Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Gyvūno ir žmogaus sąveika (anglų k. - Animal and Human Interaction)

Studijų krypties grupė

Žemės ūkio mokslai

Studijų kryptis

Gyvulininkystė

Studijų krypties šaka

Gyvūnų mokslas

Švietimo sritis

Žemės ūkis

Švietimo posritis

Augalininkystė ir gyvulininkystė

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Žemės ūkio mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7125

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Ištęstinė, 2, Metais
Nuolatinė, 1,5, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-39

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211IX003

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470811

Finansinės grupės kodas

1,15

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-06-13
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas: Studijų programos tikslas(-ai): Parengti profesionalius plačios erudicijos Gyvūno ir žmogaus sąveikos srities specialistus, turinčius gilinančių, mokslu pagrįstų žinių apie gyvūnų, naudojamų žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams integracijos svarbą visuomenės gerovei užtikrinti, gebančius struktūriškai ir etiškai modeliuoti šias veiklas, išskirtinį dėmesį skiriant gyvūnų gerovės ir žmogaus saugos užtikrinimui.
Studijų rezultatai: Parengti plačios erudicijos Gyvūno ir žmogaus sąveikos srities specialistai: -turintys gilinančių, mokslu pagrįstų žinių apie gyvūnų, naudojamų žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams integracijos svarbą visuomenės gerovei užtikrinti; - gebančius struktūriškai ir etiškai modeliuoti šias veiklas, išskirtinį dėmesį skiriant gyvūnų gerovės ir žmogaus saugos užtikrinimui; -išmanančius statistinės analizės ir gyvūno ir žmogaus sąveikos srities modeliavimo bei tyrimo metodus; -gebančius interpretuoti ir prognozuoti gautus rezultatus, kritiškai juos vertinti.
Mokymo ir mokymosi veiklos: Paskaitos; interaktyvios veiklos; seminarai; laboratoriniai ir praktiniai darbai; pratybos; diskusijos; atvejų analizės; refleksijos; probleminis mokymas; konsultacijos; simuliacijos; praktikos įmonėse; individualus ir komandinis darbas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai: Egzaminas, koliokviumas, praktikos darbų gynimas, kursinis darbas, kontrolinis darbas, praktikos ataskaita, baigiamasis darbas.
Sandara: Studijų dalykai (moduliai), praktika: Mokslinių tyrimų metodologija; Profesinė komunikacija; Smulkiojo verslo vadyba ir organizacinė psichologija; Asistuojančių gyvūnų panaudojimas visuomenėje; Praktika (pagal atitinkamą pasirinktą sritį: (žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams); Baigiamasis darbas. Specializacijos: - Hipoterpija; - Žirgininkystė; - Kaniterapija; - Kinologija; - Alternatyvių gyvūnų panaudojimas asistavimui terapijoje.
Studento pasirinkimai: Pasirenkamieji dalykai (sąrašas atnaujinamas kiekvienais metais): Pozityvioji psichologija; Iškalbos menas; Įrodymais pagrįstos mokslinės informacijos paieška ir pritaikymas gyvūnų mokslo specialistų praktikoje; Gyvūnų naudojamų reabilitacijai ir rekreacijai, auginimas; Pažangios technologijos smulkiųjų atrajotojų ir kamelidų veislininkystėje; Organizacijų kultūra.
Studijų programos skiriamieji bruožai: Tai vienintelė Lietuvoje programa, specializuotai rengianti profesionalius plačios erudicijos Gyvūno ir žmogaus sąveikos srities specialistus, turinčius gilinančių, mokslu pagrįstų žinių apie gyvūnų, naudojamų žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams integracijos svarbą visuomenės gerovei užtikrinti, gebančius struktūriškai ir etiškai modeliuoti šias veiklas, išskirtinį dėmesį skiriant gyvūnų gerovės ir žmogaus saugos užtikrinimui.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės: Profesinės veiklos galimybės: Lietuvos Respublikos ministerijose (Žemės ūkio, Aplinkos, Sveikatos apsaugos ir kt.) ir jų padaliniuose; konsultacinėse tarnybose; Valstybės sienos apsaugos tarnybose; policijos padaliniuose, kuriuose pasitelkiama gyvūnų pagalba; veislynuose; zoologijos soduose; gyvūnų globos namuose; žirgynuose, kurti savo verslą, konsultuoti ir t.t. Perspektyvoje numatyta, kad Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programą baigę asmenys galės siekti įgyti papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros natūraliosios ir liaudies medicinos srities psichosocialinio poveikio paslaugų grupės paslaugų, kurias teikiant naudojami gyvūnai, pogrupio paslaugų teikimo licenciją. Tolesnių studijų galimybės: Tęsti studijas Gyvūnų mokslų doktorantūroje.