Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Naujienos

Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai pasveikino Prezidentę

Tema ir potemė: Aktualijos
2.jpg 
Projekto idėjos ,,Dovana LR  Prezidentei"  autorius Valdas Kančauskas - Kelmės specialiosios mokyklos vyresnysis specialusis pedagogas, laisvasis mokytojas, neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio vadovas.
 

,,2017 metais kilusi idėja - sukurti video  sveikinimą Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai  Grybauskaitei atrodė neįtikėtina. Bet prasitarus apie tai mano mokiniams, turintiems negalią,  mačiau kaip  sužibo jų akys...ir prasidėjo džiaugsminga kūryba, trukusi beveik tris paras..." - pasakojo Valdas Kančauskas. Filmo tikslas buvo atkreipti dėmesį į šiuos angeliškus vaikus, parodyti, kad jeigu  jais tiki ir esi kartu - galima pasiekti bet ką.

Kuriant video sveikinimą, tapant paveikslus, parodytus filme, vylėmės, kad nutiks stebuklas ir mūsų kūrinį pamatys mylima  LR Prezidentė. Stebuklas įvyko... Sulaukėme, net padėkos skambučio. Tai mus įkvėpė dar didesniems žygdarbiams. Sekančiais  metais mes  su vaikais iš neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio išsikėlėme tikslą auginti kūrybiškumą bei  nupiešti ,,gyvą" vektorinės tapybos darbą  gerb. LR Prezidentei  Daliai Grybauskaitei, atsidėkodami už Jos nuoširdų pasišventimą Lietuvai, kuriant vaikų saugią aplinką, puoselėjant  lietuvybę, skleidžiant  gerąją žinią  pasauliui apie mūsų šalį.

Įkvėpti LR Prezidentės šiltų palinkėjimų, visus metus daug dirbome. Tapėme, kūrėme, svajojome. Mūsų begaline kantrybe, pastangomis pasiekėme išties labai daug. Išsipildė dar viena svajonė - surengti parodą ,,AŠ ESU" sostinėje, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Suradus rėmėjų, darbai buvo atspausdinti ant  muziejinės kokybės, didelio formato drobės. Jau eksponuoti mūsų kūriniai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Švietimo ir mokslo ministerijoje, Vilniaus universiteto Verslo mokykloje. Dar laukia parodos Medininkų pilyje ir Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. 2019 metais planuojama paroda ir LR Seime. Beliko tik viena ,,smulkmena" -  įteikti,  specialiai LR Prezidentei Daliai  Grybauskaitei sukurtą, vektorinės tapybos darbą, atspausdintą ant labai  kokybiškos drobės. Ir vėl stebuklas...  Mums  buvo suteikta galimybė pasveikinti LR Prezidentę ir įteikti mūsų  dovaną Prezidentūroje, kovo 8 dieną. Labai simbolišką datą - tarptautinės Moters dienos proga,  vektorinis tapybos darbas su tulpėmis, LR Prezidentei. Pasirodo šitą darbą matė ekponuojamą  LR Švietimo ministerijoje Respublikos Prezidentės patarėja Almeda Kurienė ir nustebinta parodos bei  kūrinio menine raiška, išrinko kaip dovaną LR Prezidentei. Tuo pačiu Prezidentę pasveikinome su  praėjusiu gimtadieniu, su  Lietuvos šimtmečiu ir artėjančia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

Į prezidentūrą buvo pakviesti ne tik neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio mokiniai, su idėjos autoriumi ir būrelio vadovu vyresniuoju specialiuoju pedagogu, bei laisvuoju mokytoju, Valdu  Kančausku, bet Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai su šios mokyklos direktore Dalia Viliūniene.

Nuo Prezidentės gavome garbingą dovaną - simbolinę Lietuvos respublikos vėliavą, skirtą Neformalaus vaikų švietimo būreliui ir Kelmės specialiajai mokyklai, kurioje vaikai mokosi, už pasiekimus bei sukurtą ir augintą nuoširdžiu darbu ir tikėjimu net penkeris ilgus metus STEBUKLĄ.

Fotografijoje matoma  Kelmės specialiosios mokyklos mokinė Rugilė Leškytė. apkabinusi  LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę. ,,Vien dėl to buvo verta pereiti visus duobėtus išbandymų kelius. Didžiuojuosi, kad galiu būti šių angeliškų Saulės vaikų draugu"- pasak Valdo Kančausko.

Buvo suteikta garbė įteikti LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir mano ( Valdo Kančausko)  vektorinės tapybos darbą ,,Valdovų rūmai" - matoma fotografijoje.

Piešinio ,,Dovana LR Prezidentei"  autorė: neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio, vadovaujamo laisvojo mokytojo Valdo Kančausko,  narė Eglė Tunaitytė,  besimokanti Kelmės specialiojoje mokykloje.

Mano citata iš surengtų parodų anotacijos:
,,Bet labiau – už viską – aš tiesiog... NORIU BŪTI – kaip TU – IR – KARTU..."

,,Ačiū už JŪSŲ, kantrybę, pastangas ir tikėjimą, kad galime nešti grožį, šviesą ir šilumą Lietuvai. Pirmosiomis susitikimo su LR Prezidente sekundėmis, visi, pagalvojome, jog tai -gražus sapnas...Pasirodo, kai kažko sieki iš visos širdies, net ir sapnai pildosi" - pasakojo projekto ,,Dovana LR  Prezidentei"  idėjos sumanytojas ir įgyvendintojas Valdas Kančauskas.

Visos fotografijos atsiųstos  iš LR Prezidentūros. Jų autorius- LR Prezidentūra.

Nuo Kelmės specialiosios mokyklos, LR prezidentei, buvo įteiktos ir čia liejamos trispalvės žvakės bei padovanotos, Kovo 8- osios proga, gėlės.

 

Visi, dovanojamo kūrinio autoriai, mokosi Kelmės specialiojoje mokykloje. Čia lanko specialiojo pedagogo  bei laisvojo mokytojo Valdo Kančausko vadovaujamą, neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelį.

Citata: Tai dovana Lietuvai ir mums visiems, kurie čia lankysis, ir matys šiuos darbus. Ir tai, kas vyksta Kelmėje, turi šansą pretenduoti į reikšmingiausių Lietuvos šimtmečio darbų sąrašą“, – pažymėjo parodą atidaręs švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius per parodos atidarymą ŠMM.

1.jpg