Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Gamybos inžinerija (anglų k. - Production engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Gamybos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Chemijos inžinerija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-10

Akreditavimo vertinimo išvados

SV4-10_KU_Gamybos inžinerija_M_2016.pdf

Valstybinis kodas

6211EX063

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470711

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2022-07-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Gamybos inžinerijos studijų programos tikslas- parengti technologijos mokslo srities gamybos inžinerijos krypties magistrus, keliant jų mokslinę kompetenciją susijusią su gamybos logistika, šiuolaikine pramonės įranga, jos patikimumo įvertinimu, projektavimu ir analize, skaitiniu bei matematiniu techninių sistemų modeliavimu, technologinių procesų tyrimu, valdymu bei optimizavimu.
Studijų rezultatai:
1. Žinios.
Gerai žino ir moka kūrybiškai taikyti gamtos mokslų ir matematikos pagrindus, šiuolaikinės technologinės įrangos komponentų, jų sistemų, technologinių procesų matematinį modeliavimą ir tyrimą, įvertinant jų tarpusavio sąveiką, Nuodugniai žino ir supranta gamybos inžinerijos studijų krypties principus, žino apie technologinių įrenginių bei gamybos sistemų veikimą, jų patikimumo įvertinimą, techninių sistemų, įrenginių, technologinių procesų tyrimą ir optimizavimą ir geba žinias taikyti naujiems inžineriniams uždaviniams spręsti.
Žino ir kritiškai vertina naujausius gamybos inžinerijos srities pasiekimus, naujausių mokslinių tyrimų tendencijas, šiuolaikines medžiagas, modernias gamybos ir perdirbimo technologijas.
2. Inžinerinė analizė.
Geba spręsti netipines, negriežtai apibrėžtas ir neišsamiai apibūdintas gamybos problemas.
Įžvelgia standartines ir nestandartines inžinerines gamybos problemas, susijusias su gamybos įranga, jos patikimumu, technologiniais procesais. geba jas aiškiai formuluoti ir spręsti.
Geba panaudoti savo žinias ir supratimą praktiniams inžineriniams gamybos uždaviniams spręsti pritaikydamas teorinius modelius ir tyrimo metodus, įskaitant matematinę analizę, skaičiuojamąjį modeliavimą ir eksperimentinius tyrimo metodus; geba vertinti gaunamą informaciją ir duomenis bei juos interpretuoti.
Supranta socialinių, sveikatos, aplinkos apsaugos ir komercinių reikalavimų svarbą; yra išugdęs holistinį požiūrį darant profesinius sprendimus, subalansuojant sąnaudas, naudą, saugumą, kokybę ir patikimumą.
Nusimano apie naujas ir reikšmingas gamybos ir mechanikos inžinerijos srities mokslinių tyrimų ir plėtros problemas, geba taikyti novatoriškus metodus tipinėms ir specifinėms problemoms spręsti ir jų sprendimams įgyvendinti.
3. Inžinerinis projektavimas.
Geba taikyti savo įgytas žinias ir supratimą spręsdamas nestandartines gamybos problemas, tarp jų ir susijusias su kitomis mokslo bei inžinerijos studijų kryptimis; tirti technologinius procesus, derinti ir tinkamai eksploatuoti technines priemones bei jas kurti. Geba inovatyviai plėtoti naujas ir originalias inžinerines idėjas ir metodus; taikyti įgytas žinias analizuojant įvairių gamybos ir perdirbimo pramonės srities sistemas, jų elementus bei procesus.
Geba priimti inžinerinius sprendimus, susidūrus su daugialypėmis, techniškai neapibrėžtomis ir tiksliai neapibūdintomis problemomis; geba parinkti tyrimo metodus ir juos taikyti gamybos inžinerijos problemoms spręsti.
4. Tyrinėjimai.
Geba atpažinti, surasti ir įvertinti inžineriniam darbui reikalingus duomenis naudodamasis duomenų bazėmis ir kitais informacijos šaltiniais; geba pasitelkiant savo teorines žinias ir nuovoką dirbti su sudėtinga ar neišsamia informacija apie gamyboje naudojamas technologijas, technologinę įrangą ir procesus.
