Informacinės sistemos (anglų k. - Information Systems)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti informacinių sistemų inžinerijos žinių ir įgūdžių, leidžiančių analizuoti, projektuoti, realizuoti, diegti, tobulinti informacijos saugojimo ir valdymo sistemas, atitinkančias visuomenės ir verslo poreikius, planuoti ir įgyvendinti informacinių sistemų kūrimo projektus bei dirbti šių projektų komandose.
Studijų programos aprašas: https://stojantiesiems.ktu.edu/programme/b-informacines-sistemos/
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
Geba nuosekliai paaiškinti faktus, sąvokas, teorijas ir matematinius metodus, būtinus visaverčiam informatikos mokslų principų suvokimui ir susijusius su kompiuterių veikimu, kompiuterių ir jų tinklų technine ir programine įranga, jos savybėmis ir praktinio panaudojimo galimybėmis, taikomaisiais programiniais sprendimais.
Geba nuosekliai paaiškinti algoritmų sudarymo ir programavimo principus, kalbas ir technologijas, žmogaus ir kompiuterio sąveikos principus, tipinius informacinių sistemų kūrimo gyvavimo ciklo etapus ir juose taikomus metodus.
Geba nuosekliai paaiškinti socialinius aspektus, aktualius kuriant informacines sistemas, tenkinančias etikos normas, teisinius reikalavimus ir šiuolaikinės visuomenės poreikius.
Geba taikyti informatikos mokslų studijų krypčių žinias, kuriant informacinių sistemų ar paslaugų sprendimus, skirtus profesinės veiklos problemoms spręsti.
Geba nuosekliai paaiškinti organizacijų veiklos procesų analizės, informacinių sistemų reikalavimų specifikavimo ir jų projektavimo, projektų valdymo principus.
Geba nuosekliai paaiškinti reliacinių ir nereliacinių duomenų bazių ir saugyklų kūrimo, administravimo ir naudojimo principus ir technologijas.
Gebėjimai vykdyti tyrimus:
Geba analizuoti informacinių sistemų kūrimo profesinės veiklos problemą skirtinguose abstrakcijos lygmenyse.
Geba paruošti informacinių sistemų kūrimo profesinės veiklos problemai spręsti reikalingus duomenis ir informaciją, projektuoti tam skirtas duomenų bazes ir saugyklas.
Geba analizuoti informacinių sistemų kūrimo profesinės veiklos problemai spręsti reikalingus sprendimus ir įvairiuose šaltiniuose sukauptus duomenis ar informaciją.
Geba kritiškai įvertinti tyrimo metu sukauptus duomenis, informaciją, rezultatus ir sukurtus sprendimus, taip pat audituoti ir vertinti informacines sistemas ir jų kūrimo projektus.
Specialieji gebėjimai:
Geba taikyti informacinių sistemų gyvavimo cikle taikomus metodus ir priemones, planuojant, valdant ir vykdant informacinių sistemų projektus.
Geba pasirinkti tinkamus informacinių sistemų kūrimo, diegimo ir priežiūros metodus, aplinkas ir priemones.
Geba modeliuoti organizacijų architektūrą, veiklos procesus ir poreikius, naudojantis CASE, veiklos modeliavimo, verslo valdymo ir kitais įrankiais.
Geba metodiškai parengti reikalavimų specifikaciją, sistemos projektą ir kitą dokumentaciją, reikalingą informacinei sistemai sukurti, įdiegti, plėtoti, naudoti ir administruoti.
Geba programuoti, testuoti, administruoti ir diegti informacinę sistemą ar jos komponentus dalykinės srities veiklos problemai spręsti, įvertinant galimas sprendimų alternatyvas ir atsižvelgiant į aplinkos charakteristikas bei keliamus reikalavimus.
Socialiniai gebėjimai:
Geba profesionaliai komunikuoti valstybine ir bent viena užsienio kalba su informacinių sistemų projektų dalyviais ir kitais suinteresuotais asmenimis.
