Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Europos Sąjungos tarptautiniai santykiai (anglų k. - European Union International Relations)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Politikos mokslai

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Politikos mokslai ir pilietinis ugdymas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Nuolatinė, 1,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211JX043

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470312

Finansinės grupės kodas

1.1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2016-07-27
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti profesinei veiklai motyvuotus Europos Sąjungos (ES) tarptautinių santykių specialistus, kurie gebės kritiškai analizuoti įvairius ES tarptautinių santykių aspektus, žinos juose naudojamus teisinius, diplomatinius ir ekonominius instrumentus ir gebės juos įveiklinti bei vertinti jų turinį.
Studijų rezultatai:
Žinios, jų taikymas:
A1 Žino ES institucijų funkcionavimo principus, teisėkūros procesus, geba vertinti šiuolaikinius tarptautinių procesų keliamus teisės iššūkius bei ES institucijų sprendimų sąsajas su valstybių narių, kaimyninių šalių ar regionų bei tarptautinių organizacijų.
A2 Geba kritiškai vertinti ir spręsti politines problemas ES tarptautinių santykių srityje su kaimyninėmis šalimis bei regionais.
A3 Supranta ir kritiškai vertina Europos ekonominės integracijos ir ES vidaus politikų poveikį globaliai rinkai, geba identifikuoti ir spręsti ES makroekonomines problemas tiek vidaus, tiek tarptautinėse rinkose.
A4 Kritiškai vertina tarptautinių santykių transformacijų pobūdį Europoje po Antrojo pasaulinio karo bei supranta tarptautinių sistemų ir globalios galios struktūros istorinę evoliuciją bei dabartines raidos tendencijas.
Gebėjimai atlikti tyrimus:
B1 Geba metodiškai pagrįsti, suplanuoti, organizuoti ir vykdyti mokslinius bei taikomuosius tyrimus, apibrėžiant ir analizuojant Europos Sąjungos tarptautinių santykių problematiką.
B2 Geba rasti ir pasirinkti tinkamus informacijos šaltinius, informacijos rinkimo, sisteminimo ir jų analizės metodus; naudotis įvairiomis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis apdorojant duomenis.
B3 Geba rengti apžvalgas ir rekomendacijas ES tarptautinių santykių bei ES politikų įgyvendinimo klausimais.
Specialieji gebėjimai:
C1 Geba kritiškai vertinti Europoje ir kaimyninėse šalyse vykstančių politinių ir ekonominių pokyčių poveikį tarptautinių santykių plėtotei.
C2 Geba komentuoti ir, taikydami ES teisės principus, teikti pasiūlymus ES teisinių, politinių ir ekonominių dokumentų, reglamentuojančių tarptautinius santykius, turinio tobulinimui.
C3 Geba identifikuoti, profesionaliai diskutuoti ir prognozuoti ES tarptautinių santykių raidą ir perspektyvas, atlikti lyginamąją analizę, interpretuoti ES tarptautinių santykių kryptis aktualias skirtingose nacionalinėse aplinkose .
C4 Geba apibrėžti ir parinkti tinkamas temas diskusijoms ES tarptautinių santykių temomis, ES pozicijos stiprinimo pasaulinėje arenoje klausimais.
C5 Geba siūlyti politinius sprendimus, kurie yra susiję su ES tarptautinių santykių plėtote globaliame kontekste.
C6 Žinodami ES vidaus rinkos veikimo specifiką, geba prognozuoti Europos Sąjungos politinio ir ekonominio vystymosi tendencijas ir kryptis pasaulyje.
C7 Geba pritaikyti skirtingų organizacijų veiklą jos plėtotei ES vidaus ir užsienio rinkose, geba priimti diplomatinius sprendimus palaikant tarptautinius santykius su kaimyninėmis valstybėmis.
Socialiniai gebėjimai:
D1 Aiškiai ir argumentuotai raštu bei žodžiu perteikia informaciją ir logiškas, žiniomis pagrįstas išvadas, pasiūlymus specialistų ir ne specialistų auditorijoms, turi puikių komunikacinių gebėjimų.
D2 Motyvuoja save ir kitus sėkmingai veiklai, dirbti individualiai bei skirtingų profesijų atstovų grupėse, planuoja ir organizuoja komandinį darbą.
