Multimedijos dizainas (anglų k. - Multimedia Design)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti darbo rinkai kūrybiškus, aukštos kvalifikacijos multimedijos dizaino specialistus, gebančius savarankiškai dirbti ir taikyti naujausias technologines žinias medijų meno kryptyje, galinčius savarankiškai priimti meninius ir techninius sprendimus, sėkmingai dirbti konkurencinėmis rinkos sąlygomis individualiai ar komandoje ir tobulėti profesinėje veikloje.
Studijų rezultatai:
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas. Studentas išmanys pagrindines medijų meno sąvokas ir sritis, meno krypčių (šakų) istorinę raidą ir šiuolaikines tendencijas, gebės žinias taikyti kūrybinėje veikloje, generuodamas menines idėjas. Suvoks konkrečios medijų meno krypties specifiką bei sąsajas su kitomis meno kryptimis, kurdamas medijų meno kūrinius ir projektus bei medijų produktus, taikys žinias iš kultūrinio, istorinio, ekonominio, socialinio ir kitų kontekstų. Gebės taikyti medijų meno žinias ir demonstruos meninius gebėjimus krypties ir tarpdalykinėse studijose, gebės kūrybiškai pasirinkti audiovizualinės, garsinės ar vizualinės raiškos būdus, naudoti senąsias ir naująsias technologijas bei įrangą kūrybiniame procese bei profesinėje veikloje. Išmanys kūrybinio verslo ypatumus, medijų meno projektų valdymo principus, juos taikys, realizuodamas kūrybinius projektus ir įgyvendindamas kūrybines strategijas. Išmanys sveikatos apsaugos, saugaus darbo, priešgaisrinės apsaugos ir aplinkosaugos reikalavimus, susijusius su konkrečios medijų meno srities veikla, ir gebės jų laikytis praktinėje veikloje.
Gebėjimai vykdyti tyrimus. Studentas gebės kritiškai vertinti medijų meno reiškinius ir atpažinti vyraujančias ar aktualias tendencijas, rinkti, analizuoti ir sisteminti informaciją, reikalingą kūrybinėms problemoms spręsti, naudotis meno ir mokslo tyrimais bei kūrybinių eksperimentų rezultatais. Gebės atlikti medijų meno srities tyrimą, apibendrinti ir taikyti jo rezultatus, realizuodamas kūrybines idėjas medijų meno procese. Naudodamasis tyrimo rezultatais, gebės pasirinkti tinkamus kūrybinių problemų sprendimo būdus, argumentuoti jų pasirinkimą ir daryti išvadas.
Specialieji gebėjimai. Studentas dirbdamas savarankiškai ar bendradarbiaudamas profesinėje ir (ar) tarpdalykinėje aplinkoje, gebės generuoti medijų meno projektų idėjas, teikti kūrybinius pasiūlymus ir pasirinkti sprendimo būdus. Gebės pasirinkti ir taikyti meninės raiškos priemones ir būdus, demonstruoti technologinius įgūdžius, įvaldyti atsirandančias ir besikeičiančias medijas bei technologijas ir jas taikyti kūrybiniuose medijų meno projektuose. Gebės eksperimentuoti kūrybiniame konkrečios medijų meno srities procese, remdamasis asmenine kūrybine praktika, bendrakultūrėmis ir šiuolaikinio meno įžvalgomis, kitų medijų meno kūrėjų veiklos rezultatų analize. Gebės argumentuotai pristatyti kūrybines idėjas ir (ar) projektus, pasitelkdamas vizualinę komunikaciją ir informacines technologijas realioje ir virtualioje erdvėje. Gebės sukurti kūrybinį aplanką (portfolio), remdamasis komponavimo principais ir medijų meno koncepcijomis, laikydamasis technologinių reikalavimų.
Socialiniai gebėjimai. Studentas spręsdamas profesinės veiklos uždavinius, įgyvendindamas medijų meno kūrinius ir projektus bei medijų produktus, gebės komunikuoti su kolegomis, potencialiais užsakovais bei kitais visuomenės atstovais. Išmanys medijų meno kūrėjo ir užsakovo, vartotojo, bendraautorių ir bendradarbių santykius, gebės vadovautis autorių teisių apsaugos, darbo teisės ir etikos reikalavimais, kurdamas medijų meno kūrinius ir projektus bei medijų produktus, juos įgyvendindamas ir viešai pristatydamas. Gebės komunikuoti žodine ir rašytine forma valstybine bei bent viena užsienio kalba profesinėje veikloje ir viešojoje erdvėje. Gebės dirbti komandoje ir bendradarbiauti, imtis atsakomybės už savo ir pavaldžių darbuotojų veiklos kokybę ir turinį, vadovausis profesine etika ir pilietiškumu.
