Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Agronomija (anglų k. - Agronomy)

Studijų krypties grupė

Žemės ūkio mokslai

Studijų kryptis

Agronomija

Švietimo sritis

Žemės ūkis

Švietimo posritis

Žemės ūkis, miškininkystė, žuvininkystė ir veterinarija (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Žemės ūkio mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV2-13

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211IX010

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470810

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2018-05-31
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Pagrindinis programos tikslas: rengti aukštos kvalifikacijos agronomijos magistrus, gebančius sisteminti ir kūrybiškai taikyti naujausias moksliniais tyrimais grįstas agrobiologijos, agroinovacijų, informacinių technologijų žinias sprendžiant žemės ūkio mokslines ir gamybines problemas, diegiant inovacijas, užtikrinant žemės ūkio gamybos ir aplinkos darną, ir dirbti mokslinį tiriamąjį, vadovaujamą, konsultacinį darbą žemės ūkio srityje bei savarankiškai tobulėti.
I dalinis tikslas – rengti specialistus, gebančius priimti moksliniais tyrimais, teisiniais aktais bei norminiais dokumentais grįstus, agrosistemų tvarumą užtikrinančius žemės ūkio gamybos sprendimus ir teikti konsultacijas.
II specializacijos „Augalininkystė“ dalinis tikslas – rengti specialistus, gebančius įvertinti ir kūrybiškai spręsti augalininkystės mokslines ir gamybines problemas, diegti inovacijas ir valdyti įvairaus intensyvumo agrosistemose vykstančius procesus.
II specializacijos „Augalų apsauga ir mityba“ dalinis tikslas – rengti specialistus, gebančius įvertinti ir valdyti žaladarių paplitimą bei augalų mitybinius procesus, kūrybiškai spręsti žemės ūkio augalų apsaugos ir mitybos mokslines ir gamybines problemas, diegti inovacijas, užtikrinant agrosistemų tvarumą.
II specializacijos „Sodininkystė ir daržininkystė“ dalinis tikslas – rengti specialistus, gebančius įvertinti ir kūrybiškai spręsti sodininkystės ir daržininkystės mokslines ir gamybines problemas, valdyti sodo ir daržo augalų produktyvumą bei kokybę, diegti inovatyvias, aplinką tausojančias technologijas.
Studijų rezultatai:
Programos absolventai geba:
1. Formuluoti agronomijos srities mokslinio pobūdžio problemas, parinkti jų sprendimo būdus, planuoti ir vykdyti mokslinius tyrimus, analizuoti ir vertinti rezultatus.
2. Integruoti agronomijos ir kitų sričių žinias konsultuojant, koordinuojant žemės ūkio specialistų kvalifikacijos tobulinimo projektus ir agroinovacijų diegimą.
3. Identifikuoti augalų produktyvumo formavimo problemas, parinkti inovatyvius aplinką tausojančius jų sprendimo būdus įvairaus intensyvumo agrosistemose.
4. Analizuoti ir vertinti mokslinių tiriamųjų ir/ar taikomųjų tyrimų augalininkystėje problemas, numatyti galimus jų sprendimo būdus bei poveikį aplinkai.
5. Prognozuoti lauko augalų produktyvumą ir produkcijos kokybę, integruojant agrobiologijos ir kt. krypčių žinias; tobulinti lauko augalų auginimo technologijas, užtikrinančias kokybiškos ir saugios produkcijos gamybą bei tausojančias aplinką.
6. Analizuoti ir vertinti mokslinių tiriamųjų ir/ar taikomųjų augalų apsaugos ir mitybos tyrimų problemas, numatyti galimus jų sprendimo būdus bei poveikį aplinkai.
7. Identifikuoti ir spręsti žaladarių paplitimo bei lauko augalų mitybos problemas, atsižvelgiant į konkrečią situaciją bei Europos Sąjungos žemės ūkio politiką ir teisę, tobulinti augalų apsaugos ir tręšimo technologijas.
8. Analizuoti ir vertinti mokslinių tiriamųjų ir/ar taikomųjų tyrimų sodininkystėje ir daržininkystėje problemas, numatyti galimus jų sprendimo būdus bei poveikį aplinkai.
