Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Socialinis darbas (anglų k. - Social Work)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Socialinis darbas

Švietimo sritis

Socialinė gerovė

Švietimo posritis

Socialinis darbas ir konsultavimas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 2,5, Metais
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-37

Akreditavimo vertinimo išvados

VDU_Socialinis darbas_MA.pdf

Valstybinis kodas

6211JX060

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470923

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-01-24
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Socialinio darbo magistro studijų programos tikslas yra rengti aukštos kvalifikacijos socialinius darbuotojus, turinčius žinių, įgūdžių ir išmanančius metodus, reikalingus veiksmingai taikyti socialiniu teisingumu ir žmogaus teisėmis grįstas socialinio darbo intervencijas dėl žmonių ir struktūrų įgalinimo, socialinės įtraukties ir visuomenės sanglaudos.
Studijų rezultatai:
Programos absolventai gebės:
1. Sisteminti teorinius požiūrius apie kaitą ir socialinio darbo teorijų perspektyvas, atsižvelgiant į kritinės ir socialinio konstrukcionizmo paradigmas, pagrindžiant inovatyvių socialinio darbo praktikos metodų bei intervencijų taikymą profesiniuose kontekstuose.
2. Inicijuoti ir vykdyti žmogaus teisėmis pagrįstus socialinio darbo praktikos ir jos konteksto kiekybinius ir kokybinius tyrimus, įrodymais pagrindžiant sprendimus bei sudarant prielaidas inovacijų diegimui ir jų valdymui micro, mezo, makro lygmenyse, žmogaus teisių ir socialinio teisingumo įgyvendinimui.
3. Pagrįsti intervencijos tinkamumą/tikslingumą ir veiksmingumą plėtojant etiškas, pokyčiams įgalinančias socialinio darbuotojo ir paslaugų gavėjo sąveikas, naudojant specializuotus darbo su asmeniu, šeima ir/ar grupe metodus nenuspėjamose kompleksinėse situacijose.
4. Inicijuoti socialinių paslaugų projektų, programų ir/ar organizacijų kūrimą bei plėtotę, integruojant įgalinančius inovatyvius organizacijų valdymo, tarpdisciplininio bendradarbiavimo principus ir metodus bei numatant vietinius, nacionalinius ir tarptautinius finansinius, žmogiškuosius bei struktūrinius išteklius.
5. Pagrįsti žmogaus teisių standartus ir socialinio darbo vertybių svarbą, plėtojant ir kuriant įgalinančių socialinių paslaugų inovacijas.
6. Suprasti politikos, išteklių ir socialinių struktūrų sąsajų analizės rezultatus, rengiant rekomendacijas socialinės politikos tobulinimui, socialinių paslaugų sistemos plėtotei ir darniai socialinei raidai, siekiant tvarių ir pozityvių pokyčių.
7. Argumentuotai perteikti profesinę informaciją bendraujant ir bendradarbiaujant su socialinio darbo specialistais, paslaugų gavėjais bei kitų profesijų atstovais, etiškai veikiant ir atsakingai pristatant aktualius socialinio darbo profesinės bei akademinės srities klausimus.
8. Kritiškai įvertinti savo ir kitų tolesnį savarankišką mokymąsi ir inovatyvių socialinio darbo profesinių žinių bei praktinių ir tyrimų metodų taikymą, reflektuojant profesinę ir mokymosi patirtį bei jos poveikį socialinei gerovei.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitų, seminarų ir pratybų metu taikomi studijų metodai apima individualius ir grupinius projektus, probleminių situacijų sprendimą, atvejų analizes, kritinę mokslinės literatūros analizę, mokslinių tyrimų analizę, dokumentų analizę, vaizdo medžiagos analizę, teminius debatus, diskusijas, bendradarbiavimu grįstą veiklą mažose grupėse, kritinę refleksiją, tyrinėjimu grįstą mokymąsi bei veiklos tyrimo elementus ir kt. Skiriamas laikas studentų konsultacijoms, kurių tikslas – individualiai ar grupėse išsiaiškinti kilusius klausimus, konsultuotis dėl savarankiškų užduočių atlikimo. Interaktyvios paskaitos, seminarai, komandinis darbas, praktinės užduotys, savarankiškas individualus ir grupinis darbas skatina studentus aktyviai mokytis, susieti įgytas naujas žinias su praktika ir išbandyti jas praktiškai. Studijų procese akcentuojama besimokančiojo patirčių plėtra.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Universitete taikoma kaupiamojo balo studijų pasiekimų vertinimo sistema. Studentų studijų pasiekimai vertinami kolokviumų, kitų tarpinių atsiskaitymų ir egzamino arba studentų savarankiškai atlikto darbo (projekto) gynimo būdais. Galutinis pažymys integruoja tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymius. Egzamino pažymys sudaro 30 - 60 proc. galutinio pažymio, tarpinių atsiskaitymų 15-35 procentų. Atskirų dedamųjų svorį galutiniam pažymiui nustato ir per pirmąsias paskaitas paskelbia dalyko dėstytojas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų programą sudaro 120 kreditų: privalomi socialinio darbo studijų krypties dalykai (84 kreditai) ir pasirenkamieji socialinio darbo ir kitų krypčių studijų dalykai (36 kreditai). Studijų dalykai sudaro kelis blokus:
- Žinios ir jų taikymas apima tokius studijų dalykus: Socialinio darbo teoriniai modeliai; Socialinio darbo paradigmos; Socialinė kritika; Tarpkultūrinė ir tarptautinė komunikacija; Etniškumas, migracija ir identiteto politika; Šiuolaikinės tarptautinės krizės; Pilietinės visuomenės sociologija; Lygiateisiškumas ir įtrauktis socialiniame darbe: susikertančių pagrindų perspektyva.
- Gebėjimai vykdyti tyrimus apima tokius studijų dalykus: Socialinio darbo tyrimai 1; Socialinio darbo tyrimai 2; Socialinio darbo magistro baigiamasis darbas.
- Specialieji gebėjimai apima tokius dalykus: Socialinio konstrukcionizmo perspektyva socialinio darbo praktikoje; Į traumą orientuota socialinio darbo praktika; Šeimos konsultavimas kintančios visuomenės kontekste; Sisteminis šeimos konsultavimas socialinio darbo praktikoje 1; Sisteminis šeimos konsultavimas socialinio darbo praktikoje 2; Žmogaus įtrauktis senstančioje visuomenėje; Socialinio darbo intervencijos psichikos sveikatos srityje; Grupinė terapija socialiniame darbe; Socialinis darbas su bendruomene ir socialinė raida; Socialinių programų ir projektų vadyba; Žmogaus teisių perspektyvos socialiniame darbe; Globalus socialinis darbas: reflektyvi praktika siekiant teisingumo ir taikos.
- Socialiniai gebėjimai apima tokius dalykus: Kritinė refleksija socialiniame darbe; Žmogiškųjų išteklių valdymas socialinio darbo organizacijose; Mokymasis visą gyvenimą socialiniame darbe.
- Asmeniniai gebėjimai apima tokius dalykus: Refleksija ir savirefleksija: patyrimo mokymosi perspektyva; Supervizijos socialiniame darbe teorija ir praktika.
Specializacija ,,Transformuojantis socialinis darbas“.
Studento pasirinkimai:
Sisteminis šeimos konsultavimas socialinio darbo praktikoje 1; Socialinio konstrukcionizmo perspektyva socialinio darbo praktikoje; Sisteminis šeimos konsultavimas socialinio darbo praktikoje 2; Refleksija ir savirefleksija: patyrimo mokymosi perspektyva; Mokymasis visą gyvenimą socialiniame darbe; Socialinio darbo intervencijos psichikos sveikatos srityje; Supervizijos socialiniame darbe teorija ir praktika; Socialinė kritika; Socialinių programų ir projektų vadyba.

