Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Arklių veterinarinė medicina (anglų k. - Equine Veterinary Medicine)

Studijų krypties grupė

Veterinarijos mokslai

Studijų kryptis

Veterinarija

Švietimo sritis

Veterinarija

Švietimo posritis

Veterinarija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Profesinės studijos

Studijų pakopa

Profesinės studijos (rezidentūros)

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Arklių veterinarijos gydytojas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Nėra duomenų

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Rezidentūros pažymėjimas, 8325

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-59

Akreditavimo vertinimo išvados

LSMU VA Veterinariė rezidentūra_2023.pdf
Išvadų išrašo vertimas_LSMU_VA_Veterinarinė rezidentūra_2003.pdf

Valstybinis kodas

7330HX016

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7580841

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2017-08-02
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas: arklių veterinarinės medicinos rezidentūros studijų programa yra taikomojo pobūdžio programa, orientuota į praktinę veiklą bei tobulinanti tiriamojo darbo gebėjimus vienos gyvūnų rūšies srityje ir suteikianti arklių veterinarijos gydytojo kvalifikaciją. Programa skirta parengti kūrybingą, dorą, iniciatyvų, savarankišką arklių veterinarinės medicinos specialistą, turintį arklių veterinarijos gydytojo profesinę kvalifikaciją, besidomintį mokslo naujovėmis, gebantį reaguoti ir priimti sprendimus greitai besikeičiančios situacijos sąlygomis, dirbti individualiai ir komandoje.
Studijų programos tikslas (-ai):
arklių veterinarinė medicina yra laipsnio nesuteikiančios universitetinės veterinarijos (H01) krypties studijos, skirtos paruošti specialistą – arklių veterinarijos gydytoją, galintį teikti kvalifikuotas paslaugas, etiškai atsakingą, naudojantį informacines technologijas informacijai susirasti ir ja dalintis, bendraujantį su kolegomis ir arklių savininkais, mokantį taikyti įvairius arklių tyrimo metodus ir išmanantį arklių užkrečiamąsias ir neužkrečiamąsias ligas, savarankišką ir galintį dirbti komandoje, praktiniame darbe taikantį naujausias specializuotas žinias apie arklių ligas ir reprodukciją, išsiugdžiusį nuolatinį profesinio tobulėjimo poreikį, skleidžiantį profesines žinias bei patyrimą jauniems kolegoms.
Studijų rezultatai:
baigęs arklių veterinarinės medicinos rezidentūros stu-dijų programą, arklių veterinarijos gydytojas žinos, mo-kės ir gebės:
1. Išmanys žmonių bendravimo principus, grįstus huma-nizmu, pagarba žmogaus laivei, arklio gerovei, teisines veterinarijos normas ir profesinę etiką. Žinos arklio gerovei keliamus reikalavimus, gerovės ir ap-saugos teisinius pagrindus.
2. Išmanys arklių užkrečiamųjų ir neužkrečiamųjų ligų etiologiją, patogenezę, morfologinius pokyčius, diag-nostiką, gydymą ir profilaktiką. Žinos bendras arklių ir žmonių ligas.
3. Gebės kritiškai, sistemiškai analizuoti ir veterinarinio darbo praktikoje bei tyrimuose taikyti naujausias specializuotas žinias apie arklių ligas, reprodukciją, jų laikymo sąlygas.
4. Gebės naudotis informacinėmis technologijomis bendrauti, informacijai dalytis, rinkti, valdyti ir anali-zuoti.
5. Gebės surinkti aktualią veterinarinės veiklos informa-ciją apie arklį, diagnostikos tikslais mokės atlikti rent-genologinius, ultragarsinius, endoskopinius ir greituo-sius (ekspres) tyrimus.
6. Išmanys arklių globos ir transportavimo reikalavimus, arklių susirgimų ir sutrikimų etiologiją, patogenezę, klinikinius požymius, diagnozavimą ir gydymą, žinos arklių užkrečiamųjų ligų teisės aktus ir įstatymus.
7. Gebės inicijuoti planingą grupės asmenų veiklą, ją vykdyti, kontroliuoti ir užbaigti, nebijos prisiimti atsa-komybės.
8. Supras arklių veterinarijos gydytojo etinę atsakomybę dėl arklio globos ir santykių su klientais, ypač kreip-damas dėmesį į galimą poveikį aplinkai ir visuomenei.
9. Gebės savarankiškai priimti sprendimus ir įvertinti jų poveikį apibrėžtai situacijai.
10. Nuolatinę profesinio tobulėjimo būtinybę suvoks kaip profesinę pareigą ir ją įgyvendins skleisdamas profesines žinias bei patyrimą jauniems kolegoms.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
