Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tekstilės menas ir dizainas (anglų k. - Textile Art and Design)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Dailė

Švietimo sritis

Menai

Švietimo posritis

Dailė

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7101

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-38

Akreditavimo vertinimo išvados

SV4-179 VDA Tekstilė 621W10004_2017.pdf

Valstybinis kodas

6211PX021

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470213

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2021-02-11
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Tekstilės magistro studijų programa veikia vizualaus meno, dizaino ir amato sankirtoje, kur medžiagos ir technologijos pažinimas atlieka svarbų vaidmenį. Toks daugiasluoksnis šiuolaikinės tekstilės traktavimas yra tiek iššūkis, tiek galimybių laukas visai tarptautinei tekstilės bendruomenei. Nuolatinis naujų medžiagų, technologijų, metodų įsiliejimas, jų sąlygotas tarpdiscipliniškumas suformuoja dinamišką tekstilės praktiko vaidmenį XXI a. Todėl MA studijos yra orientuotos ne tik į šiandien aktualių temų kėlimą, bet ir ateities perspektyvų analizę, naujų scenarijų kūrimą. Magistro studijų programoje akcentuojame tvarumo (sustainability) koncepciją, kuri plėtojama visose meninės ir funkcinės tekstilės srityse bei procesuose. Manome, jog ateities tekstilė turėtų atliepti tvaraus gyvenimo ir darnios visuomenės poreikius, keisti vartojimo įpročius, vadovautis ekologine etika, diegti fundamentalius gyvenimo pokyčius.
Dviejų metų trukmės programa skatina asmeninio kūrybinio identiteto paieškas, kūrybinės pozicijos plėtotę ir reprezentaciją. Pagal individualiai pasirinktą ir apsibrėžtą studijų temą studentas renkasi arba kuria naujus darbo metodus, padedančius vystyti kūrybinį projektą ir formuluoti teorinį rašto darbą. Taip pat skatinamas bendradarbiavimas su kitų sričių (aukštųjų mokyklų, laboratorijų, įmonių) specialistais – mokslininkais, tyrėjais, praktikais. Bendradarbiavimo metu gali gimti meno, mokslo ir technologijų inovacijos ar sprendimai, susiję su darnaus vystymosi poreikiais ir iššūkiais, atliepiantys profesinius, socialinius ir kultūrinius visuomenės poreikius.
Tekstilės meno ir dizaino magistrantūros studijų programos tikslas – rengti šiuolaikinį tekstilės menininką, turintį susiformavusią meninę pasaulėžiūrą, kritinio mąstymo įgūdžius, profesines ir bendrąsias kompetencijas, reikalingas savarankiškai kūrybinei ir tiriamajai meno veiklai vykdyti bei naujovėms diegti.
Šios studijų programos absolventai gali rinktis laisvo profesionalaus kūrėjo kelią, meninę tekstilę naudodami kaip pagrindinę ar integracinę raiškos priemonę, profesionaliai dirbti įvairiose tekstilės dizaino srityse (interjero, rūbų, aksesuarų...), bendradarbiauti su kitomis mokslo institucijomis, verslo įmonėmis. Individualią kūrybinę veiklą absolventas gali derinti su įvairiais projektais, konkursais, dalyvavimu Lietuvos ir užsienio parodiniame gyvenime bei meno galerijų veikloje, gali kandidatuoti į edukacines ir individualias stipendijas. Taip pat gali sėkmingai įsilieti į kitų kultūrinių sričių veiklą: dirbti dailininkais teatre, kino industrijoje, kultūrinių renginių organizatoriais, kuratoriais. Mūsų programos absolventai organizuoja privatų meno verslą, dirba specialistais ir ekspertais muziejuose bei dailės galerijose, dirba dėstytojais aukštosiose mokyklose ir kitose švietimo įstaigose, tęsia mokslinę ir kūrybinę veiklą studijuodami doktorantūroje.