9. Priimti ir taikyti inovatyvius sprendimus, tobulinant sodo ir daržo augalų auginimo technologijas, užtikrinančias kokybiškos ir saugios produkcijos gamybą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Mokymo (paskaitos, laboratoriniai darbai, pratybos) mokymosi (komandinis ir individualus darbas, pasirengimas laboratoriniams darbams/ pratyboms, egzaminui) veiklose panaudojami įvairūs inovatyvūs mokymo (-si) metodai ir interaktyvios studijų priemonės, vaizdinė medžiaga – paskaitose: informacijos teikimas, demonstruojami pristatymai, kurie vėliau siunčiami studentams, problemos atvejo analizė (problemų sprendimu grįsta studija), „minčių lietus“, ekspertų metodas, diskusija, refleksija ir kt.; laboratoriniuose darbuose/pratybose: minčių/sąvokų žemėlapis, darbas grupelėmis, užduočių atlikimas (komandinis ir individualus), diskusija, savirefleksijos metodai ir kiti, atitinkantys kiekvieno dalyko specifiką. Į studentus orientuotas studento savarankiškas darbas, pagrįstas užduotimis, grupiniu darbu, kuriame labai svarbu probleminis ir kritinis mąstymas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Atsakinėjimas žodžiu ir raštu, testavimas, individualaus pranešimo pristatymas, komandos parengto pranešimo pateikimas ir kt.
Dalyko studijų rezultatų vertinimas atliekamas per visą semestrą ir egzaminų sesijos metu. Taikant kaupiamąjį vertinimą studijų rezultatai vertinami tarpiniais atsiskaitymais. Tarpinis vertinimas atliekamas vertinant studentų atliktas užduotis arba žinias ir gebėjimus, įgytus baigus tam tikros dalyko dalies studijas (kontroliniai darbai, praktiniai darbai ir kt.). Egzaminų sesijos metu vertinamos visos studento įgytos žinios ir gebėjimai. Egzaminų sesijos metu taikoma studijų rezultatų vertinimo forma – egzaminas. Studento žinios ir gebėjimai per egzaminą vertinami pažymiais nuo 1 iki 10. Galutinį pažymį sudaro tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymiai. Jo sudėtis apskaičiuojama pagal proporcijas, numatytas dalyko apraše.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Universiteto nustatyti dalykai (24 kr.) skirti kitos krypties dalykams, skaitmeninės kompetencijos, kitų bendrųjų gebėjimų ugdymui: Konsultavimo metodologija, Informacinės technologijos žemės ūkyje, Europos Sąjungos žemės ūkio politika ir teisė, Bioekonomika.
Studijų krypties dalykai (66 kr.) apima kokybiškai aukštesnio lygio bendruosius studijų krypties dalykus (36 kr.), kuriuos studijuoja visi programos magistrantai (Mokslinio tyrimo planavimas ir analizė, Žemės ūkio veiklos poveikis aplinkai, Augalų agrobiologinis potencialas, Integruota augalų apsauga, Dirvožemio biologija ir derlingumas, Augalų mitybos fiziologija). Šiuos studijų krypties dalykus magistrantai studijuoja pagal specializacijas (30 kr.): „Augalininkystė“ - Alternatyvioji augalininkystė, Specialioji selekcija ir sėklininkystė, Tikslioji žemdirbystė,
Inovacijos augalininkystėje, Agroekosistemų tvarumas; „Augalų apsauga ir mityba“ - Augalų patologija, Augalų parazitologija, Piktžolių ir žemės ūkio augalų konkurencijos valdymas, Tręšimo sistemos ir jų valdymas, Atsparių augalų kūrimas biotechnologiniais metodais; „Sodininkystė ir daržininkystė“ - Sodo ir daržo augalų produktyvumo biologija, Intensyvioji sodininkystė, Augalų auginimas uždarame grunte, Sodo ir daržo augalų mityba, Sodo ir daržo augalų apsauga.
Specializacijos:
„Augalininkystė“; „Augalų apsauga ir mityba“; „Sodininkystė ir daržininkystė“
Studento pasirinkimai:
Renkasi vieną iš trijų specializacijų.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
-
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Galės įsidarbinti žemės ūkio verslo ir jo infrastruktūros įmonėse bei augalinės produkcijos gamybos įmonėse ir bendrovėse; žemės ūkio mokslo ir studijų įstaigose bei integruotų mokslų, studijų ir verslo centruose; kolegijose ir profesinėse mokyklose; valstybės valdymo institucijose; konsultavimo tarnybose; kurti nuosavą verslą.
Tolesnių studijų galimybės:
Galės tęsti studijas Agronomijos mokslo krypties doktorantūroje.