Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Vadyba (anglų k. - Management)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Vadyba

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Vadyba ir administravimas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Ištęstinė, 2,5, Metais
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 1,5, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-2

Akreditavimo vertinimo išvados

KTU_Vadyba_2023.pdf
KTU_Vadyba_2023_išvadų išrašo vertimas.pdf

Valstybinis kodas

6211LX035

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470413

Finansinės grupės kodas

1.1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-05-22
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas: Studijų programos tikslas (-ai): Išugdyti gebėjimus atpažinti ir kritiškai vertinti strateginio organizacijų valdymo problemas ar situacijas, jas spręsti taikant tarpdisciplininių tyrimų metodus ir inovatyvias išteklių valdymo metodikas, rengti projektus ir pasitelkiant lyderystės įgūdžius siūlyti racionalius strateginio žmonių išteklių valdymo, marketingo, finansų sprendimus. Studijų rezultatai:

Žinios, jų taikymas: A1 Geba taikyti organizacijų valdymo principus, kritiškai vertinti strateginių sprendimų priėmimo galimybes organizacijoje, atsižvelgiant į ekonomines, socialines, teisines, etines ir technologines tendencijas, šiuolaikinės visuomenės ypatumus bei darnaus vystymosi komponentus.

A2 Geba vertinti organizacijų konkurencingumą ir jų galimybes daryti įtaką visuomenei ir verslo aplinkai. A3 Geba taikyti naujausias fundamentiniais ir taikomaisiais tyrimais pagrįstas vadybos mokslo žinias moksliniuose tyrimuose.

Gebėjimai vykdyti tyrimus: B1 Geba atrinkti, sisteminti ir kritiškai vertinti iš įvairių šaltinių gaunamą informaciją reikalingą mokslinių tyrimų atlikimui. B2 Geba savarankiškai atlikti mokslinį tyrimą, interpretuoti gautus rezultatus. B3 Geba taikyti strateginę-loginę argumentaciją, grindžiamą teorinių ir empirinių tyrimų rezultatais, pateikti patikimus strateginio valdymo sprendimus.

Specialieji gebėjimai: C1 Geba įžvelgti galimybes ir pasekmes verslui neapibrėžtumo sąlygomis. C2 Geba vertinti ir integruoti tarpdalykines žinias, sprendžiant įvairias verslo situacijas, sąlygojamas rinkos ir aplinkos pokyčių. C3 Geba demonstruoti vadybinę kompetenciją.

Socialiniai gebėjimai: D1 Geba dirbti mokslinį-tiriamąjį darbą individualiai ir grupėse, vertinti darbo grupės efektyvumą, prisiimant didesnę atsakomybę komandoje. D2 Geba dirbti komandoje ir bendradarbiauti. D3 Geba efektyviai komunikuoti žodžiu ir raštu bent viena užsienio kalba su profesionalais ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis argumentuojant savo nuomonę vadovaujantis profesine etika ir pilietiškumu.

Asmeniniai gebėjimai: E1 Geba taikyti strateginį, analitinį ir konstruktyvų mąstymą kritiškai vertinant ekonominius, socialinius ir kitus pokyčius bei teikiant profesine etika ir tvaria plėtra grįstus vadybinius sprendimus. E2 Geba generuoti inovacijas, inicijuoti ir koordinuoti projektus. E3 Geba reflektuoti savo elgseną, gautas žinias ir kitų žmonių patirtį, modeliuojant savo profesinį ir asmenybinį tobulėjimą. Mokymo ir mokymosi veiklos: Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultaciniai seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu. Studijų procese, siekiant skatinti studentų aktyvumą ir kūrybiškumą, naudojami tokie aktyvaus mokymosi studijų metodai, kaip projektavimas (programavimas), dizainu grindžiamas mąstymas, iššūkiais grįstas mokymasis, kūrybinės dirbtuvės, darbas grupėse, patirtinis mokymasis, diskusijos, problemų sprendimu grįstas mokymasis, reflektyvus mokymasis, idėjų žemėlapiai ir kt. Pasiekimų vertinimui, be tradicinių vertinimo metodų, tokių kaip laboratorinio darbo gynimas, uždavinio sprendimas, laboratorinio darbo ar projekto ataskaita, naudojami ir kiti metodai: darbų ar kompetencijos aplankas (portfolio), probleminių užduočių sprendimas, inžinerinis projektas, veiklos refleksija, savęs įsivertinimas ir pan. Studijų rezultatų vertinimo būdai: Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų

(procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant. Studijų modulio tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų procentines išraiškas pasirenka modulį koordinuojantis dėstytojas. Be įprastinių atsiskaitymo formų (pavyzdžiui, egzaminas, žodinis iliustruotas pranešimas, projekto ataskaita, laboratorinių darbų gynimas), gali būti taikoma papildoma vertinimo forma „Studento aktyvumo (lygmens) įvertinimas“ (iki 10 procentų galutinio pažymio), kurioje vertinamas studentų pasirengimas atvejo analizei, aktyviai diskusijai, dalyvavimas debatuose, ir pan. Sandara: Studijų dalykai (moduliai), praktika: Magistro baigiamasis projektas, Marketingo valdymas, Mokslo metodologija ir moksliniai tyrimai, Pokyčių vadyba, Projektų vadyba, Socialinė atsakomybė, Strateginio valdymo metodologija, Strateginis žmogiškųjų išteklių valdymas, Tiriamasis projektas, Verslo analitika. Specializacijos: - Studento pasirinkimai: Alternatyvos: Edukacinių inovacijų vadyba, Švietimo organizacijų kokybės vadyba, Verslo procesų valdymas, Strateginė lyderystė, Kokybės vadyba, Finansų valdymo sprendimai. Studijų programos skiriamieji bruožai: Absolventas žino ir demonstruoja teorines bei metodologines vadybos žinias, geba jas taikyti taikomuosiuose ir tarpdalykiniuose moksliniuose tyrimuose, suvokia verslo įmonių ar švietimo institucijų valdymo funkcijas, geba kritiškai vertinti verslo galimybes bei pasekmes nacionalinėje ir globalioje rinkoje, generuoti ir kurti originalias idėjas, strategiškai mąstyti ir pateikti logiškus, argumentuotus bei moksliškai pagrįstus valdymo sprendimus, strategines alternatyvas, prisiimti atsakomybę už savo sprendimus, vadovautis profesine etika ir pilietiškumu, geba efektyviai komunikuoti žodžiu ir raštu su profesionalais ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis, kritiškai vertinti informaciją spręsdamas tiek mokslines, tiek praktines vadybos ir kitų sričių problemas, pasirinkti tobulinimosi kryptį ir valdyti savo nuolatinio mokymosi procesą. Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės: Profesinės veiklos galimybės: Absolventas gali dirbti verslo įmonių ir organizacijų ar jų padalinių (finansų, marketingo, logistikos, žmonių išteklių, apskaitos ar kt.) bei švietimo institucijų vadovu, verslo konsultacinį darbą tarptautinėse ir nacionalinėse konsultacinėse įmonėse, mokslinio tiriamojo pobūdžio darbą mokslo ir mokymo institucijose, kurti ir plėtoti savarankišką verslą bei jam vadovauti. Tolesnių studijų galimybės: Turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.