Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Gamtos tyrinėtojas

Programos kodas

130800009

Pavadinimas anglų kalba

Nature Explorer

Programos tipas pagal amžių

Neformaliojo vaikų švietimo programos

Vaikų švietimo ugdymo sritis

Nėra duomenų

Vaikų švietimo ugdymo kryptis

Gamta, ekologija

Vaikų švietimo ugdymo pakraipa

Gamta, ekologija

Programos įregistravimo data

2020-05-06

Programos teikėjas

Viešoji įstaiga "Debesų kiemas"

Programos teikėjo adresas

Panevėžys, Žemaičių g. 6-54

Programos teikėjo savivaldybė

Panevėžio m. sav.

Programos panašiais pavadinimais

Renginiai

Nėra duomenų

Programos reikalavimai

Dalyvių amžius 7-18 metų (iki 21 metų, jei vaikas turi negalią)

Programos aprašymas

Programa remiasi lauko pedagogika, pagal kurią kiekviena savaitės diena yra skirta vis kitokiai veiklai. Visa stovyklos programa paremta patirtiniu mokymu(si) ir didelis dėmesys yra skiriamas gamtos mokslams, menams, technologijai, matematikai ir inžinerijai per veiklas lauke. Tokiu būdu plečiasi vaiko suvokimas, kad ugdomoji erdvė yra ne tik klasės ar bet kokia patalpa, bet gamta – geriausia mokytoja. Stovyklos organizatoriai užtikrina reikiamų medžiagų aprūpinimą ir jų įvairovę (eksperimentams ir kitoms veikloms) Todėl siekiama laikyti balansą tarp poilsio ir smalsumo, naujų žinių suteikimo.
Lauko pedagogika suponuoja veiklas lauke, vaikai konstruoja iš šakų, zefyrų su krapštukais, tikrina tvarumą, riša, stebi, klausia, skaičiuoja fizikinius reiškinius, aiškinasi svorius, magneto galimybes ir pan.
Matematikos mokosi žiūrėdami į šakas ir ieškodami skaičių, sprendžia vadovų pateiktas užduotis, skaičiuoja tam tikrame plote esančius akmenis, spėdami ir vėliau tikrindami jų svorį.
Technologijos yra naudojamos lobių radime/slėpime naudojant geocaching aplikaciją.
Menai ugdomi per teatrą, mūsų galva, geriausią menų sintezės pavyzdį. Vaikai turi nuspręsti ką, kaip vaidins, kokių medžiagų ar priemonių reikės pasidaryti. Formuosis komandinio darbo įgūdžiai.
Taip pat įtraukiame atsakingo vartojimo ugdymą į visas mūsų veiklas, nes mūsų organizacijos politika iš esmės neskatina vienkartinio plastiko naudojimo net ir mokymo tikslams, jei plastikas pats savaime nėra tyrimo objektas. Taip pat skatiname tarptautiškumą ir toleranciją, periferijoje organizuojant tikrų užsieniečių susitikimus su vaikais, naujos kultūros, kalbos, šalies pažinimui ir akiračio praplėtimui.
Grupės vadovai yra lauko pedagogikos mokymuose dalyvavę asmenys, turintys darbo su įvairaus amžiaus vaikais, todėl programa yra dinamiška, pilna iššūkių ir ieškojimų.