Geba planuoti ir atlikti analitinius, modeliavimo ir eksperimentinius tyrimus, geba kritiškai įvertinti jų duomenis ir pateikti išvadas.
Geba ištirti naujų ir naujai atsirandančių gamybos inžinerijos studijų krypties inžinerinių problemų sprendimo metodų ir būdų pritaikomumą.
5. Inžinerinė veikla.
Geba sujungti į visumą skirtingų studijų krypčių žinias ir spręsti daugialypes inžinerines problemas.
Išsamiai supranta taikomus metodus ir metodikas bei jų ribotumus, moka parinkti inžinerinius įrenginius ir programinę įrangą; turi praktinių tyrimų, eksperimentų planavimo, projektavimo ir atlikimo įgūdžių, parenkant tyrimų įrangą, tinkamus būdus bei metodiką, atliekant patikimus matavimus.
Išmano etinius, aplinkos apsaugos ir komercinius inžinerinės veiklos reikalavimus.
Žino gamybinės veiklos organizavimo principus, suprasti jos grandžių veiklos nuoseklumą ir sąveiką, geba vertinti gamybinę veiklą darbo saugos ir aplinkos apsaugos aspektais, geba naudotis teisiniais ir norminiais dokumentais.
6. Asmeniniai / perkeliamieji įgūdžiai.
Geba veiksmingai dirbti savarankiškai ir komandoje, geba būti komandos, kurią gali sudaryti įvairių studijų krypčių ir lygių atstovai, lyderiu.
Moka bendrauti su inžinerijos bendruomene ir plačiąja visuomene nacionaliniu bei tarptautiniu mastu.
Holistiškai supranta inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikosi profesinės etikos bei inžinerinės veiklos normų, suvokti atsakomybę už inžinerinę veiklą.
Labai gerai išmano projektų valdymo ir verslo aspektus, supranta technologinių sprendimų sąsajas su jų ekonominiais padariniais.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos; pratybos; laboratoriniai darbai; seminarai; individualios konsultacijos; individualus projektas; grupinis darbas; atvejo analizė; mokslinės literatūros analizė; skaitinis modeliavimas; mokslinė praktika ir kt.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Egzaminas; kontroliniai darbai; laboratorinių darbų ataskaita ir gynimas; žodinis iliustruotas pranešimas; atvejo analizė, mokslinio straipsnio analizė, individualus projektas, praktikos ataskaita; baigiamasis darbas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Magistro baigiamasis darbas; mokslinė praktika; gamybos logistika; Švaresnės technologijos ir ekologinis gaminių projektavimas; kompozicinių medžiagų gamybos technologijos ir tyrimai; automatizuotos gamybos valdymo sistemos; moksliniai tyrimai ir inovacijos; mokslinis tiriamasis darbas; pakavimo technologijos ir įrenginiai; technologinių procesų optimizavimas ir valdymas, gamybos valdymas ir kt.

Specializacijos:
Gamybos skaitmeninimas
Studento pasirinkimai:
Pasirenkami studijų krypties dalykai: inžinerinių sistemų skaitinis modeliavimas (BEM); šiuolaikinės perdirbimo technologijos; 3D spausdinimo technologijos ir tyrimai, darni energetika, inovacijų strategija,
personalo valdymo metodologiniai principai, gamybos procesų skaitinis modeliavimas, integruotos gamybos sistemos, kibernetinis saugumas gamyboje ir kt.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programa orientuota į pramonės įmones bei aukštųjų technologijų gamybos įmones, kuriose aktualus techninių įrenginių patikimumas, kompiuterinis konstrukcijų projektavimas ir analizė, švaresnės gamybos technologijos bei gamybos skaitmeninimas.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgiję gamybos krypties inžinerijos mokslų magistro kvalifikaciją asmenys gali dirbti gamybos inžinieriais įvairiose pramonės įmonėse (maisto, chemijos, baldų, tekstilės ir kt.), mokslo darbuotojais tyrimų institutuose, konstruktoriais – projektuotojais, techniniais konsultantais, pramonės įmonių ar jos padalinių vadovais, gamybos kokybės vadovais, projektų vadovais.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios studijų pakopos studijas.