Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Atlikimo menas (anglų k. - Performance Art)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Muzika

Švietimo sritis

Menai

Švietimo posritis

Muzika ir atlikimo menas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-31

Akreditavimo vertinimo išvados

VDU_Isvados_muzikos kryptis_2021.pdf

Valstybinis kodas

6121PX031

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450215

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-01-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Atlikimo meno studijų programos tikslas - išugdyti kūrybingus aukštos kvalifikacijos klasikinės, populiarios ir džiazo muzikos atlikėjus, instrumentalistus, solistus, įvairios sudėties ansamblių muzikantus, dirigentus, gebančius profesionaliai atlikti kūrinius solo ir įvairios sudėties ansambliuose ir orkestruose, taip pat analizuoti, interpretuoti, vertinti muzikos kūrinius žanro, stiliaus ir kitais požiūriais, nuolat tobulinančius profesines kompetencijas ir auginančius kūrybiškumą, gebančius meno tyrimų rezultatus sieti su atlikimo praktika ir puoselėjančius muzikinės kultūros tradicijų tęstinumą.

Studijų rezultatai:
- Geba atpažinti, įvardinti ir paaiškinti konkrečių kūrinių muzikos kalbos, stiliaus, žanro, kūrybos technikos, technologijų, teorinių muzikos pažinimo šaltinių, istorinio muzikinės kūrybos konteksto bei atlikimo meno tradicijų ypatumus, ir praktiškai panaudoti šias žinias meninėje veikloje.
- Geba atrinkti, analizuoti ir įvertinti savo specializacijos muzikos repertuarą teoriniu, istoriniu ir interpretacijos požiūriais, kaupiant ir plečiant muzikinę patirtį.
- Geba atlikti ir interpretuoti įvairių epochų, stilių ir žanrų kūrinius, tų kūrinių tekstų ir kūrimo kontekstų ribose, atsižvelgiant į konkretaus laikotarpio kūrinio atlikimo techniką ir praktiką.
- Geba atpažinti ir paaiškinti techninius balso ir instrumentų galimybių skirtumus ir tapatumus, susiejant balso specifiką ir instrumentų technines avybes su atliekama / interpretuojama / analizuojama / kuriama muzikine medžiaga praktinių įgūdžių tobulinimo ir repeticijų metu.
- Geba demonstruoti tvirtus profesinius įgūdžius ir kūrybiškai bendradarbiauti (identifikuojant ir pritaikant bendruosius komunikacijos principus, psichologinius pagrindus, užmezgant kontaktą su kūrybos partneriais ir klausytojas) įgyvendinant įvairius muzikinius projektus, muzikuojant skirtingos sudėties ansambliuose su įvairių specialybių instrumentalistais, dainininkais, chorais, orkestru., meninių tyrimų rezultatus siejant su muzikos atlikimo praktika.
- Geba nustatyti ryšį tarp muzikos meno funkcionavimo visuomenėje, muzikinės veiklos istorijos ir kitų meno šakų.
- Geba priimti inovatyvius ir kūrybiškus sprendimus įvairialypėse, neįprastose meninėms veikloms aplinkybėse ir situacijose bei geba prisitaikyti prie nuolatinių pokyčių profesinėje veikloje.
- Pasitelkiant refleksiją ir kritinį mąstymą, geba vertinti asmeninius įgūdžius ir kompetencijas, fiziologinius ir psichologinius iššūkius, susijusius su muzikavimo praktika, kūrybiškai plėtoti naujas menines idėjas, kurti veiklos ir darbo galimybes sau ir partneriams
atsižvelgiant į muzikos atlikėjui keliamus nūdienos reikalavimus kintančiuose kultūros ir socialiniuose kontekstuose

