Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Chemoterapinė onkologija (anglų k. - Medical oncology)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Medicina

Švietimo sritis

Sveikatos priežiūra

Švietimo posritis

Medicina

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Profesinės studijos

Studijų pakopa

Profesinės studijos (rezidentūros)

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Gydytojas onkologas chemoterapeutas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Nėra duomenų

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Rezidentūros pažymėjimas, 8325

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

330
Nuolatinė, -, -

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-13

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

7330GX005

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7580912

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2014-08-01
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas(-ai):
1) parengti visapusiškai išsilavinusį, dorą, iniciatyvų, savarankišką, etiškai atsakingą, kūrybingą, besidomintį mokslo naujovėmis gydytoją specialistą, puoselėjantį demokratiją, gebantį spręsti problemas ir dirbti komandoje
2) parengti gydytoją specialistą, turintį gydytojo onkologo chemoterapeuto profesinę kvalifikaciją, gebantį taikyti įgytas žinias, įgūdžius ir gebėjimus praktiniame darbe
Studijų rezultatai (siekiniai):

- Būti sąžiningu ir garbingu su pacientais, sergančiais vėžiu ar gretutinėmis ligomis, laikytis medicinos etikos normų, laikytis geros medicinos praktikos reikalavimų, būti kritišku kitų ir savo paties atžvilgiu, gebėti užjausti pacientą, būti kūrybingu ir iniciatyviu. Gebėti bendrauti su pacientu ir jo artimaisiais, gebėti įgyti pasitikėjimą ir informuoto asmens raštišką sutikimą, bendrauti raštu, pildyti medicininę dokumentaciją.
- Gebėti įvertinti savo kompetencijų ribas onkologijos chemoterapijos bei gretutinių specialybių apimtyje, esant reikalui kreiptis pagalbos į kitų specialybių gydytojus, spręsti problemas esant urgentinei situacijai.
- Gebėti priimti sprendimus savarankiškai ir dirbant komandoje kartu su kitų sričių specialistais, pirmiausiai onkologais radioterapeutais, kitų terapinio profilio specialybių gydytojais, chirurgais, reabilitologais, genetikais, patologais ir kt., žinoti psichosocialinius vėžio aspektus, dirbti komandoje su socialiniais darbuotojais.
- Gebėti paaiškinti pacientui po sisteminio gydymo reikalingų priemonių veiksmų planą ir svarbą: esant reikalui genetiko konsultacijos svarbą ir reikalingumą, sveikatos palaikymo būdus ir priemones, vėlyvąsias sisteminio onkologinių ligų gydymo komplikacijas, galimas chemoprevencines onkologinės ligos priemones, dalyvavimo klinikiniuose tyrimuose galimybes ir naudą, onkologinės ligos eigos tolimesnę stebėsenos ir tyrimų taktiką. Gebėti paaiškinti apie vėžio profilaktiką, etiologiją, patogenezę.
- Gebėti taikyti teorines žinias praktikoje, gebėti perduoti savo žinias ir gebėjimus jaunesniems kolegoms, mokėti planuoti ir vykdyti mokslinius tyrimus. Gebėti dirbti pagal bioetikos, teisės ir ekonominius principus, suprasti informuoto paciento sutikimo, tyrimų etikos, gyvenimo pabaigos etinių ir teisinių sprendimų svarbą, naujų vėžio vaistų veiksmingumo ekonominius aspektus, galimą interesų konfliktą. Žinoti apie vėžio gydymą ir sergančiųjų vėžiu sveikatos priežiūrą mažo ekonominio išsivystymo šalyse.
- Gebėti atlikti bendrą somatinį paciento įvertinimą, gebėti įvertinti bendrą sergančiojo vėžiu būklę, skausmo intensyvumą, išsiaiškinti ir interpretuoti onkologinių ligų simptomus, atlikti diferencinę diagnostiką, surinkti tikslingą onkologinių ligų anamnezę ir ją interpretuoti, atlikti tikslingą paciento, kuriam įtariama onkologinė liga, apžiūrą, apčiuopą (krūtų, limfmazgių ir kt.), sudaryti būtinų diagnostinių tyrimų planą, atlikti diagnostines procedūras (krūtų darinio aspiracinę punkciją bei stulpelinę biopsiją, limfmazgio, kito čiuopiamo darinio ar naviko aspiracinę punkciją), vertinti, analizuoti ir interpretuoti tyrimų rezultatus, vertinti ir interpretuoti naviko morfologinius duomenis, laboratorinių, genetinių ir vaizdinių tyrimų rezultatus nustatant vėžio diagnozę ir vertinant vėžio vietinį bei tolimąjį išplitimą.
- Gebėti paaiškinti pacientui (ir jo artimiesiems) atliekamų veiksmų tikslą ir prasmę, paaiškinti pacientui tyrimų rezultatus, įrodančius onkologinės ligos diagnozę, paaiškinti apie ligos prognozę, aptarti tolimesnius veiksmus, nuraminti ir motyvuoti pacientą.
- Nustatyti vėžio stadiją panaudojant TNM klasifikaciją, suformuluoti onkologinės ligos diagnozę, paskirti įrodymais pagrįstą onkologinės ligos gydymo bei stebėsenos taktiką. Sudaryti tinkamą individualiam pacientui gydymo planą ir jį aptarti su pacientu ir jo artimaisiais, gebėti įvertinti galimas vaistų tarpusavio sąveikas ir galimus šalutinius reiškinius bei paskirto gydymo efektyvumą ir atsaką į gydymą.
- Gebėti diagnozuoti ir gydyti sisteminio vėžio gydymo ir spindulinio gydymo sukeltus šalutinius reiškinius.
- Gebėti atpažinti skubios medicinos pagalbos reikalaujančias būkles, teikti pirmąją medicinos pagalbą, teikti pradinę reanimacinę pagalbą pagal galiojančias rekomendacijas, teikti pradinę pagalbą traumos atveju, gebėti gydyti skubios pagalbos reikalaujančias onkologinių ligų būkles.
- Išsėmus standartinio gydymo galimybes gebėti pasiūlyti pacientams dalyvauti pasaulyje vykstančiuose tarptautiniuose klinikiniuose tyrimuose, gebėti planuoti ir vykdyti atsakingų institucijų patvirtintus klinikinius vaistų tyrimus, išmanyti predikcinius ir prognozinius veiksnius, jų ištyrimo galimybes.
- Gebėti nustatyti paliatyvios pagalbos poreikį, mokėti skirti nuskausminamąjį ir kitokį simptominį paliatyvų gydymą.
- Gebėti atlikti bendrą somatinį paciento įvertinimą, išsiaiškinti ir interpretuoti simptomus, surinkti tikslingą anamnezę ir ją interpretuoti, atlikti paciento ištyrimą, sudaryti būtinų diagnostinių tyrimų planą, gebėti interpretuoti tyrimų rezultatus, formuluoti diagnozę, sudaryti tinkamą individualiam pacientui gydymo planą ir jį aptarti su pacientu ir jo artimaisiais, įvertinti galimą paskirto specifinio gydymo efektyvumą ir galimus nepageidaujamus poveikius.

