Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija (anglų k. - Hygienic and Decorative Cosmetology)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Kosmetologija

Studijų krypties šaka

Grožio terapija

Švietimo sritis

Paslaugos asmenims

Švietimo posritis

Plaukų ir grožio priežiūra

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Sveikatos mokslų profesinis bakalauras
Technologas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6602

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-5

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6531GX016

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6551012

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-04-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):

Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programos tikslas – rengti sveikatos mokslų profesinius bakalaurus, kurie, vadovaudamiesi mokslu grįsta praktika ir naujovėmis, komandoje ar vykdydami individualią veiklą, gebės planuoti ir teikti sveikatai saugias kosmetologines paslaugas, vertinti teikiamų paslaugų kokybę, parinkti ir pritaikyti medžiagas, priemones ir metodus pagal individualius kliento poreikius, vykdyti mokslo taikomąją veiklą, konsultuoti kosmetologijos klausimais.

Studijų rezultatai:

Baigę studijas, absolventai gebės: · pagrįsti daugialypių veiksnių įtaką odos būklei ir organizmo veiklai; · paaiškinti kosmetologijoje naudojamų cheminių, mechaninių ir fizikinių veiksnių veikimo principus ir poveikį odai; · taikyti darbo saugos ir higienos reikalavimus, grožio ir sveikatingumo paslaugų reguliavimo teisinius principus, parinkdamas ir atlikdamas kosmetologines procedūras; · planuoti ir vykdyti taikomojo pobūdžio kosmetologijos tyrimus ir jų rezultatų sklaidą, vadovaudamasis mokslinio tyrimo etikos principais; · nustatyti kosmetologijos paslaugų poreikį, įvertinęs odos ir odos priedų būklę; · sudaryti kosmetologinės priežiūros planą ir įvertinti jo įgyvendinimo efektyvumą, atsižvelgdamas į kliento poreikius, amžinius ypatumus ir kosmetines problemas; · savarankiškai parinkti kosmetikos gaminius, medžiagas, priemones ir aparatus veido, kūno, nagų priežiūros procedūroms ir makiažui atlikti; · saugiai atlikti manualines ir aparatines kosmetologines procedūras, vadovaudamasis jų atlikimo metodikomis; · teikti pagrįstas rekomendacijas kosmetologinės priežiūros klausimais; · organizuoti grožio paslaugų verslą; · bendradarbiauti ir bendrauti kosmetologijos klausimais žodžiu bei raštu, vadovaudamasis profesine etika ir pilietiškumo principais. · demonstruoti socialinį atsakingumą; · savarankiškai mokytis, kritiškai vertinti profesinę veiklą, pasirinkdamas mokslu grįstus informacijos šaltinius; · tinkamai reaguoti kritinių situacijų ir / ar būklių metu.

Mokymo ir mokymosi veiklos:

Paskaita / įtraukianti paskaita; probleminis mokymas; diskusijos / debatai; minčių lietus; klausimai, atsakymai; loginis įrodymas; minčių (sąvokų) žemėlapis; informacijos paieška; literatūros analizė; dokumentų analizė; atvejo analizė (atvejo studijos); demonstravimas; stebėjimas; praktinių įgūdžių demonstravimas; situacijų modeliavimas; problemų sprendimas; darbas poromis; darbas grupėse; pristatymo pagal temą rengimas ir kt.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:

Kaupiamasis vertinimas

Sandara:

Studijų dalykai (moduliai), praktika:

Anatomija ir fiziologija; Citologija ir genetika; Mikrobiologija; Biochemija; Bendroji patologija; Odos ligos; Ergonomika; Kosmetinė chemija ir medžiagotyra; Aromaterapija; Bendroji ir klinikinė kosmetologija; Makiažas; Manikiūras ir pedikiūras; Veido priežiūros procedūros ir kosmetiniai masažai; Kūno priežiūros procedūros ir SPA terapijos pagrindai; Kosmetologinė aparatūra ir įranga; Dietetika; Farmakologija; Pirmoji medicinos pagalba ir medicininės procedūros; Estetinės medicinos pagrindai; Teisės pagrindai; Verslo pagrindai; Karjeros valdymas; Specialybės kalba; Profesinė anglų kalba; Informacinės technologijos; Taikomieji tyrimai ir statistika; Filosofija; Profesinė etika; Psichologija; Kosmetikos produktų konsultanto praktika; Manikiūro, pedikiūro ir makiažo praktika; Veido priežiūros procedūrų ir kosmetinių masažų praktika; Baigiamoji praktika; Profesinio bakalauro baigiamasis darbas.

Specializacijos:

Nėra

Studento pasirinkimai:

Bendras sakinys apie LPD pasirinkimą kolegijoje

Studijų programos skiriamieji bruožai:

Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programa išsiskiria holistiniu požiūriu į odos sveikatą ir grožį bei visapusišką žmogaus sveikatos supratimą, į studijų turinį integruojant mokslo įrodymais pagrįstas žinias ir naujausias kosmetologijos tendencijas. Studentai ne tik įgyja išsamių teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, reikalingų kokybiškoms kosmetologinėms paslaugoms teikti. Studijų metu suteikiama galimybė mokytis dirbti su modernia kosmetologine įranga ir pažangiais diagnostikos aparatais, užtikrinant absolventų pasirengimą valdyti naujausias technologijas. Be to, didelis dėmesys skiriamas bendravimo, bendradarbiavimo, karjeros valdymo ir verslumo įgūdžiams ugdyti, taip suteikiant tvirtą pagrindą tiek samdomam darbui, tiek individualiam verslui kurti. Studijų procesas išplečiamas išvykstamosiomis bei kviestinių lektorių paskaitomis, galimybe dalyvauti profesinio meistriškumo konkursuose ir mainų programose. Studentai skatinami įsitraukti į mokslo tiriamąją veiklą, taip ugdant tyrėjų gebėjimus, kritinį mąstymą ir inovatyvų požiūrį į kosmetologijos sritį. Studentams sudaromos sąlygos rinktis profesinės veiklos praktikų atlikimo vietas. Didžioji dalis praktikų yra organizuojama Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Grožio terapijos katedroje, tačiau studentai gali jas atlikti ir grožio salonuose, SPA namuose bei kitose kosmetologines paslaugas teikiančiose įmonėse, suteikiant studentams galimybę mokytis realioje darbo aplinkoje ir konsultuotis su patyrusiais specialistais. Toks mokymo modelis ne tik stiprina profesines kompetencijas, bet ir užtikrina sklandžią integraciją į darbo rinką.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:

Profesinės veiklos galimybės:

Įgyta kvalifikacija suteikia teisę dirbti kosmetologinių paslaugų įmonėse, visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros institucijose, meninės krypties įstaigose, reklamos ir prekybos srityse, savarankiškai dirbti smulkiose ir vidutinio verslo įmonėse, kurių verslo sritis – kosmetologinių paslaugų teikimas.

Tolesnių studijų galimybės:

Baigęs papildomąsias studijas arba įvykdęs kitus aukštosios mokyklos nustatytus reikalavimus, turi teisę stoti į antrosios pakopos (magistrantūros) studijas.