Informacinių sistemų inžinerija (anglų k. - Information Systems Engineering)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas:
išugdyti asmenybę gebančią kurti, plėtoti ir palaikyti saugias kompiuterines sistemas bei tinklus, sprendžiant įvairių sričių profesines problemas, prisitaikant prie sparčiai kintančių technologijų.
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas · Paaiškinti pagrindinius faktus, sąvokas, teorijas ir matematinius metodus, susijusius su kompiuterių veikimu, kompiuterių technine ir programine įranga, jos savybėmis ir praktinio panaudojimo galimybėmis, kompiuterių komunikacija ir taikomaisiais sprendimais, kurie yra susiję su svarbiais istoriniais, dabartiniais ir galimais informatikos mokslų srities pokyčiais bei tendencijomis ateityje. · Paaiškinti algoritmų sudarymo ir analizės principus, programavimo paradigmas, kalbas ir technologijas, žmogaus ir kompiuterio sąveikos principus, tipinius programinės įrangos gyvavimo ciklo etapus ir programinės įrangos kūrimo ir priežiūros metodus. · Paaiškinti, kaip verslo, pramoninis, ekonominis ir socialinis kontekstas veikia profesinės veiklos praktiką, apibrėžiamą etikos normomis ir reglamentuojamą teisiniais reikalavimais, įskaitant duomenų apsaugą, intelektinės nuosavybės teises, sutartis, gaminių saugos, atsakomybės ir kitus susijusius klausimus. · Taikyti informatikos inžinerijos žinias, kuriant kompiuterinių sistemų, kompiuterinių tinklų ar kitus taikomuosius sprendimus profesinės veiklos problemoms spręsti. · Paaiškinti kompiuterinės ir kitos specializuotos skaitmeninės technikos kūrimo metodus, jos sandarą ir veikimo principus, bei taikymą konkretiems uždaviniams spręsti. Gebėjimai vykdyti tyrimus · Apibūdinti konkrečią kompiuterinių sistemų, kompiuterinių tinklų ar kitą profesinės veiklos problemą bei paruošti reikalingus duomenis jos sprendimui, pasitelkiant įvairius šaltinius. · Išanalizuoti kompiuterinių sistemų, kompiuterinių tinklų ar kitos profesinės veiklos problemai spręsti reikalingus duomenis ir informaciją, nustatant jų atitiktį konkretiems kriterijams. · Įvertinti kompiuterinių sistemų, kompiuterinių tinklų ar kitos profesinės veiklos problemai spręsti reikalingus duomenis ir informaciją, argumentuotai pagrindžiant priimtus sprendimus bei pateikiant išvadas. Specialieji gebėjimai · Taikyti aktualius informatikos inžinerijos metodus, siekiant suformuluoti ir efektyviai išspręsti kompiuterinių sistemų bei kompiuterinių tinklų taikomuosius uždavinius. · Parinkti programinę ir techninę įrangą, kuriant naujas ar tobulinant esamas kompiuterines sistemas. · Tinkamai administruoti ir konfigūruoti kompiuterines sistemas bei kompiuterių tinklus, taikant aktualius standartus ir technologijas. · Įvertinti kompiuterines sistemas, kompiuterių tinklus pagal našumo, saugumo ir patikimumo kriterijus palaikant juos ir įgyvendinant plėtrą. · Parengti specifikaciją, projektą ar kitą dokumentaciją, reikalingą kompiuterinėms sistemoms ir kompiuterių tinklams kurti, pritaikant projektų valdymo metodus bei atsižvelgiant į visus gyvavimo ciklo etapus, kokybės reikalavimus ir saugumo aspektus.
Socialiniai gebėjimai · Profesionaliai komunikuoti valstybine ir bent viena užsienio kalba su specialistų auditorijomis.
· Dirbti komandose, laikantis profesinio, etinio elgesio ir socialinės atsakomybės principų ir taisyklių. Asmeniniai gebėjimai · Savarankiškai mokytis, siekiant nuolatinio asmeninio ir profesinio tobulėjimo. · Savarankiškai ir atsakingai dirbti, imantis iniciatyvos ir prisiimant asmeninę atsakomybę. · Demonstruoti kūrybingumą, sprendžiant profesinės veiklos uždavinius ir problemas.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Tradicinės ir interaktyvios paskaitos, praktiniai darbai, kursiniai darbai, savarankiški darbai, diskusijos, atvejo analizė, simuliacijos, individualios užduotys, refleksija, praktinių įgūdžių demonstravimas, praktinės situacijos analizė, pranešimo rengimas ir pristatymas, veiklos analizė, palyginamoji analizė, situacijų modeliavimas/ analizė, literatūros analizė, informacijos paieška.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant studijų programoje numatytus dalykus, įvertinami, kai atsiskaitoma už visus studijų programoje numatytus studento savarankiškai atliktus darbus per semestrą ir egzaminų sesijų metu. Studento pasiekti studijų rezultatai, baigus dalyko studijas, vertinami priskiriant juos pasiekimų lygmenims: puikus, tipinis ir slenkstinis.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrieji koleginių studijų dalykai: užsienio kalba, dalykinė komunikacija, žmonių ir civilinė sauga ir alternatyviai pasirenkami dalykai (sociologija, psichologija, darnus vystymasis – pasirenkamas vienas iš jų). Studijų krypties dalykai: Matematika, taikomosios programos, inžinerinė grafika, kompiuterinė fizika, programų inžinerija, kompiuterių architektūra, diskrečioji matematika, operacinės sistemos, programavimas, elektronika, duomenų struktūros ir algoritmai, daiktų internetas, informacinių sistemų projektavimas, kompiuterių tinklai, skaitmeninių įtaisų programavimas, informacinių sistemų testavimas ir priežiūra, duomenų bazių valdymas ir projektavimo pagrindai, internetinės technologijos, inžinerinė ekonomika, projektų valdymas, kompiuterio ir žmogaus sąsaja, taikomieji tyrimai, kibernetinė sauga, debesų kompiuterija, teisė. Praktikos: technologinė praktika 1, technologinė praktika 2, gamybinė praktika 1, gamybinė praktika 2, baigiamoji praktika.
Specializacijos:
Studento pasirinkimai:
Mokslo dirbtuvių projektas, biometrinių duomenų atpažinimas, vizualinės ir apsaugos sistemos, dirbtinio intelekto sistemos, tarpdisciplininis projektas, mobilių aplikacijų kūrimas, robotų technologijos, duomenų analizė ir vizualizavimas, dronų technologijos – pasirenkami trys iš jų).
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Orientacija į kompiuterinių sistemų ir tinklų kūrimą bei priežiūrą, praktinis problemų sprendimas įvairiose profesinėse srityse, gebėjimas prisitaikyti prie sparčiai kintančių technologijų bei nuolatinis kompetencijų tobulinimas.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Galimybė dirbti duomenų bazių administratoriais, kompiuterių tinklų administratoriais, kompiuterių tinklų inžinieriais, sistemų administratoriais.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventas gali tęsti studijas pasirinkdamas informatikos inžinerijos studijų krypties universitetinių studijų programas.