Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Architektūra (anglų k. - Architecture)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Architektūra

Švietimo sritis

Architektūra ir statyba

Švietimo posritis

Architektūra ir urbanistika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-18

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211PX026

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470731

Finansinės grupės kodas

1.3

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-08-17
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti tiriamojo darbo patirties bei sisteminio mąstymo ir vadovavimo įgūdžių savarankiškam ir profesionaliam pastatų, urbanistinių kompleksų bei kraštovaizdžio architektūros objektų projektavimui ir mokslo tiriamajam darbui.
Studijų rezultatai:
Žinios ir gebėjimai:
A1 Geba interpretuoti naujausias teorines, faktines ir metodologines socialinių-ekonominių reiškinių, vadybos, technologijų ir erdvinės aplinkos tvarkymo žinias, reikalingas tiriant aplinką ir priimant aplinkos formavimo sprendimus darniam bendruomenių vystymuisi.
A2 Geba įgytas žinias kritiškai įvertinti, kūrybiškai analizuoti ir sisteminti remdamiesi mokslinių ir meninių tyrimų metodais ir taikyti architektūros veikloje, kuriant darnią aplinką.
Tyrimai:
B1 Geba savarankiškai atlikti taikomąjį mokslinį ir meninį tyrimą taikant įvairius tyrimų metodus: ieškoti informacijos, identifikuoti mokslines ir menines problemas, rinkti duomenis, atlikti jų analizę, sintezę ir vertinimą, formuluoti išvadas ir siūlymus ir remiantis atliktais tyrimais parengti projektavimo programą, planuoti ir organizuoti projektavimo procesą.
B2 Geba mokslinių tyrimų rezultatus panaudoti profesinėje veikloje: generuojant originalias projektų idėjas, formuluojant moksliškai pagrįstas sprendinių hipotezes ir koncepcijas.
B3 Geba savarankiškai analizuoti tyrimų duomenis, priimti originalius sprendimus, įvertinti alternatyvius variantus, numatyti galimą poveikį aplinkai.
Specialieji gebėjimai:
C1 Geba integruoti šiuolaikines naujausias teorines koncepcijas, metodines ir technologines žinias ir jas savarankiškai taikyti mokslinių tyrimų ir projektinėje veikloje plačiai matydamas problemų įvairovę ir tarpdalykinį kontekstą.
C2 Geba savarankiškai tirti ir vertinti pastatų, urbanistinių kompleksų ir jų kontekstinės aplinkos, viešųjų erdvių kokybę ir vertinimo rezultatus panaudoti kokybiškos gyvenamosios erdvinės aplinkos formavimui.
C3 Geba savarankiškai spręsti sudėtingus architektūrinius uždavinius mokslinių tyrimų kontekste, rengti mokslo žiniomis pagrįstus įvairios paskirties ir sudėtingumo pastatų, urbanistinių kompleksų bei jų aplinkos tvarkymo, viešųjų erdvių projektus, prisidedančius prie daugiakultūrinės visuomenės socialinių, kultūrinių, estetinių, ekologinių, ekonominių poreikių tenkinimo.
C4 Geba taikyti darnaus projektavimo principus, technologijas bei pažangius kūrybos metodus rengiant pastatų ir urbanistinių kompleksų bei kraštovaizdžio architektūros objektų projektus.
C5 Geba rengti naujausiomis mokslo žiniomis grįstus renovacijos ir paveldotvarkos projektus.
Socialiniai gebėjimai:
D1 Geba organizuoti ir atlikti mokslinius ir meninius tyrimus, dirbti tarpdisciplininėse tyrėjų grupėse ir joms vadovauti.
D2 Geba perteikti mokslinių tyrimų ir jais pagrįstų projektinių sprendimų rezultatus, srities žinias ir supratimą specialistų bei nespecialistų auditorijoms naudodami įvairius komunikacijos būdus.