- Gebėti paaiškinti pacientui (ir jo artimiesiems) su juo atliekamų veiksmų tikslą ir prasmę, paaiškinti pacientui tyrimų duomenis ir aptarti tolimesnius veiksmus, nuraminti ir motyvuoti pacientą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
paskaitos
seminarai
konsultacijos;
grupinės diskusijos;
klinikinių situacijų nagrinėjimas;
mokomųjų filmų peržiūra;
literatūros apžvalga
kasdienės veiklos dienyno pildymas;
pacientų kuravimas prižiūrint rezidento vadovui;
dalyvavimas kasdieninėse ir savaitinėse klinikos ir skyriaus vadovų vizitacijose ir ligonių aptarimuose,
mokymas naudojant laboratorinę praktiką;
savarankiškas darbas.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
1) Po kiekvieno ciklo:
a) Praktinių įgūdžių vertinimas ištiriant pacientą
b) Testas įsisavintų žinių lygiui įvertinti
Galutinį ciklo įvertinimą sudaro testo ir praktinių įgūdžių įvertinimų vidurkis.
2) Įvykdęs rezidentūros programą rezidentas laiko baigiamąjį egzaminą, kurį sudaro teorinė ir praktinė dalis (3 teoriniai klausimai, patikrinami įgyti gebėjimai atliekant praktinę užduotį, įvertinamas rezidentūros laikotarpiu atliktas mokslinis darbas)

Specializacijos:
Nėra
Studento pasirinkimai:
Ciklo „Genetika onkologijoje“ apimtyje numatyti 2 pasirenkamieji 1 mėn. trukmės (6 kreditų) pocikliai:
1) Onkogenetinė konsultacija. Onkogenetikos pagrindai
2) Molekuliniai tyrimo metodai

Studijų programos skiriamieji bruožai:
-