rezidentūros studijų metu bus taikomi informaciniai mokymo metodai (teikiamieji ir atgaminamieji), seminarai, paskaitos, konsultacijos, grupinės diskusijos, mokomųjų filmų peržiūra, klinikos pacientų kuravimas prižiūrint ciklo dėstytojui ar rezidento vadovui, dalyvavimas gydant ambulatorinius pacientus ir konsultuojant jų savininkus Mobiliosios ambulatorijos rėmuose, klinikinių atvejų pristatymas, straipsnių referavimas, savarankiškos studijos, kasdienės veiklos dienyno pildymas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
siekiant patikrinti, kaip rezidentas vykdo savo pareigas ir ar pasiekė numa-tytus rezultatus, bus vykdomi tarpiniai ir baigiamieji atsiskaitymai. Kiekvieno ciklo metu bus vykdoma:
• Nuolatinis rezidento darbo vertinimas peržiūrint kasdienės veiklos dienyną ir užduočių įvykdymą, patvirtinant ciklo dėstytojo ar rezidento vadovo ir programos koordinatoriaus parašu.
• Atsiskaitymas už teorinę dalį žodžiu ar raštu ciklo pabaigoje. Atsiskaitymas raštu vyksta testo forma, pateikiami atviro ir uždaro tipo klausimai/ užduotys, klinikinės situacijos (pagal ciklo tematiką).
• Atsiskaitymas už praktinę dalį ciklo pabaigoje: kli-nikinio atvejo analizė, tyrimo plano sudarymas ir at-likimas, radinių analizė, diagnozės formulavimas ir t.t. (pagal ciklo tematiką).
• Ciklo metu įgytų teorinių žinių, praktinių įgūdžių ir gebėjimų vertinimai sumuojami ir įrašomi į žinia-raštį bei Rezidento studijų knygelę.
• Baigiamojo darbo gynimas viešame Kvalifikacinės komisijos posėdyje.
Sandara: programos apimtis 120 ECTS, studijos trunka 2 metus. Praktinė veikla studijų metu užima ne mažiau kaip 80 proc. ciklui skirtų valandų. Savarankiškas darbas užima ne mažiau kaip 50 proc. teorinėms paskaitoms skirto laiko. Programą sudaro privalomųjų ir pasiren-kamųjų dalykų ciklai.
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
rezidentas stu-dijuos šiuos programos privalomuosius ciklus:
AVMR 01. Arklių registravimo, veisimo, auginimo ir eksploatavimo dokumentų įforminimo teisinis regla-mentavimas.
AVMR 02. Arklių sedacija ir bendroji bei vietinė anes-tezija.
AVMR 03. Arklių užkrečiamosios ligos.
AVMR 04. Kumelių reprodukcijos sutrikimai ir sėklini-mas.
AVMR 05. Kumeliukų ligos.
AVMR 06. Arklių vidaus organų ligos.
AVMR 07. Arklių odos ligos.
AVMR 08. Arklių šlubavimas: diagnostika, gydymas, prevencija.
AVMR 09. Arklių neurologija ir oftalmologija.
AVMR 10. Rezidentūros studijų baigiamojo darbo ren-gimas ir pristatymas.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
rezidentas kiekvienais studijų metais galės rinktis studijuoti po vieną iš šių pasirenka-mųjų ciklų:
AVMRp 101. Arklių osteopatija.
AVMRp 102. Arklių geriatrija.
AVMRp 103. Arklių terapinis ir sporto masažas.
AVMRp 104. Arklių kanopų ortopedinė priežiūra.
AVMRp 105. Arklių prekybos teisiniai ir veterinarijos pagrindai.
AVMRp 106. Žirginio sporto veterinarija (varžybose).
RpMI11. Mokslinės informacijos išteklių valdymas.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
programa yra unikali. Tokios specializacijos rezidentų, turinčių teorinių žinių ir praktinių gebėjimų arklių veterinarinės medicinos srityje neruošia nei vienas šalies universitetas ar kolegija. Studijų metu įgijęs specializuotų gebėjimų arklių veterinarijos gydytojas teiks kokybiškas paslaugas Lietuvoje auginamiems arkliams.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės: baigęs arklių veterinarinės medicinos rezidentūros studijas ir įgijęs programoje numatytas žinias ir gebėjimus, rezidentas galės darbuotis pagal įgytą specializaciją - vykdyti praktinę veiklą įvairiose įstaigose arba siekti mokslinio pripažinimo ir tęsti įvairių formų studijas.

Profesinės veiklos galimybės:
Darbas VMVT tinkle.
2. Darbas rajonų žemės ūkio konsultavimo tarnybose.
3. Darbas UAB „Lietuvos žirgynas“, jo padaliniuose.
4. Darbas veislinėse arklių fermose.
5. Galės steigti savo gydyklą ir verstis privačia praktika.
6. Būti samdomu privačiu veterinarijos gydytoju ir dirbti veterinarijos gydyklose.
7. Vykdyti mokslinį–tiriamąjį ir ar pedagoginį darbą LSMU VA, kitose aukštojo mokslo institucijose, kolegijose ir moksliniuose padaliniuose.
Tolesnių studijų galimybės:
1. Privalomas nuolatinis profesinis tobulinimasis.
2. Galima veterinarijos mokslo krypties doktorantūra.
3. Studijos užsienyje, siekiant europinio diplomato statuso.