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Siekiama, kad studentas formuotų individualų meninį stilių, todėl aktyvieji (muzikavimas, refleksija, problemų analizė, diskusija, projektinė veikla, modeliavimas), interaktyvieji (virtualių aplinkų naudojimas) ir tradiciniai metodai (paskaitos, seminarai), patiriami ir taikomi, atsižvelgiant į paskaitos ar atskiro dalyko siekinius.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
- Kūrinio atlikimo klausymas ir aptarimas. (išsamesni vertinimo kriterijai studentams yra pateikiami prieš kiekvieną atsiskaitymą)
- Skaitymo iš lapo gebėjimų tikrinimas: reakcija, tikslumas, ansambliškumas,
- Muzikos kūrinio aranžuotės aptarimas ir atlikimas
- Testavimas
- Parengto darbo raštu pristatymo analizė
- Natų pavyzdžio natografijos kokybės bei rinkimo algoritmo aprašymo vertinimas

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Atlikimo meno studijų programos sandara- 240 ECTS kreditų, iš jų, 200-188 ECTS skirti specialybei, 40- 52 ECTS aukštosios mokyklos nustatytiems ir/arba studentų pasirenkamiems studijų dalykams.
Programos praktikų apimtis – 15 ECTS

Specializacijos:
- Akordeonas
- Dainavimas
- Džiazas (bosinė gitara, dainavimas, fleita, fortepijonas, gitara, klarnetas, mušamieji instrumentai, saksofonas, trimitas, trombonas)
- Fortepijonas
- Dirigavimas orkestrui
- Dirigavimas chorui
- Populiarioji muzika
- Pučiamieji ir mušamieji instrumentai (baritonas, fagotas, fleita, klarnetas, mušamieji instrumentai, obojus, saksofonas, trimitas, trombonas, tūba, valtorna)
- Styginiai instrumentai (gitara, altas, kontrabosas, smuikas, violončelė, arfa, autentiškas muzikos atlikimas)
- Vargonai
Studento pasirinkimai:
- Universiteto siūlomi laisvai pasirenkami dalykai
- Gretutinės studijos
- Academia cum laude programa
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Atlikimo meno studijų programa yra klasikinė, joje studijuojami tie patys dalykai, kaip ir kitose klasikinėse muzikus rengiančiose aukštosiose mokyklose.

Muzikos krypties studijų programų studijų rezultatų unikalumas atsiskleidžia atliekamos muzikos ekspresyvume, neverbalinėje komunikacijoje, kultūrinio bendradarbiavimo vyksme, perduodant kompozitoriaus užkoduotą žinutę klausytojui, per atlikėjo muzikinį ir kultūrinį išprusimą. Atlikėjo gebėjimas perduoti muzikos emocinį, fizinį ir intelektualinį poveikį, kūrybinio potencialo atsiskleidimas yra esminis muzikos krypties studijų tikslas.

Kita studijų rezultatų unikalumo kryptis atsiskleidžia per jų pasiekimui būtinų veiklų sąsajas:
- muzikos teorijos ir istorijos pažinimo ir analizės, muzikinės medžiagos analizės
- muzikos klausymo, atlikimo, interpretavimo, kūrybinių darbų ir projektų rengimo,
- viešos meninės veiklos,
- kultūros, socialinių ir humanitarinių mokslų studijų
- informacinių technologijų integracijos galimybių įsisavinimo.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studijų metu įgytos teorinės žinios ir praktiniai gebėjimai leidžia sėkmingai projektuoti absolventų profesines veiklas. Atlikimo meno studijų programos absolventai sėkmingai integruojasi į darbo rinką, įsiliedami į įvairius muzikinius kolektyvus, užsiima individualia ir laisvai samdomų menininkų praktika, dirba kūrybinių industrijų sektoriuje. Baigę gretutines studijas savo profesines karjeros galimybes praplečia mokslinės, vadybinės, pedagoginės ar kitos veiklos srityse. Siekiant gilinti savo profesinius įgūdžius ir plėsti kvalifikaciją, Programos absolventai gali tęsti studijas muzikos krypties magistrantūroje.

Tolesnių studijų galimybės:
Antros pakopos universitetinės studijos