Automatika ir robotika (anglų k. - Automation and Robotics)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Automatika ir robotika studijų programos tikslas - parengti kvalifikuotus automatikos ir robotikos inžinerijos specialistus, gebančius projektuoti, diegti ir eksploatuoti automatikos ir robotikos sistemas, galinčius dirbti komandoje ir savarankiškai integruojant teisinius, socialinius ir ekonominius aspektus.
Studijų rezultatai:
Žinios, jų taikymas
1. Apibūdinti konceptualius inžinerijos pagrindus ir išanalizuoti automatizuojamą/robotizuojamą objektą taikant fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatus ir metodus.
2. Išmanyti modernias informacines ir komunikacines sistemas bei gebėti jas parinkti ir pritaikyti automatikos ir robotikos objektų analizei.
3. Pritaikyti programuojamųjų valdymo sistemų funkcionavimo principus, kuriant valdymo programas.
Gebėjimai vykdyti tyrimus
4. Atlikti automatinių ir robotizuotų objektų efektyvumo tyrimus analizuojant fizikines veikimo charakteristikas ir konceptualias sistemas.
5. Ekonomiškai ir finansiškai pagrįsti automatikos ar robotikos projektą, įvertinant jo poveikį visuomenės gerovei bei darniam vystymuisi.
Specialieji gebėjimai
6. Planuoti ir organizuoti automatikos ir robotikos sistemų projektavimo, montavimo, derinimo ir eksploatavimo darbus.
7. Parengti automatikos ir robotikos sistemas eksploatacijai vadovaujantis techninių specifikacijų reikalavimais.
8. Projektuoti automatikos ir robotikos sistemas, taikant specializuotą programinę įrangą.
9. Vizualizuoti automatinio valdymo procesą ar sistemą, taikant vizualizavimo programinę irangą.
10. Kurti automatikos ir robotikos sistemų darbinių parametrų duomenų bazes.
Socialiniai gebėjimai
11. Bendrauti ir dirbti įvairialypėje komandoje, vadovaujantis profesinės etikos reikalavimais.
12. Planuoti ir organizuoti inžinerinę veiklą pagal teisės aktus ir norminius dokumentus, priimant veiklos vykdymo sprendimus ir prisiimant atsakomybę už savo ir pavaldžių asmenų veiklos kokybę.
Asmeniniai gebėjimai
13. Savarankiškai planuoti profesinio tobulėjimo veiklą mokymosi visą gyvenimą kontekste.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Interaktyvios paskaitos - aiškinimas paskaitose analizuojant praktinius pavyzdžius, metodų pritaikymo demonstravimas, diskusija, seminaras, darbas grupėmis, minčių lietus, atvejo analizė. Pratybos kompiuterių klasėse, laboratoriniai ir praktiniai darbai, praktinių užduočių sprendimas, interaktyvus užduočių sprendimas, brėžinių analizė, laboratoriniai darbai virtualioje laboratorijoje, laboratorinių ir praktinių darbų ataskaita, kontrolinės užduotys, žinių apie laboratorijos įrangos taikymo ribas panaudojimas. Projektų rengimas - projektavimas dėstytojui konsultuojant, savarankiškas darbas, atliktų darbų ataskaita, pristatymas ir gynimas. Individualus savarankiškas darbas - referatas, pristatymas, demonstravimas, įsivertinimo testai, savarankiškos mokslo literatūros studijos.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento studijų dalyko rezultatai vertinami dešimties balų kriterine vertinimo sistema. Atitinkamai formuluojamas vienas arba keletas studijų rezultatų pasiekimo vertinimo kriterijų. Vertinimo kriterijai yra pagrindas rengiant įvairių formų atsiskaitymo užduotis, nes pastarųjų atlikimas leidžia daryti išvadas apie studijų rezultatų pasiekimo lygį. Vertinimo tvarka, vertinimo sistema ir vertinimo kriterijai grindžiami pagrįstumo, patikimumo, aiškumo, naudingumo, nešališkumo principais. Studento studijų dalykų pasiekimų vertinimui naudojami kaupiamasis (studijų rezultatai vertinami tarpiniais atsiskaitymais), baigiamojo darbo - kolegialusis (studentus egzaminuoja kompetentinga specialistų – mokslininkų, praktikų profesionalų, socialinių partnerių atstovų komisija) vertinimo būdai.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrųjų koleginių studijų apimtis kreditais – 15 kreditų:
Anglų kalba, Profesinė anglų kalba, Profesinė komunikacija, Teisės pagrindai, Ergonomika ir darbų sauga.
Studijų krypties apimtis kreditais - 120 kreditų, iš jų:
Studijų krypties dalykų apimtis kreditais – 78 kreditai:
Matematika, Inžinerinė fizika, Informacijos technologijos, Inžinerinė grafika, Mechanika, Automatinio valdymo teorija, Elektrotechnika, Elektros pavaros ir jų valdymas, Elektronika, Automatinių sistemų įtaisai, Programavimo pagrindai, Kūrybiškumas ir antreprenerystė, Duomenų valdymo technologija, Programuojamos valdymo sistemos.
Praktikos - 30 kreditų:
Pažintinė praktika, Gamybinė praktika, Projektavimo praktika, Baigiamoji praktika.
Baigiamasis darbas - 12 kreditų.
Specializacijos:
-
Gilesnės elektros inžinerijos krypties studijos - 45 kreditai
Privalomi dalykai - 36 kreditai:
Robotizuotos sistemos, Skaitmeninės elektronikos pagrindai, Procesų vizualizavimas pramonėje, Ekonomika ir projektų valdymas, Technologinių procesų ir techninių sistemų automatizavimas, Atsinaujinančių energijos išteklių sistemų valdymas, Pramoninių robotų programavimas.
Studento laisvai pasirenkamieji dalykai - 9 kreditai:
Elektrosauga, Darniosios technologijos pramonėje ir energetikoje, IoT daiktų internetas.
Studentai gali laisvai rinktis dalykus iš kitose studijų programose dėstomų dalykų. Kauno kolegijos laisvai pasirenkamų dalykų sąrašas skelbiamas virtualioje mokymosi aplinkoje Moodle.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studentai įgyja papildomų skaitmeninės elektronikos, programavimo technologijų, atsinaujinančios energetikos ir projektų valdymo gebėjimų, kurie suteikia konkurencinį pranašumą darbo rinkoje.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras gali dirbti automatinio valdymo ir robotikos sistemų inžinieriumi ar automatinio valdymo ir robotikos sistemų diegimo ir priežiūros specialistu įvairiose gamybinėse ar automatines valdymo sistemas diegiančiose įmonėse. Absolventas taip pat geba dirbti automatinio valdymo ir robotizuotų sistemų įrangos prekybos atstovu ar vadybininku.
Tolesnių studijų galimybės:
Baigus studijų programą Automatika ir robotika, studijas galima tęsti inžinerijos krypties magistrantūroje. Priėmimas vykdomas Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų nustatyta tvarka.