Statyba (anglų k. - Construction)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas:
Parengti kūrybiškai mąstančius, komunikabilius, atsakingus statybos inžinerijos specialistus, gebančius savarankiškai planuoti, organizuoti ir techniškai vadovauti statybos darbams, atsižvelgiant į statybos skaitmeninimo, aplinkos apsaugos ir tvarumo principų plėtojimą, bei siekiančius tobulėti profesinėje veikloje.
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
1. Turėti bendruosius matematikos, fizinių ir technologijų mokslų žinių pagrindus, leidžiančius suprasti ir apibūdinti statybos inžinerijoje vykstančius procesus. 2. Išmanyti svarbiausias statybinių medžiagų, gaminių bei konstrukcinių elementų sąvokas, savybes, panaudojimo sritis. 3. Įgyti pamatinių ir naujausių statybos inžinerijos žinių, taikomų praktiškai. 4. Žinoti skaitmeninės statybos principus, duomenų bei procesų valdymo sistemas ir jų taikymo galimybes. Specialieji (inžinerinės analizės ir projektavimo) gebėjimai: 5. Analizuoti ir parinkti konstrukcinius pastatų sprendimus, konstrukcines ir skaičiuojamąsias schemas, taikant loginio mąstymo, analizės ir modeliavimo įgūdžius. 6. Analizuoti ir taikyti tarptautinius, Europos bei Lietuvos standartus projektavime ir statybos procese. 7. Taikyti specializuotas kompiuterines programas ir statinio informacinio modeliavimo principus projektuojant, organizuojant pastatų statybos procesus pagal nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosaugos reikalavimus. Gebėjimai atlikti tyrimus ir praktinė veikla: 8. Rinkti reikalingą informaciją, ją sisteminti ir interpretuoti, sprendžiant statybos inžinerinius uždavinius. 9. Turėti praktinių įgūdžių dirbant su geodeziniais, pastatų diagnostikos prietaisais bei statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų įranga, analizuoti gautus rezultatus ir pateikti išvadas. 10. Parinkti ir taikyti bendrųjų statybos ir remonto darbų technologinius procesus. 11. Vertinti ir parengti dokumentaciją, reikalingą statybai pradėti ir vykdyti, užtikrinant saugų darbą, gaisrinę saugą, aplinkos apsaugą ir pastatų priežiūros administravimą. 12. Dalyvauti darbo grupėse, įgyvendinant skaitmenizuotos statybos projektus, atsižvelgiant į žiedinės ekonomikos, etikos, aplinkos apsaugos, darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo bei tvarumo principus. Asmeniniai (sprendimų priėmimo, mokymosi visą gyvenimą, bendradarbiavimo ir komandinio darbo) gebėjimai: 13. Turėti komandinio darbo įgūdžių, mokėti bendrauti su vadovais, darbuotojais, klientais ir visuomene, savarankiškai gilinti žinias, siekiant tobulinti profesinę kvalifikaciją. 14. Suprasti inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, suvokti atsakomybę už inžinerinės veiklos rezultatus.
Mokymo ir mokymosi veiklos: Studijų rezultatams pasiekti taikomi aktyvūs mokymo ir mokymosi metodai. (paskaitos, laboratoriniai darbai, individualūs projektai, individualios konsultacijos, seminarai, pratybos, darbas grupėse, situacijų analizė ir kt.).
Mokymo ir mokymosi metodų visuma yra skirta formuoti ugdomo specialisto savarankiškai, kūrybiškai veiklai reikalingus bendruosius gebėjimus, specialiuosius profesinės veiklos gebėjimus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų rezultatams pasiekti taikomi aktyvūs mokymo ir mokymosi metodai. (paskaitos, laboratoriniai darbai, individualūs projektai, individualios konsultacijos, seminarai, pratybos, darbas grupėse, situacijų analizė ir kt.). Mokymo ir mokymosi metodų visuma yra skirta formuoti ugdomo specialisto savarankiškai, kūrybiškai veiklai reikalingus bendruosius gebėjimus, specialiuosius profesinės veiklos gebėjimus.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma dešimtbalė kriterinė vertinimo skalė ir kaupiamoji vertinimo sistema, sudaryta iš tarpinių atsiskaitymų, praktinių, kontrolinių darbų, laboratorinių darbų ataskaitos ir gynimo, studento savarankiško rašto darbo, kursinio darbo, individualių ir grupinių užduočių atlikimo, rezultatų pristatymo vertinimo. Galutinį vertinimą sudaro tarpiniai vertinimai ir egzamino vertinimas pagal proporcijas, numatytas kiekvieno dalyko apraše.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Pagrindinės studijų krypties dalykų apimtis kreditais – 141 (su praktikomis). Pagrindiniai studijuojami dalykai: Matematika, Statybinė braižyba, Statybinės medžiagos, Taikomoji fizika, Statybinė fizika, Taikomoji mechanika, Geodezija (su praktika), Pastatų konstrukcijos, Tvari aplinka ir žmonių sauga, Geotechnika, Statybos darbų technologija, Inžinerinės sistemos, Konstrukcijų skaičiavimas, Pastatų priežiūra, Statybos darbų organizavimas ir kt. Profesinės veiklos praktikų trukmė – 20 savaičių: Pažintinė statybos darbų praktika – 2 savaitės; Geodezijos praktika – 2 savaitės; Statybos darbų technologinė praktika – 6 savaitės; Statybos darbų organizavimo praktika – 6 savaitės; Baigiamoji praktika – 4 savaitės.
Studento pasirinkimai:
Pasirenkamieji dalykai, skirti gilinimuisi kryptyje (18 kreditų): Urbanizuota aplinka / Inovatyvios statybinės medžiagos ir produktai; Remonto ir rekonstravimo technologijos / Energiškai taupūs pastatai; Konstrukcijų kompiuterinis skaičiavimas / Inžinerinių sistemų modeliavimas. Pasirenkamieji bendrųjų ir skaitmeninių kompetencijų ugdymo(si) dalykai (12 kreditų): Specialybės vokiečių kalba / specialybės anglų kalba / specialybės rusų kalba; Sociologija / Filosofija; Bendravimo psichologija / Teisės pagrindai. Studento laisvai pasirenkamiesiems dalykams skiriama 3 kreditai.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Statybos studijų programai suteikta „Evalag“ akreditacijos žyma, įrodanti tarptautinį studijų programos akreditavimą. Ši programa vienintelė iš visų Lietuvos aukštosiose mokyklose vykdomų statybos inžinerijos programų tarptautinių ekspertų įvertinta aukščiausiu galimu įvertinimu.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Statybos studijų programos absolventai galės dirbti projektavimo įmonėse, bendrovėse, veikiančiose statybos sektoriuje, projektuotojais, statybos darbų vadovais, vadybininkais, sąmatininkais, kurti savo verslą.
Tolesnių studijų galimybės:
Studijas galima tęsti universitetuose pagal inžinerijos mokslų studijų krypčių grupės statybos inžinerijos krypties ir kitų krypčių studijų programas. Baigę papildomąsias studijas arba įvykdę kitus aukštosios mokyklos nustatytus reikalavimus, turi teisę stoti į antrosios pakopos magistrantūros studijas.