Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Advokatūros teisė

Programos tipas pagal amžių

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos

Programos tipas pagal kryptį

Asmens profesinės veiklos gebėjimų tobulinimo programa

Programos tipas pagal profesiją

Kitų profesijų (ne pedagogų) suaugusiųjų švietimo tobulinimo programos

Tobulinama profesija

Teisininkas

Programos kontaktinė trukmė

56

Programos aprašymas

Programa yra Teisės vientisųjų studijų programos dalis (9 kreditai).
Programa sudaryta pagal Advokatų kvalifikacinio egzamino ir advokatų veiklos organizavimo egzamino programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2020 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. 1R-164.

ADVOKATAS IR ADVOKATŪRA

1. Advokatūros ir advokato vieta Lietuvos teisinėje sistemoje. Advokatų profesinės etikos ir veiklos reguliavimas.
2. Advokatų profesinės etikos samprata ir prigimtis. Etikos vaidmuo advokatų veikloje. Advokatų profesinės etikos ir veiklos principai (advokatų veiklos laisvė ir nepriklausomumas, advokatų tarpusavio santykių demokratiškumas, kolegiškumas ir sąžininga konkurencija, advokatų veiklos teisėtumas, kliento paslapties neatskleidimas, lojalumas klientui ir interesų konflikto vengimas, kt.), jų turinys ir įgyvendinimas.
3. Lietuvos advokatų etikos kodeksas.
4. Europos Sąjungos advokatų profesinės etikos kodeksas.
5. Advokato teisinis statusas, jo įgijimo ir netekimo sąlygos ir tvarka. Advokato veikla. Advokato nepriekaištinga reputacija. Pripažinimo advokatu tvarka ir reikalavimai. Sprendimo pripažinti asmenį advokatu panaikinimas. Teisė verstis advokato praktika. Įrašymas į praktikuojančių advokatų sąrašą. Išbraukimas iš Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašo.
6. Advokatų veiklos formos, jų ypatumai. Individualios advokatų veiklos sąlygos. Advokatų, veikiančių partnerystės pagrindais, neįsteigiant juridinio asmens, veiklos sąlygos. Advokatų veikla įsteigiant juridinį asmenį. Advokatų veiklos formos keitimo sąlygos ir tvarka.
7. Advokato darbo vietos samprata. Advokato darbo vietai keliami reikalavimai. Advokato darbo vietos registravimas. Advokatų veikloje naudojamų pavadinimų registravimas. Advokatų veikloje naudojami dokumentai. Advokatų (advokatų profesinės bendrijos) veiklos finansinė apskaita, apskaitos dokumentai.
8. Advokato padėjėjo samprata. Advokato padėjėjo teisinis statusas, jo įgijimo ir netekimo sąlygos ir tvarka. Advokato padėjėjų praktikos atlikimo tvarka. Advokato padėjėjų veiklos ypatumai. Praktikos vadovo vaidmuo, pareigos ir atsakomybė advokato padėjėjų praktikos laikotarpiu. Vadovavimo advokato padėjėjų praktikai reikalavimai ir tvarka.
9. Advokatų ir advokatų padėjėjų atsakomybė. Advokatų ir advokatų padėjėjų drausminės atsakomybės specifika. Advokatų drausmės bylos iškėlimo ir nagrinėjimo tvarka. Advokatų drausminės atsakomybės praktika.
10. Advokatų profesinės teisės ir pareigos. Advokatų funkcijos. Advokatų veiklos apribojimai. Advokatų veiklos garantijos. Advokatų ir advokatų padėjėjų profesinės kvalifikacijos tobulinimas.
11. Advokatų profesinė civilinė atsakomybė. Advokato ar advokatų profesinės bendrijos profesinės civilinės atsakomybės draudimas. Ginčų dėl teisinių paslaugų teikimo nagrinėjimas. Prašymų (skundų) dėl vartojimo teisinių paslaugų sutarčių sąlygų nesąžiningumo nagrinėjimas.
12. Susitarimo dėl teisinių paslaugų (teisinės pagalbos) samprata. Teisinių paslaugų sutarties teisinis kvalifikavimas. Teisinių paslaugų sutarties sąlygos, jos sudarymo reikalavimai ir tvarka. Advokato įgalinimų įforminimas. Atsisakymas sudaryti teisinių paslaugų sutartį. Teisinių paslaugų ir atstovavimo sutarties atribojimas. Teisinių paslaugų sutarties nutraukimo specifika.
13. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistema. Advokato vieta valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemoje. Advokatų teikiamos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos rūšys. Advokatų paskyrimo teikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą sąlygos ir tvarka.
14. Užmokestis už advokatų teikiamą teisinę pagalbą. Advokatų išlaidų apmokėjimas. Užmokestis už advokatų teikiamą valstybės garantuojamą teisinę pagalbą. Bylinėjimosi išlaidas bei jų priteisimą reglamentuojančių teisės aktų taikymas advokatų veikloje. Advokatų depozitinės sąskaitos naudojimo sąlygos ir tvarka.
15. Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimai. Asmens duomenų apsauga advokatų veikloje ir Lietuvos advokatūroje.
16. Advokatų veiklos reklama. Advokatų santykiai su socialinėmis medijomis. Elektroninių ryšių technologijų naudojimas advokatų veikloje.
17. Advokatų socialinis draudimas. Advokatų sveikatos draudimas. Pajamų mokesčio taikymas advokatams. Pridėtinės vertės mokesčio taikymas advokatams. Advokato kaip draudėjo ir mokesčių mokėtojo prievolės.
18. Advokatų savivalda. Lietuvos advokatūros funkcijos, organai ir sprendimai. Advokatų susirinkimas (konferencija), jo sušaukimo tvarka, kompetencija. Lietuvos advokatūros advokatų taryba, jos sudėtis, funkcijos. Advokatų tarybos pirmininkas, jo rinkimas, kompetencija. Advokatų garbės teismas, jo sudėtis, funkcijos. Advokatų revizijos komisija, jos sudėtis, funkcijos. Lietuvos advokatūros komitetai, jų funkcijos ir veikla. Aktualūs Lietuvos advokatūros organų sprendimai, reglamentuojantys advokatų veiklą ir profesinę etiką.
19. Lietuvos advokatūros įstatai. Advokatūros ženklas, apdovanojimo ženklai ir regalijos. Advokato statuso simboliai. Advokatūros tradicijos ir papročiai.
20. Lietuvos advokatūros lėšos. Advokatų ir advokatų padėjėjų įmokos ir mokėjimai Lietuvos advokatūros reikmėms.
21. Tarptautinės organizacijos, atstovaujančios advokatų interesams. Tarptautinė advokatų asociacija (International Bar Association – IBA). Europos advokatūrų ir teisinių bendrijų taryba (The Council of Bars and Law Societies of Europe – CCBE). Lietuvos advokatūros narystė tarptautinėse organizacijose.
22. Advokatų teisė laikinai teikti paslaugas ir teisė teikti nuolatines teisines paslaugas kitoje (ne kilmės) valstybėje. Europos Sąjungos valstybių narių teisininkų teisės teikti paslaugas Lietuvos Respublikoje rūšys, įgyvendinimo sąlygos. Lietuvos advokato profesinio vardo suteikimo Europos Sąjungos valstybės narės teisininkui sąlygos ir tvarka.

Nuoroda į šaltinį: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/23736460ace311ea8aadde924aa85003/asr

Programos reikalavimai

Asmuo, siekiantis tapti advokatu turi:
* būti Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos valstybės narės pilietis;
* turėti aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą – teisės bakalauro ir teisės magistro kvalifikacinius laipsnius arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį universitetinį teisinį išsilavinimą);
* turėti ne mažesnį kaip penkerių metų teisinio darbo stažą arba atlikti ne trumpesnę kaip dvejų metų advokato padėjėjo praktiką;
* būti nepriekaištingos reputacijos;
* mokėti valstybinę kalbą;
* neturėti sveikatos sutrikimų, dėl kurių negalėtų atlikti advokato pareigų.
Daugiau apie programą

Programos teikėjas

"KAZIMIERO SIMONAVIČIAUS UNIVERSITETAS", UAB

Programos teikėjo savivaldybė

Vilniaus m. sav.

Programos teikėjo adresas

Vilnius, Dariaus ir Girėno g. 21, LT-02188

Programos panašiais pavadinimais

Renginiai

Nėra duomenų