Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tarptautiniai santykiai (anglų k. - International relations)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Politikos mokslai

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Politikos mokslai ir pilietinis ugdymas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6111

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

210
Nuolatinė, 3,5, Metais
Nuolatinė, 4, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-10

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121JX001

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450312

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-04-05
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:

Studijų programos tikslas (-ai):

Parengti nuolat tobulėjančius tarptautinių santykių ir saugumo studijų specialistus, gebančius analizuoti ir kritiškai vertinti tarptautinius procesus ir jų poveikį globaliajam, regioniniam ir nacionaliniam saugumui, remiantis tarptautinių santykių teorijomis, istoriniu kontekstu, atsižvelgiant į skirtingų regionų specifiką, konvencinius bei nekonvencinius saugumo iššūkius, taikant kokybinius ir kiekybinius tyrimų metodus.

Studijų rezultatai:

Žinios ir jų taikymas

· Geba paaiškinti esmines politikos mokslų, filosofijos, tarptautinių santykių, saugumo studijų, tarptautinės politinės ekonomijos, užsienio politikos ir konfliktologijos sąvokas ir teorijas.

· Geba detaliai paaiškinti atskirų pasaulio regionų raidą (esminius politinius, socialinius ir saugumo procesus), atskirų grėsmių individualiam, nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui kilmę, evoliuciją, poveikį ir modeliuoti atsako į grėsmes būdus.

· Geba atskleisti karininko profesijai svarbius karybos istorijos, karo teorijos, tarptautinės teisės, ekonomikos, lyderystės aspektus.

Gebėjimai vykdyti tyrimus

· Geba savarankiškai vykdyti politikos mokslų krypties tyrimus, taikydami politikos mokslų ir tarptautinių santykių sąvokas, teorijas, kokybinius ir kiekybinius tyrimų metodus, pagrįsdami tyrimų tematikos aktualumą, atskleisdami tyrimų tematikos mokslinį diskursą, pasitelkdami pirminius ir antrinius šaltinius, duomenų bazes.

Specialieji gebėjimai

· Geba atlikti praktines ir analitines užduotis Lietuvos karinėse pajėgose ir Lietuvos valstybės institucijose bei tarptautinėse organizacijose, taikydami studijų metu įgytas žinias ir gebėjimus.

· Geba vadovauti kariams ir padaliniams taikos ir ekstremaliųjų situacijų metu, dirbti komandinį darbą, taikydami įvairius komandinio darbo metodus, efektyviai perteikti informaciją, naudodamiesi retorikos metodais bei įvairiomis komunikacijos priemonėmis.

Socialiniai gebėjimai

· Geba įvykdyti užduotis, dirbdami komandinį darbą, prisiimdami atsakomybę už savo ir kolegų veiklos rezultatus, vadovaudamiesi profesine etika ir pilietiškumu.

· Geba profesionaliai komunikuoti su Lietuvos ir užsienio saugumo bei gynybos organizacijų specialistais, visuomenės, tarptautinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovais skirtingose kultūrinėse aplinkose taisyklinga lietuvių ir užsienio kalba.

Asmeniniai gebėjimai

· Geba, vykdydami profesinę veiklą, savarankiškai taikyti įgytas žinias, jas nuolat atnaujinti ir kritiškai vertinti, suvokdami moralinę atsakomybę už savo sprendimus ir jų poveikį.

· Geba, nuolatos atnaujindami žinias ir įgūdžius, parengti tyrimus ir rašto darbus, savarankiškai rinkti ir analizuoti duomenis, tinkamai cituodami, gerbdami autorių ir intelektinės nuosavybės teises.

Mokymo ir mokymosi veiklos:

Programa grindžiama į studentus orientuotomis studijomis, kurios remiasi mokslo tyrimais grįstu mokymu. Paskaitų, seminarų, konsultacijų, kitokio pobūdžio užsiėmimų ir savarankiško darbo metu kariūnai nagrinėja šiuolaikinę tarptautinių santykių problematiką. Tai jie daro pasitelkdami įgyjamas politikos mokslų, tarptautinių santykių, karo ir konfliktų teorijų žinias, pasiremdami istorijos, geopolitikos, tarptautinės teisės, tarptautinės ekonomijos, regionų ir saugumo studijų žiniomis.

Paskaitų ir seminarų metu pasitelkiama aktyvių metodų įvairovė (diskusijos, dirbtuvės, žemėlapių kūrimas, pristatymų rengimas, simuliacijos, problemų sprendimas, apklausos, rašto darbai), naudojama audiovizualinė medžiaga, žemėlapiai, statistinių duomenų masyvai, dirbama grupėmis. Atliekant praktiką susipažįstama su praktine karininko veikla ir darbu Lietuvos Respublikos valstybės institucijose, įgyjama praktinės veiklos įgūdžių.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:

Vertinant studijų rezultatus pasitelkiami testai, uždari ir atviri klausimynai, įvairių rašto darbų rengimas, pristatymai, simuliacijos, problemų spendimo užduotys, projektų rengimas, pilotinės studijos, baigiamojo bakalauro darbo pilotinė studija, baigiamieji bakalauro darbai.

Sandara:

Studijų krypties dalykai (įskaitant specializacijos studijų dalykus, praktiką ir baigiamojo darbo rengimą) sudaro 160 ECTS.

Bendrieji universitetiniai studijų dalykai sudaro 50 ECTS.

Studijų programos skiriamieji bruožai:

Studijų programa nuo kitų panašių studijų programų Lietuvoje skiriasi orientacija į karinę ir saugumo problematiką, dėmesiu regionų ir saugumo studijoms, pasirengimu dirbti / tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir kitose valstybės institucijose. Studijų medžiaga dažnai yra studijas remiančių projektų rezultatas, t. y. studijų medžiaga rengiama dėstytojų atliekamų tyrimų pagrindu.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:

Profesinės veiklos galimybės:

Absolventai gali dirbti Lietuvos kariuomenėje, valstybės institucijose, diplomatinėje tarnyboje, nevyriausybinėse organizacijose, privačiame sektoriuje, analitiniuose centruose.

Tolesnių studijų galimybės:

Absolventai gali stoti į socialinių mokslų magistrantūros studijas Lietuvos karo akademijoje ar kituose Lietuvos ir užsienio universitetuose.