Asmeniniai gebėjimai. Studentas gebės savarankiškai studijuoti, spręsti kūrybines problemas, planuoti savo veiklą, laikytis nustatytų terminų, prisitaikyti prie kintančių aplinkybių. Suvoks moralinę atsakomybę už savo kūrybinės veiklos rezultatus, jų poveikį visuomenei, aplinkai, ekonominei ir meninei raidai. Gebės savarankiškai mokytis ir planuoti mokymosi procesą, kritiškai vertinti asmeninę kūrybinę veiklą, suvoks mokymosi visą gyvenimą svarbą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, konsultacijos, praktiniai ir kursiniai darbai, savarankiški darbai, profesinės veiklos praktikos. Studentai praktinius darbus atlieka individualiai arba grupėse.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant studijų programoje numatytus dalykus, įvertinami, kai atsiskaitoma už visus studijų programoje numatytus studento savarankiškai atliktus darbus per semestrą ir egzaminų sesijų metu. Studento pasiekti studijų rezultatai, baigus dalyko/modulio studijas, vertinami priskiriant juos pasiekimų lygmenims: puikus, tipinis ir slenkstinis.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrieji koleginių studijų dalykai:
Užsienio kalba, Specialybės kalbos kultūra, Tvari aplinka ir žmonių sauga ir alternatyviai pasirenkami dalykai (Sociologija, Psichologija, Profesinė etika – pasirenkamas vienas iš jų).
Studijų krypties dalykai:
Kultūra ir menas, Medijų kultūra, Medijų projekto valdymas, Taikomieji tyrimai, Meninė raiška (Piešimas, Kompozicija, Spalvotyra), Scenarijaus ir režisūros pagrindai, Grafinis redagavimas, Animacijos pagrindai, Audiovizualinės produkcijos pagrindai, Audiovizualinės technologijos, Audiovizualinio produkto įgarsinimo pagrindai, Dizaino pagrindai, Reklamos projektas, Taikomieji tyrimai, Medijų verslo valdymas, Projekto plėtojimas, Projekto komunikavimas, Virtuali produkcija.
Specializacija – Animacija. Studijuojami šie moduliai: 2D animacija, 3D animacija, dalykas „Animacinio personažo kūrimas“.
Specializacija – Audiovizualinio montažo režisūra. Studijuojami šie dalykai: Audiovizualinis montažas, Kino kalbos pagrindai, Audiovizualinio kūrinio režisūra, Audiovizualinio kūrinio produkcija, Audiovizualinės postprodukcijos meistriškumas; modulis: „Audiovizualinio kūrinio projektas“.
Specialieji studijų dalykai:
Laisvai studento pasirenkami dalykai (Dirbtinio intelekto taikymo pagrindai, Meno dirbtuvės 1, Meno dirbtuvės 2, Kino istorija, Tapybos technikos, 3D programos, Judesio studija, Kaligrafija, Estetika, Grafikos technikos – pasirenkami trys iš jų), Teisė, Baigiamasis darbas.
Praktikos:
Pažintinė praktika, Fotografijos praktika, Kūrybinė praktika 1, Kūrybinė praktika 2, Profesinė praktika, Baigiamoji praktika.
Specializacijos:
A. Animacija
B. Audiovizualinio montažo režisūra.
Studento pasirinkimai:
Studentas gali rinktis užsienio kalbą, 2 alternatyviai pasirenkamus dalykus, 3 laisvai studento pasirenkamus dalykus, vieną iš dviejų specializacijų, baigiamojo darbo temą ir vadovą.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programa vykdoma moduliais, kurie baigiami planuojant realų multimedijos projektą ir jį įgyvendinant komandose. Programos vykdymą užtikrina naujai įrengtos, reikalinga technika ir programine įranga aprūpintos specializuotos filmavimo, garso įrašų, animacijos studijos ir individualios garso ir vaizdo montažinės, kuriose galima įgyvendinti realų kino, animacijos ar multimedijos dizaino projektą. Studentai turi galimybę vykdyti realius projektus bendradarbiaudami su kino, kompiuterinių žaidimų, reklamos gamybos įmonėmis arba vykdyti realius užsakymus multimedijos dizaino srityje. Studentų darbai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Kiekvienais metais į šią programą kviečiami dėstytojai iš užsienio, kurie rengia studentams animacijos kūrybines dirbtuves.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
multimedijos dizaino specialistas gali dirbti reklamos ir dizaino kompanijose, informacinėje aplinkoje, TV bei radijo programose; kino gamybos įmonėse ir kitose kultūros ir meno įstaigose; gali savarankiškai verstis medijų meno praktika, inicijuoti ir valdyti kūrybinius multimedijos projektus, gali patys steigti savo įmones ir joms vadovauti. Projektinio darbo įgūdžiai garantuos gebėjimą integruotis į daugiakultūrę kūrybinių industrijų aplinką.
Tolesnių studijų galimybės:
Studijas galima tęsti pasirenkant aukštojo mokslo universitetinių studijų Medijų meno programas.