D3 Geba bendrauti ir bendradarbiauti su kitų sričių specialistais valstybine ir bent viena užsienio kalba, kritiškai ir savikritiškai mąstyti, atsižvelgti į įvairovę ir daugiakultūriškumą.
Asmeniniai gebėjimai:
E1 Geba vadovautis profesine etika ir prisiimti asmeninę ir kolektyvinę atsakomybę už ilgalaikes architektūrinės veiklos socialines pasekmes.
E2 Geba savarankiškai priimti sprendimus mokslo ir praktikos srityse, ieškoti naujų žinių ir inovatyvių sprendimų bei įgyti naujų gebėjimų.
E3 Geba kūrybiškai taikyti mokslinių tyrimų rezultatus projektavimo ir planavimo problemoms spręsti.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultaciniai seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų procese, siekiant skatinti studentų aktyvumą ir kūrybiškumą, naudojami tokie aktyvaus mokymosi studijų metodai, kaip projektavimas (programavimas), dizainu grindžiamas mąstymas, iššūkiais grįstas mokymasis, kūrybinės dirbtuvės, darbas grupėse, patirtinis mokymasis, diskusijos, problemų sprendimu grįstas mokymasis, reflektyvus mokymasis, idėjų žemėlapiai ir kt. Pasiekimų vertinimui, be tradicinių vertinimo metodų, tokių kaip laboratorinio darbo gynimas, uždavinio sprendimas, laboratorinio darbo ar projekto ataskaita, naudojami ir kiti metodai: darbų ar kompetencijos aplankas (portfolio), probleminių užduočių sprendimas, inžinerinis projektas, veiklos refleksija, savęs įsivertinimas ir pan.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų modulio tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų procentines išraiškas pasirenka modulį koordinuojantis dėstytojas. Be įprastinių atsiskaitymo formų (pavyzdžiui, egzaminas, žodinis iliustruotas pranešimas, projekto ataskaita, laboratorinių darbų gynimas), gali būti taikoma papildoma vertinimo forma „Studento aktyvumo (lygmens) įvertinimas“ (iki 10 procentų galutinio pažymio), kurioje vertinamas studentų pasirengimas atvejo analizei, aktyviai diskusijai, dalyvavimas debatuose, ir pan.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Architektūrinės renovacijos metodai, Architektūrinio projektavimo ekonomika ir valdymas, Architektūros kritinė analizė, Atsparūs ateities miestai, Kultūros paveldo apsauga, Magistro baigiamasis projektas, Miesto sociologija, Mokslinių ir ikiprojektinių tyrimų metodika, Paveldotvarkos priemonės ir metodai, Poveikio aplinkai vertinimas, Seno ir naujo dermė architektūroje, Skaitmeniniai darnaus projektavimo metodai, Tiriamasis projektas 1, Tiriamasis projektas 2, Tiriamasis projektas 3, Urbanistinių duomenų analitika.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi išsamių menotyros, architektūrologijos, miesto sociologijos, poveikio aplinkai vertinimo, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos, projektavimo ekonomikos ir valdymo žinių, turi architektūros mokslinių tyrimų, urbanistinių duomenų analitikos, pastatų, urbanistinių kompleksų bei kraštovaizdžio projektavimo įgūdžių. Geba mokslo žiniomis pagrįsti savo kūrybos idėjas, savarankiškai atlikti mokslinius tiriamuosius darbus, projektuoti pastatus, urbanistinius kompleksus, viešąsias erdves.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti tiriamąjį, architektūrinio projektavimo ir urbanistinio projektavimo bei planavimo, kraštovaizdžio projektavimo, vadybinio pobūdžio darbą architektūrinio projektavimo ir teritorijų planavimo įmonėse, mokslinio tyrimo organizacijose bei užsiimti savarankiška architektūrinio projektavimo, urbanistinio projektavimo bei planavimo ir kraštovaizdžio projektavimo veikla.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.