Geba efektyviai ir atsakingai dirbti informacinių sistemų projektų komandose, laikantis tinkamų profesinio ir etinio elgesio principų.
Asmeniniai gebėjimai:
Geba sistemingai ir savarankiškai mokytis, analizuoti informatikos mokslų srities literatūrą, siekiant nuolatinio tobulėjimo ir suvokiant mokymosi visą gyvenimą būtinybę.
Geba savarankiškai ir atsakingai dirbti, tiksliai planuojant veiklas, imantis iniciatyvos ir prisiimant asmeninę atsakomybę.
Geba demonstruoti kūrybingumą, sprendžiant profesinės veiklos uždavinius ir problemas bei taikant naujus informacinių sistemų sprendimus ir įrankius.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų dalykai (moduliai):
Informatikos studijų įvadas, Kompiuterinė grafika, Matematika 1, Fizika 1, Matematika 2, Skaitmeninės logikos pradmenys, Akademinė ir dalykinės srities komunikacija anglų kalba (C1 lygiu), Diskrečiosios struktūros, Kompiuterių architektūra, Tikimybių teorija ir statistika, Algoritmų sudarymas ir analizė, Duomenų bazės, Komandinis darbas informacinių sistemų projektuose, Operacinės sistemos, Programavimo inžinerija, Informacinių sistemų pagrindai, Intelektikos pagrindai, Kompiuterių tinklai ir internetinės technologijos, Veiklos analitika ir duomenų tyryba, Informacinių sistemų grafinė naudotojo sąsaja, Produkto vystymo projektas, Informacinių sistemų projektavimas ir CASE technologijos, Bakalauro baigiamasis projektas, Profesinė praktika.
Specializacijos: Informacinių sistemų kūrimas karkasais, Verslo valdymo sistemos, Duomenų bazių programavimas ir administravimas, Įmonių veiklos procesų valdymas ir modernizavimas, Reikalavimų informacinėms sistemoms analizė ir specifikavimas, Veiklos procesų skaitmeninimas, Informacinių sistemų auditas ir vertinimas, Informacinių sistemų programų derinimas, Išskirstytosios duomenų bazės, Paslaugų architektūra grindžiamos informacinės sistemos, Tinklo paslaugų kūrimas ir diegimas.
Alternatyvos: Duomenų struktūros, Objektinis programavimas 2, Objektinis programavimas 1, Objektinio programavimo pagrindai 2, Objektinio programavimo pagrindai 1, Duomenų struktūrų pagrindai;
Filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvos: Darnus vystymasis, Medijų filosofija;
Socioekonominės aplinkos pažinimo alternatyvos: Darni socialinė raida, Inžinerinė ekonomika;
Studijų programos anotacija:
Absolventas turi informatikos teorijos žinių, išmano kompiuterių techninę architektūrą, informacinių sistemų programinės įrangos kūrimo principus, metodus, modelius, įrankius, geba analizuoti įmonės veiklos procesus ir informacinius poreikius, projektuoti, programiškai realizuoti, diegti, prižiūrėti ir plėtoti informacines sistemas, išmano informacijos kaupimo, saugojimo, apdorojimo ir perdavimo principus, duomenų valdymo technologijas, informacinių sistemų projektų vadybos modelius, metodus ir įrankius. Taip pat geba taikyti informacines sistemas realizuojančių programų sistemų kūrimo metodus, įrankius, architektūrą, technologijas, pagrįstai įvertinti kuriamų ar plėtojamų sistemų poveikį verslui ir visuomenei.
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti informacinių sistemų analitiku, architektu, projektuotoju ar programuotoju, duomenų bazių kūrėju ar administratoriumi, projektų vadovu, verslo valdymo sistemų specialistu, duomenų analitiku, vykdyti sistemų kūrimo, eksploatavimo ir tiriamąjį darbą įvairiose įmonėse bei organizacijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į antrosios pakopos studijas.