Automatikos ir elektros inžinerija (anglų k. - Automatics and Electrical Engineering)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Studijų programos tikslas:
Parengti elektros inžinerijos specialistus, gebančius parinkti elektros ir automatikos įrenginius bei sistemas, organizuojančius ir vykdančius jų montavimą, derinimą bei eksploatavimą.
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
1. Turėti bendruosius matematikos, fizinių mokslų žinių pagrindus, leidžiančius suprasti ir apibūdinti elektros ir elektronikos inžinerijų studijų kryptyse vykstančius procesus; 2. Išmanyti elektros ir elektronikos inžinerijų sąvokas, elementų funkcinę paskirtį, jų tarpusavio ryšius ir taikymo galimybes; 3. Išmanyti elektros komponentų, įrenginių ir sistemų struktūra ir jų veikimą; 4. Taikyti šiuolaikinių valdiklių, mikrovaldiklių, elektros pavarų ir kitų elektros įrenginių valdymo principus; 5. Išmanyti šiuolaikinių skaitmeninių technologijų taikymo galimybes elektros ir elektronikos inžinerijose.
Specialieji (inžinerinės analizės ir projektavimo) gebėjimai:
6. Analizuoti įmonės elektros ir automatikos sistemas bei vertinti jų funkcionalumą; 7. Parinkti ir taikyti inžinerinius-techninius sprendimus reikalingus technologinio proceso įgyvendinimui; 8. Taikyti kompiuterines programas elektros ir automatikos sistemų modeliavimui, skaičiavimui ir projektavimui; 9. Parinkti ir taikyti ekonomiškai pagrįstus automatikos elementus automatizuotose valdymo sistemose; 10. Apskaičiuoti pagrindinius elektros įrenginių ir tinklų parametrus bei parinkti jų elementus;
Gebėjimai atlikti tyrimus ir praktinė veikla:
11. Naudoti įvairius informacijos šaltinius profesinei informacijai rinkti, sisteminti ir interpretuoti; 12. Diagnozuoti gamybinių įrenginių gedimus ir nustatyti bei šalinti jų priežastis; 13. Vykdyti elektros tinklų parametrų matavimus, elektros pavarų bandymus naudojant laboratorinę įrangą; 14. Diegti elektros, pneumatikos ir hidraulikos pavarų sistemas, programuoti automatinio valdymo įrenginius; 15. Organizuoti ir saugiai vykdyti elektros ir automatikos įrenginių montavimo, eksploatavimo ir remonto darbus atsižvelgiant į žiedinės ekonomikos, dirbtinio intelekto, inžinerinės veiklos skaitmeninimo principus, aplinkos apsaugos, komercines, veiklos organizavimo aplinkybes bei tvarumo koncepcijos plėtojimą; 16. Bendradarbiauti su kitų profesinių veiklų specialistais.
Asmeniniai (sprendimų priėmimo, mokymosi visą gyvenimą, bendradarbiavimo ir komandinio darbo) gebėjimai:
17. Dalykiškai bendrauti su specialistais ir klientais lietuvių bei užsienio kalbomis, pavieniui ir komandoje sprendžiant profesinės veiklos uždavinius, savarankiškai mokytis kintančioje profesinėje veikloje; 18. Savarankiškai organizuoti įmonės (padalinio) veiklą, suvokiant atsakomybę už inžinerinės veiklos rezultatus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, pratybos, praktiniai darbai, praktiniai seminarai, laboratoriniai darbai, simuliacijos, individualūs darbai, darbas grupėse ir kt.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma dešimtbalė kriterinė vertinimo skalė ir kaupiamoji vertinimo sistema, sudaryta iš tarpinių atsiskaitymų, praktinių, kontrolinių darbų, laboratorinių darbų ataskaitos ir gynimo, studento savarankiško rašto darbo, kursinio projekto, individualių ir grupinių užduočių atlikimo, rezultatų pristatymo vertinimo. Galutinį vertinimą sudaro tarpiniai vertinimai ir egzamino vertinimas pagal proporcijas, numatytas kiekvieno dalyko apraše.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Pagrindiniai studijų krypties dalykai (126 kreditai): Elektrotechninės medžiagos, Inžinerinė ir kompiuterinė grafika, Fizika, Matematika, Elektriniai matavimai, Elektromechaniniai keitikliai, Teorinė elektrotechnika, Aplinkos ir žmonių sauga, Elektros pavaros, Techninė mechanika, Technologinių įrenginių eksploatavimas, Elektros energijos gamybos technologijos, Vartotojų elektros tinklai, Elektropneumatinės sistemos ir kt. Kitos krypties dalykai (36 kreditai): Automatikos pagrindai, Loginių valdiklių programavimas, Taikomoji elektronika, Automatikos sistemų komunikacijos, Technologinių procesų automatizavimas ir kt. Profesinės veiklos praktikos (20 savaičių): Elektromontavimo, Elektros įrenginių montavimo ir eksploatavimo, Automatikos įrenginių montavimo ir eksploatavimo, Baigiamoji.
Specializacijos -
Studento pasirinkimai:
Galima pasirinkti studijų krypties dalykus:
Elektros pavarų valdymo sistemos / Skirstomieji elektros tinklai; Pastatų stebėjimo ir valdymo sistemos / Automatikos modulių konstravimas; Programuojamų loginių valdiklių sistemos / Robotikos pagrindai. Galima pasirinkti bendrųjų ir skaitmeninių kompetencijų ugdymo(si) dalykus: Specialybės anglų kalba / Specialybės vokiečių kalba / Specialybės rusų kalba; Technikos filosofija / Sociologija; Vadybos pagrindai / Bendravimo psichologija / Teisės pagrindai
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Tarpkryptinė studijų programa, ugdanti elektros inžinerijos ir elektronikos inžinerijos studijų krypčių specialiuosius gebėjimus, lemiančius ypač gerą absolventų įsidarbinamumą.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos absolventai galės dirbti elektros inžinieriais elektros tinklų įmonėse, įmonėse eksploatuojančiose, montuojančiose ir remontuojančiose elektros įrenginius ir jų valdymo sistemas, įmonėse užsiimančiose technologinių procesų automatizavimu.
Tolesnių studijų galimybės:
Studijas gali tęsti Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose elektros inžinerijos ir elektronikos inžinerijos krypčių antrosios pakopos studijų programose.