Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Architektūra (anglų k. - Architecture)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Architektūra

Švietimo sritis

Architektūra ir statyba

Švietimo posritis

Architektūra ir urbanistika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Vientisosios studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

300
Nuolatinė, 5, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-23

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6011PX003

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7460731

Finansinės grupės kodas

1.3

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-08-17
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti žinių suvokti sociokultūrinį ir technologinį architektūros turinį, išreikšti jį architektūrinėmis priemonėmis, išugdyti gebėjimus nustatyti ir spręsti architektūrines problemas, pasitelkiant tarpkryptines žinias, išlavinti tyrimų ir projektavimo įgūdžius bei gebėjimus vizualizuoti sprendimus.
Studijų rezultatai:
Žinios ir gebėjimai:
A1 Geba taikyti technologijos, humanitarinių ir socialinių mokslų teorinius teiginius architektūros uždaviniams spręsti.
A2 Geba architektūros (ir su ja susijusių menų) ir urbanistikos istorijos ir teorijos žinias reflektuoti šiuolaikinio projektavimo ir architektūros kritinės analizės kontekste.
A3 Geba taikyti tarpkryptinių ir eksperimentinių tyrimų ir projektavimo principus bei pažangias technologijas architektūroje ir urbanistikoje.
A4 Geba bendrąsias, profesines, dalykines ir tarpdalykines žinias bei statybos teisės žinias taikyti architekto kūrybinėje veikloje, rengdamas(a) teritorijų planus, statinių, urbanistinių kompleksų, kraštovaizdžio architektūros objektų, viešųjų erdvių projektus, ir, remiantis jomis, formuluoti ir argumentuotai pagrįsti sprendimus, geba aiškiai, tiksliai ir suprantamai pateikti vaizdinę, ir tekstinę informaciją.
Tyrimai:
B1 Geba tirti gyvenamąją aplinką istoriniu, kultūriniu, filosofiniu požiūriais kritiniam vertinimui taikant įvairias teorines prieigas.
B2 Geba analizuoti gyvenamąją aplinką konstrukciniu, medžiaginiu, inžineriniu ir aplinkosauginiu, estetiniu, socialiniu, ekonominiu aspektais, gautus rezultatus sisteminti ir panaudoti architektūriniams sprendimams atsižvelgiant į šių dienų galimybes ir ateities perspektyvas rengti.
B3 Geba ieškoti informacijos pirminiuose ir antriniuose šaltiniuose taikant šiuolaikines technologijas, naudotis įvairių mokslinių tyrimų rezultatais bei taikyti įvairius eksperimentinio tyrimo metodus ir technologijas problemos sprendimo siūlymų efektyvumui užtikrinti kritiškai vertinant teorines ir praktines naujoves.
Specialieji gebėjimai:
C1 Geba individualiai interpretuoti projekto užduotį ir remiantis išnagrinėta informacija teikti originalius, specifinius problemos sprendimo siūlymus.
C2 Geba tirti aplinką skirtingomis perspektyvomis ir savo siūlymus argumentuoti socialinių, kultūrinių, ekologinių, ergonominių ir estetinių problemų analize.
C3 Geba rinkti ir apibendrinti teorinę ir empirinę su architektūriniu projektavimu ir urbanistiniu planavimu susijusią informaciją ir ją kūrybingai panaudoti eksperimentiniam projektavimui.
C4 Geba savarankiškai kurti alternatyvias architektūrinio projektavimo ir urbanistinio planavimo problemų sprendimo strategijas ir pasiekti projektuojamo objekto estetinio, ekologinio, socialinio, kultūrinio, ekonominio kontekstualizavimo.
C5 Geba savarankiškai rengti inovatyvius architektūrinio projektavimo ir urbanistinio planavimo sprendimus, spręsti architektūrinius statinių ir atvirųjų erdvių formavimo uždavinius, projektuoti įvairios paskirties ir sudėtingumo statinius bei jų kompleksus, viešąsias erdves ir kraštovaizdį remiantis pažangiausiomis technologijomis ir sociokultūrinio konteksto ypatumais taikant kompiuterinio projektavimo metodus ir naudojant grafinės raiškos priemones.
Socialiniai gebėjimai:
D1 Geba taikyti įvairius individualaus ar grupinio darbo idėjų pristatymo būdus ir įvairias komunikacijos priemones bei valstybine ir bent viena užsienio kalba bendrauti ir bendradarbiauti su kitų sričių specialistais.
D2 Geba bendradarbiauti ne tik su kolegomis, užsakovais, rangovais, inžinieriais ir konstruktoriais, bet ir su vietos bendruomenėmis.
D3 Geba apibrėžti architekto darbo specifiką, etinius įsipareigojimus, prisiimti socialinę ir ekologinę atsakomybę, nusakyti akademinio ir praktinio darbo panašumus bei skirtumus.
Asmeniniai gebėjimai:
E1 Geba integruoti intuityvųjį ir racionalųjį sprendimo aspektus ir lavinti tiek loginį mąstymą, tiek kūrybiškumą bei nuolatos kelti savo profesines kompetencijas.
