Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Laivybos ir uostų inžinerija (anglų k. - Shipping and Port Engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Jūrų inžinerija

Švietimo sritis

Transporto paslaugos

Švietimo posritis

Transporto paslaugos

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, -, -
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211EX066

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7471041

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2022-02-15
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Rengti aukščiausios kvalifikacijos laivybos ir uostų inžinerijos specialistus ir tyrėjus suteikiant kompleksinių jūrų pramonės ir laivybos, tvarios uostų plėtros, laivų koncepcijų kūrimo, projektavimo, statybos bei eksploatavimo, transporto energetinių įrenginių efektyvumo, alternatyvios energetikos bei aplinkosaugos žinių ir gebėjimų, kad absolventai mokėtų kurti naujas žinias įgyvendinantiems žaliąjį kursą ir skaitmenizaciją ekonominiams sektoriams, gebėtų planuoti, projektuoti ir optimizuoti remdamiesi tarptautiniais reikalavimais, turėtų susiformuotus mokymosi visą gyvenimą įgūdžius kaip pagrindą išlaikyti aukštą profesinę kompetenciją jūrų pramonės konkurencingumo palaikymui.
Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas:
-Gerai žinoti ir mokėti kūrybiškai taikyti gamtos mokslų ir matematikos pagrindus, nuodugniai žinoti ir suprasti studijų programą atitinkančios inžinerijos krypties principus ir gebėti juos taikyti naujiems inžineriniams uždaviniams spręsti.
-Žinoti ir kritiškai vertinti naujausius pasiekimus inžinerijos srityje.
- Kritiškai suvokti transporto inžinerijos srities esmę ir principus;
-Žinoti naujas ir reikšmingas laivybos, jūrų uostų valdymo ir laivo inžinerijos mokslinių tyrimų bei plėtros problemas.

Inžinerinė analizė:
-Gebėti spręsti nežinomas, negriežtai apibrėžtas ir neišsamiai specifikuotas problemas. Įžvelgti standartines ir nestandartines problemas laivyboje ir jos aptarnavimo sistemoje, gebėti jas aiškiai formuluoti ir spręsti.
-Gebėjimas teoriškai suprasti naujas technologijas;
-Gebėti panaudoti savo žinias ir supratimą praktiniams jūrų inžinerijos uždaviniams spręsti pritaikant teorinius modelius ir tyrimo metodus, įskaitant matematinę analizę, skaičiuojamąjį modeliavimą ir eksperimentinius tyrimo metodus.
-Gebėti taikyti novatoriškus metodus specifinėms problemoms spręsti ir jų sprendimams įgyvendinti.
-Gebėti taikyti savo žinias ir supratimą konceptualizuojant inžinerijos modelius, sistemas ir procesus jūrų uostuose ir transporte;
- Suprasti socialinių, sveikatos, darbo ir gaisrinės saugos, aplinkosaugos ir komercinių reikalavimų svarbą.

Inžinerinis projektavimas:
-Turėti žinių ir įgūdžių, reikalingų projektavimo darbams jūrų inžinerijos kryptyje atlikti taikant įgytas žinias ir supratimą bei sprendžiant nepažįstamas problemas, tarp jų ir susijusias su kitomis mokslo bei inžinerijos kryptimis.
-Gebėti inovatyviai plėtoti naujas ir originalias inžinerines idėjas bei metodus.
-Gebėti priimti inžinerinius sprendimus susidūrus su daugialypėmis, techniškai neapibrėžtomis ir tiksliai neapibūdinamomis problemomis.
-Gebėti kurti naujus sprendimus ir metodus laivybai, uostų veiklai ir transportui dekarbonizuoti;
-Gebėjimas įvertinti inžinerinius sprendimus etiniu, socialiniu, ekonominiu, žmogaus ir aplinkos saugos požiūriu, vertinti rizikas.

Tyrinėjimai:
-Gebėti apibrėžti reikiamus duomenis, atlikti išplėstinę naujos informacijos ir duomenų paiešką pasauliniuose informacijos tinkluose ir duomenų bazėse;
- Išsamiai suprasti jūrų uostuose bei transporte taikomus metodus ir metodikas bei jų trūkumus;
-Gebėti planuoti ir atlikti analitinius, modeliavimo ir eksperimentinius tyrimus, kritiškai įvertinti jų duomenis ir pateikti išvadas;
-Gebėti valdyti tyrimų procesą ir tinkamai organizuoti.
- Žinoti etinius, socialinius, aplinkosaugos ir komercinius jūrinės veiklos apribojimus.