Asmeniniai gebėjimai:
E1 Diskutuoja ir argumentuoja savo nuostatas, požiūrį, nuomonę, konstruktyviai kritikuoja ir pozityviai reaguoja į kritiką.
E2 Pasirenka tobulinimosi kryptį skirtingose veiklose (tiek mokslinėje, tiek praktinėje).
E3 Strategiškai mąsto, įvertinant sprendimų pasekmes bei jų sudėtingumą, nustatant Europoje ir pasaulyje vykstančių politinių, ekonominių ir daugiakultūrinių procesų priežastis ir pasekmes.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų modulių medžiaga įsisavinama studento auditorinio ir savarankiško darbo metu. Auditorinis darbas apima paskaitas (teorinės paskaitos, kviestinių lektorių ir dėstytojų praktikų skaitomos paskaitos) ir įvairaus pobūdžio praktinius užsiėmimus (seminarai, diskusijos, problemų sprendimo sesijos, vaidmenų žaidimai, pažintinės išvykos). Studento savarankiškas darbas – tai teorinės medžiagos įsisavinimas, pasirengimas paskaitoms, praktiniams užsiėmimams, tarpiniams atsiskaitymams už semestro užduotis ir egzaminui, namų darbų bei projektų rengimas ir kita žinioms, gebėjimams ir įgūdžiams įgyti skirta veikla. Studijų programa baigiama magistro baigiamuoju projektu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant modulį semestro metu įvertinami ir duomenų bazėse registruojami, atsižvelgiant į studijų modulio programoje numatytus studentų pasiekimo vertinimo metodus. Semestro metu gali būti vertinamas studento savarankiškas individualus ar grupinis darbas, žodinis pranešimas, teorinės žinios tarpinio egzamino metu. Sesijos metu vertinamos studento žinios (egzaminas raštu arba žodžiu). Studento pasiekimai vertinami dešimtbalėje skalėje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų programos apimtis – 90 kreditų. Studijų metu studijuoja dalykus, analizuojančius ES tarptautinių santykių raidą (Tarptautinių santykių evoliucija Europoje po II-ojo Pasaulinio Karo), ES išorės santykių teisinę, ekonominę, politinę, kultūrinę santykių dimensijas (Europos Sąjungos išorinių santykių teisiniai iššūkiai, Europos Sąjungos tarptautiniai santykiai ir diplomatija, Europos integracijos ekonomika, Tarpkultūrinė komunikacija ir derybos, Europos Sąjungos tarptautinių santykių instituciniai aspektai, Europos Sąjungos vidaus politikos globaliame kontekste, Europos Sąjungos išoriniai ekonominiai santykiai), taip pat gilina kompetencijas ir įgūdžius, būtinus rengiant magistro baigiamąjį projektą (Akademinis rašymas, Socialinių tyrimų metodai). Iš viso studijuojama 11 dalykų.
Studentai gali pasirinkti praktiką kaip alternatyvų studijų modulį.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Antrojo semestro metu studentai gali pasirinkti vieną iš dviejų alternatyvų: praktiką arba modulį Tiriamasis projektas: Europos Sąjungos partnerystės
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas išmano Europos Sąjungos (ES) tarptautinių santykių politinius, ekonominius ir teisinius aspektus. Išmano diplomatijos principus ir geba juos taikyti dirbdamas daugiakultūrinėje aplinkoje. Geba identifikuoti problemas, jas kritiškai vertinti ir sieti politinius, ekonominius ir socialinius įvykius, susijusius su ES tarptautiniais santykiais skirtingose valstybėse ar regionuose. Yra pasirengęs dirbti ES ar trečiųjų šalių ministerijose, tarptautinėse įstaigose ar ES institucijose, formuojančiose ir įgyvendinančiose ES tarptautinius santykius.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti politikos patarėju, specialistu Europos Sąjungos (ES) tarptautinių ryšių plėtros srityje, vadovu organizacijoje, veikiančioje ne tik ES vidaus rinkoje, bet ir nutolusiuose regionuose. Gali dirbti ekspertinį darbą regioninės ir vietos valdžios ar valdymo struktūroje tarptautinių ryšių skyriuje.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventas turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.