E2 Geba dalykiškai bendrauti ir bendradarbiauti su ne architektūros srities specialistais bei prisiimti asmeninę ir komandinę atsakomybę už architekto veiklos kokybę ir įtaką ekonominei, kultūrinei raidai, aplinkai ir visuomenės gerovei.
E3 Geba dirbti savarankiškai ir komandoje, planuoti ir organizuoti savo darbą, profesionaliai ir atsakingai atlikti užduotis ir prisiimtus įsipareigojimus bei organizuoti projektavimo darbus ir jiems vadovauti.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultaciniai seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų procese, siekiant skatinti studentų aktyvumą ir kūrybiškumą, naudojami tokie aktyvaus mokymosi studijų metodai, kaip projektavimas (programavimas), dizainu grindžiamas mąstymas, iššūkiais grįstas mokymasis, kūrybinės dirbtuvės, darbas grupėse, patirtinis mokymasis, diskusijos, problemų sprendimu grįstas mokymasis, reflektyvus mokymasis, idėjų žemėlapiai ir kt. Pasiekimų vertinimui, be tradicinių vertinimo metodų, tokių kaip laboratorinio darbo gynimas, uždavinio sprendimas, laboratorinio darbo ar projekto ataskaita, naudojami ir kiti metodai: darbų ar kompetencijos aplankas (portfolio), probleminių užduočių sprendimas, inžinerinis projektas, veiklos refleksija, savęs įsivertinimas ir pan.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų modulio tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų procentines išraiškas pasirenka modulį koordinuojantis dėstytojas. Be įprastinių atsiskaitymo formų (pavyzdžiui, egzaminas, žodinis iliustruotas pranešimas, projekto ataskaita, laboratorinių darbų gynimas), gali būti taikoma papildoma vertinimo forma „Studento aktyvumo (lygmens) įvertinimas“ (iki 10 procentų galutinio pažymio), kurioje vertinamas studentų pasirengimas atvejo analizei, aktyviai diskusijai, dalyvavimas debatuose, ir pan.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Architektūrinis kompiuterinis projektavimas 1, Architektūrinis kompiuterinis projektavimas 2, Architektūrinių erdvių tipologija, Architektūros istorija, Architektūros kritinė analizė, Architektūros projektavimo pagrindai, Architektūros teorija, Darnioji architektūra, Darnioji urbanistika, Erdvės formavimo ekonomika, Erdvės formavimo reglamentavimas, Erdvės modeliavimas, Erdvės sintaksė, Erdvių sociologija, Gyvenamųjų pastatų architektūra, Gyvenamųjų pastatų konstrukcijos, Įvadas į architektūrą, Jungtinis projektas, Kultūros paveldas, Magistro baigiamasis projektas, Medžiagos architektūriniuose sprendimuose, Negyvenamųjų pastatų ir inžinerinių statinių konstrukcijos, Pastatų energinio naudingumo modeliavimas ir projektavimas, Pastatų kompleksų architektūra, Profesinė praktika, Statybinė fizika, Statybos planavimas ir projektų valdymas, Statinių informacinis modeliavimas, Tiriamasis projektas, Urbanistikos istorija, Urbanistikos teorija, Urbanistinis planavimas 1, Urbanistinis planavimas 2, Visuomeninių pastatų architektūra 1, Visuomeninių pastatų architektūra 2.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Alternatyvos:
Architektūrinė vizualizacija, Virtualioji realybė, Piešimas, Pastatų skaitmeninio modeliavimo metodai, Parametrinė architektūra, Modulinė statyba ir regeneracinis projektavimas, Geografinės informacinės sistemos teritorijų planavimui, Erdvinės aplinkos skaitmeninis modeliavimas;
BUS: Filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvos 2023:
Darnus vystymasis, Medijų filosofija;
BUS: Užsienio kalbų alternatyvos (C1 lygis) 2023:
Akademinė ir dalykinės srities komunikacija anglų kalba (C1 lygiu), Vokiečių kalba (C1 lygiu), Rusų kalba (C1 lygiu), Prancūzų kalba (C1 lygiu)
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi technologijos ir humanitarinių mokslų, architektūros, urbanistikos istorijos ir teorijos žinių, supranta tarpkryptinių ir eksperimentinių tyrimų ir projektavimo bei pažangių technologijų diegimo architektūroje ir urbanistikoje svarbą ir jų taikymo ypatumus. Geba analizuoti ir projektuoti erdves naudotojo ir architekto požiūriu. Tiria egzistuojančias erdvės formavimo tipologijas istoriniu, kultūriniu, filosofiniu aspektais, kurie yra nuosekliai siejami su estetinių prototipų kūrimu integruojant konstrukcinius, medžiaginius, inžinerinius ir aplinkosauginius, estetinius, socialinius, ekonominius aspektus. Rengia ir vizualizuoja inovatyvius architektūrinio projektavimo ir urbanistinio planavimo sprendimus, remdamasis pažangiausiomis technologijomis ir sociokultūrinio konteksto ypatumais.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti privačioje įmonėje ar valstybinėje organizacijoje architektūrinio projektavimo, interjero dizaino, urbanistinio planavimo ir projektavimo, kraštovaizdžio planavimo ir projektavimo ar paveldotvarkos srityse, kurti savarankišką architektūrinio projektavimo verslą.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.