_technologijos.pdf), bet ji Jums greičiausiai netina, nes, kaip suprantame, Jūs neturite IT bakalauro. Tokiu atveju belieka kreiptis į minėtus universitetus ir žiūrėti, ką jie Jums gali pasiūlyti ir patarti.
Nuotolinis mokymas

​Planuoju dešimt klasių baigti vidurinėje mokykloje. Noriu pasiteirauti, ar yra kokių kitų galimybių baigti 12 klasių - ne mokykloje? Ar galima baigti mokyklą distanciniu būdu? Arba baigti 12 klasių Lietuvoje, bet gyvenant kitoje šalyje? kokios dar galimybės baigti 12 klasių?​

​Jei kalbėtume apie kitas galimybes, tai baigus 10 klasių mokykloje, galite stoti į profesinę mokyklą ir ten mokytis pagal 3 metų trukmės vidurinio ugdymo ir profesinio mokymo programą. Baigusiems šią programą išduodamas vidurinio išsilavinimo brandos atestatas ir kvalifikacijos pažymėjimas. Jeigu Jūs nenorite įgyti jokios profesinės kvalifikacijos, o tik baigti 12 klasių, galite mokytis Vilniaus Ozo vidurinėje mokykloje (http://www.ozomokykla.eu/). Šioje mokykloje vykdomas mokymas nuotoliniu būdu. Pamokos interaktyvios, mokinių darbai vertinami ir recenzuojami komunikuojant elektroniniu paštu ir Skype. Nuotoliniu būdu besimokantiems Lietuvos piliečiams mokslas nemokamas. Jeigu jau turite 18 metų, vidurinį išsilavinimą galite įgyti suaugusiųjų mokykloje. Vilniaus suaugusiųjų mokymo centre (http://suaugusiujumokymocentras.w3.lt/) vidurinį išsilavinimą galima įgyti ir stacionariu, ir nuotoliniu būdu, pasirinkus nuoseklųjį arba modulinį mokymąsi. Sėkmės!

Priėmimo sąlygos
Kaip galima būtų sužinoti, kokias galimybes turiu įstoti į vieną ar kitą programą?
Daugiausia informacijos būsimiems studentams galite rasti tinklalapiuose www.studijos.lt, www.stojimai.lt ir www.lamabpo.lt. Šiose svetainėse galite rasti balų skaičiuoklę, programų reitingus, praėjusių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas statistiką.
Priėmimo sąlygos
Ar galėčiau AIKOS svetainėje rasti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas taisykles?
Priėmimo taisykles galima rasti AIKOS svetainės pirmojo puslapio centrinėje dalyje Stojančiojo zonoje.
Priėmimo sąlygos
Norėčiau sužinoti, ar jau yra visų aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklės. Jei taip, kur jas galima rasti?
AIKOS svetainėje, skyrelyje Stojantiesiems yra nuoroda į priėmimo taisykles.Taip pat galite apsilankyti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti svetainėje www.lamabpo.lt. Sėkmės!
Priėmimo sąlygos
ar galėtumete pasakyti, kokių egzaminų reikia norint stoti i choreografiją?
Norint studijuoti choreografiją, Jums bus reikalingi lietuvių kalbos, užsienio kalbos ir muzikos egzaminai. Taip pat reikės laikyti stojamąjį muzikinių ir šokio gebėjimų testą.
Priėmimo sąlygos
Laba diena. Gal galite pasakyti kokių egzaminų man reikės, jei stosiu statybos arba transporto inžineriją?
Laba diena. Stojant į statybos ar transporto inžineriją, kaip ir į bet kurią kitą technologijos mokslų srities programą Jums reikės matematikos, fizikos. lietuvių kalbos ir užsienio kalbos egzaminų.
Priėmimo sąlygos
Kokiu dalyku reikia virejo profesijai?
Sveiki, norint mokytis virėjo profesijos reikalingas viduriniojo išsilavinimo atestatas.
Priėmimo sąlygos
Norėčiau sužinoti, ar mokinys, atleistas nuo brandos egzaminų dėl ligos, gali stoti į kolegiją ar aukštąją mokyklą? Ačiū, Danutė
Šiuo atveju vietoj brandos egzaminų pažymių bus skaičiuojami metiniai pažymiai. Mokinys gali stoti mokytis ir į kolegiją, ir į universitetą, tačiau jo balas bus mažesnis nei laikiusiųjų egzaminus, todėl įstoti į paklausią specialybę bus sunkiau. Sėkmės.
1 - 30Pirmyn
​​​​​​​​