Specializacija ,,Socialinis darbas globalių krizių kontekste“.
Studento pasirinkimai:
Tarpkultūrinė ir tarptautinė komunikacija; Etniškumas, migracija ir identiteto politika; Šiuolaikinės tarptautinės krizės; Pilietinės visuomenės sociologija; Lygiateisiškumas ir įtrauktis socialiniame darbe: susikertančių pagrindų perspektyva; Šeimos konsultavimas kintančios visuomenių kontekste; Žmogaus įtrauktis senstančioje visuomenėje; Kritinė refleksija socialiniame darbe; Žmogiškųjų išteklių valdymas socialinio darbo organizacijose.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
VDU Socialinio darbo studijų programa, kur susitinka teorija ir praktika, kritinis mąstymas ir žmogaus teisės, tyrimai, supervizija, visuomenės pokyčiai ir asmens bei šeimos įgalinimas. Studijuojantys gali rinktis vieną iš dviejų specializacijų, „Transformuojantis socialinis darbas“, orientuota į nacionalinį kontekstą ir teikiama lietuvių kalba, bei „Socialinis darbas globalių krizių kontekste“, orientuota į tarptautinį kontekstą ir teikiama anglų kalba.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Socialinis darbas suteikia daugybę karjeros galimybių įvairiose gyvenimo ir profesinėse srityse. Socialiniai darbuotojai teikia socialinio darbo paslaugas socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos, teisėsaugos, krašto apsaugos srityse, dirbdami nevyriausybinėse, privačiose, viešosiose ir valstybinėse įstaigose, įskaitant, bet neapsiribojant, nacionalinius ir globalius socialinio darbo kontekstus. Socialinio darbo magistrantūros programos absolventai organizuoja ir vadovauja socialinio darbo veiklai, vykdo socialinio darbo tyrimus, įgyvendina prevencijos programas, administruoja, rengia ir vykdo nacionalinius ir tarptautinius projektus bei programas, inicijuoja naujas socialines paslaugas, dalyvauja socialinių darbuotojų rengimo ir kvalifikavimo programose, planuoja, įgyvendina ir vertina intervencijos procesus, dirbdami su asmeniu, šeima, grupe ar bendruomene. Vaiko apsauga ir gerovė, lyčių lygybė, žmonių su negalia ir kitų socialinę riziką patiriančių žmonių grupių įgalinimas ir socialinė įtrauktis, visuomenės senėjimas, tarptautinė migracija, globalios krizės įskaitant ginkluotus konfliktus ir klimato kaitą – šios ir kitos visuomenės raidos probleminės sritys, kuriose socialiniai darbuotojai veikia. Socialinių darbuotojų praktika apima tokias profesinės veiklos sritis, kaip psichosocialinis konsultavimas, darbas su grupėmis ir šeimomis, bendruomenės organizavimas, prevencinis darbas, politikos analizė ir formavimas, advokacinės veiklos ir intervencijos politiniu lygmeniu. Specializacijos ,,Socialinis darbas globalių krizių kontekste“ absolventai bus pasirengę įsilieti į socialinio darbo profesinę bendruomenę tarptautiniu lygmeniu, o specializacijos „Transformuojantis socialinis darbas“ absolventai – ir į socialinio darbo profesinę bendruomenę nacionaliniu lygmeniu.
Tolesnių studijų galimybės:
Socialinio darbo magistrantūros absolventai gali tęsti doktorantūros studijas socialinio darbo, sociologijos, edukologijos ir kitose socialinių mokslų doktorantūros studijų programose Lietuvos ir užsienio universitetuose.