Asmeniniai/perkeliamieji įgūdžiai:
-Gebėti pristatyti problemos esmę, argumentus, sprendimus, rezultatus tiek žodžiu, tiek rengiant dokumentus ir ataskaitas, atstovauti savo padalinį įvairaus lygio susitikimuose ir renginiuose;
-Gebėti būti komandos, kurią gali sudaryti įvairių disciplinų ir lygių atstovai, lyderiu ir komandos nariu;
-Veiksmingai dirbti ir bendrauti nacionaliniu ir tarptautiniu mastu tiek komandoje, tiek savarankiškai;
-Žinoti užsienio kalbas;
-Gebėti naudotis teisiniais ir norminiais dokumentais;
-Gebėti planuoti savo ir komandos darbo laiką.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
-
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino.
Kiekviena studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamaisiais egzaminais ir (ar) baigiamojo darbo (projekto) gynimu.
Universitete galioja dešimtbalė vertinimo sistema.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai): bendri visoms specializacijoms; alternatyvos ir pasirenkami specializacijų dalykai; mokslinis tiriamasis darbas; magistro baigiamasis darbas.
Bendri visoms specializacijoms: Moksliniai tyrimai ir inovacijos; Jūrų transporto įmonių ekonomika; Saugi laivyba; Laivų tipai ir konceptualus projektavimas; Jūreivystės plėtros problemos ir tyrimų kryptys.
Specializacijos:
Jūrų uostų valdymas:
Transporto teorija; Uosto infrastruktūros inžinerija; Transporto sistemos ir jų valdymas; Jūrų teisė, draudimas; Uostų infrastruktūros projektavimas ir plėtra; Logistika ir administravimas.

Tvari jūrų energetikos inžinerija
Laivų propulsiniai kompleksai (projektavimas, parinkimas ir optimizavimas) ir kursinis projektas; Šelfo technologijos ir įrenginiai; Oro taršos iš laivų prevencija, kontrolė ir mažinimas; Jūrų transporto įmonių valdymas; Alternatyvus jūrinis kuras; Jūrų teisė, draudimas.
Laivų projektavimas ir statyba
Eskizinis laivo projektas; Eksperimentinė laivo hidrodinamika; Kompozicinių medžiagų gamybos technologijos ir tyrimai; Laivo virpesiai; Laivo inžinerijos technologijų inovacijos; Laivo statybinė mechanika, tamprumo ir plastiškumo teorija; Laivų automatizuoto projektavimo sistemos.
Studento pasirinkimai:
Jūrų uostų valdymo pasirenkamieji dalykai: Žalioji laivyba; Uostų plėtra ir infrastruktūra; Laivų krovos operacijos ir jų valdymas; Uostų plėtra ir infrastruktūra.
Tvarios jūrų energetikos inžinerijos specializacijos pasirenkamieji dalykai: Laivyno techninė priežiūra ir klasifikacinės bendrovės; Laivų dyzelių oro taršos mažinimo technologijos su kursiniu projektu; Jūros vėjo energetika; Laivo inžinerijos technologijų inovacijos; Alternatyvios laivų jėgainės.
Laivų projektavimo ir statybos specializacijos pasirenkamieji dalykai: Laivų propulsiniai kompleksai (projektavimas, parinkimas ir optimizavimas) ir kursinis projektas; Oro taršos iš laivų prevencija, kontrolė ir mažinimas; Šelfo technologijos ir įrenginiai.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Laivybos ir uostų inžinerijos studijų programa – unikali ir perspektyvi programa, neturinti analogų Lietuvoje. Studijų programa skirta parengti aukštos kvalifikacijos jūrų uostų ir vandens transporto sistemų valdymo specialistus žaliojo kurso ir skaitmenizacijos pertvarką išgyvenančiai jūrinei ekonomikai ir su tuo susijusiems darbo rinkos poreikiams tenkinti, t.y. parengti aukštos kvalifikacijos jūrų uostų valdymo, įvairios paskirties mažiau taršių jūrinių laivų projektavimo ir statybos, laivų ir uostų mašinų ir mechanizmų energetinio efektyvumo didinimo, alternatyvių propulsinių sistemų ir degalų panaudojimo, magistrus intelektinei, kūrybinei ir inovacinei veiklai bei doktorantūros studijoms.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgiję inžinerijos mokslų magistro kvalifikaciją asmenys gali dirbti inžinieriais ir tyrėjais įvairiose jūrų pramonės įmonėse (uostų administracijose, krovos kompanijose, laivų agentavimo, krovinių ekspedijavimo įmonėse, laivų projektavimo kompanijose, laivų statybos ir remonto, atviros jūros metalinių konstrukcijų gamybos įmonėse, klasifikacinėse bendrovėse ir pan.) konstruktoriais – projektuotojais, techniniais konsultantais, pramonės įmonių ir jų padalinių vadovais, projektų vadovais komercinėse įmonėse, tyrėjais ir dėstytojais universitetuose ir mokslinių tyrimų institucijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Studentai, baigę magistro studijas, turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos:
2021 12 15