Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Grafinių komunikacijų inžinerija (anglų k. - Graphic communication engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Gamybos inžinerija

Studijų krypties šaka

Spaudos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, -, -
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-56

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211EX016

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470710

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2018-02-27
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti plačios erudicijos, kūrybingus magistrus, kurie gebės kompetentingai spręsti grafinių komunikacijų gaminių projektavimo ir gamybos problemas, remiantis naujausių mokslinių tyrimų rezultatais, bei dirbti mokslinį tiriamąjį darbą.
Studijų rezultatai:
Žinios ir gebėjimai:
A1 Nuodugniai žino ir supranta mokslinius ir fundamentaliuosius principus, reikalingus grafinių komunikacijų inžinerinių sistemų analizei, projektavimui, projektų įgyvendinimui, šių sistemų valdymui.
A2 Kritiškai suvokia grafinių komunikacijų inžinerijos ir šių inžinerinių sistemų sąveiką, technologijų ir sprendinių poveikį žmogui ir aplinkai, apimantį mikroklimato teoriją, energijos taupymo, atsinaujinančiosios energijos technologijų, ekonominius ir socialinius aspektus
Inžinerinė analizė:
B1 Geba analizuoti grafinių komunikacijų inžinerijos, inžinerinių sistemų funkcijas bei modelius, formuoti sistemas ir struktūrizuoti inžinerinius procesus.
B2 Geba apdoroti teorinę medžiagą ir techninę dokumentaciją, analizuoti, vertinti ir sujungti į visumą turimas skirtingų sričių žinias bei taikyti jas inžinerinėje veikloje.
B3 Moka atpažinti ir apibrėžti naujus grafinių komunikacijų technologijų inžinerinius uždavinius, žino ir geba taikyti analitinius ir eksperimentinius analizės metodus. Suvokia šių metodų taikymo galimybes ir apribojimus.
B4 Geba priimti ir pagrįsti racionalius grafinių komunikacijų technologijų inžinerinius sprendimus, taikant energijos taupymo, saugumo, įtakos žmogui ir ekonominius analizės metodus, derinti teorines žinias su praktine veikla.
Inžinerinis projektavimas:
C1 Žino grafinių komunikacijų inžinerines projektavimo metodologijas ir turi jų taikymo įgūdžių. Geba projektuoti įvairios paskirties leidinius, pakuotes, dokumentų apsaugos grafinius elementus ar kitus poligrafijos gaminius, atlikti jų elektroninį paruošimą ir parinkti šiuolaikines medžiagas ir spausdinimo būdą, o taip pat proceso technologiją, tenkinant norminiais dokumentais apibrėžtus specialiuosius reikalavimus.
C2 Geba taikyti techninę ir mokslinę literatūrą projektavimo užduotims atlikti; rengti alternatyvius sprendimų variantus bei vertinti juos techniniu, ekonominiu ir žaliosios inžinerijos ir darnios plėtros požiūriu. Geba parinkti tinkamus sprendinius, atsižvelgiant į gaminio dizainą, jo estetinį aspektą, ekonominius veiksnius bei numatomas eksploatacijos sąlygas.
C3 Geba derinti tradicinius, naujus bei originalius sprendinius, integruoti technines naujoves ir mokslinius pasiekimus medžiagų, spaudos ir pakavimo technologijų srityje.
Fundamentiniai ir taikomieji tyrimai:
D1 Geba savarankiškai ieškoti literatūros, rinkti ir apdoroti duomenis, grafinių komunikacijų inžinerijos srityje panaudojant duomenų bazes ir kitus informacijos šaltinius. Geba planuoti ir atlikti analitinius, modeliavimo ir eksperimentinius tyrinėjimus, ieškant racionalių sprendinių grafinių komunikacijų srityje.
D2 Žino metodus, reikalingus tyrimams atlikti. Geba planuoti ir vykdyti eksperimentus, susijusius su poligrafijos, pakavimo medžiagų, poligrafijos gaminių, elektroninio paruošimo ir spaudos technologijų tyrimais. Geba kritiškai įvertinti gautus duomenis ir formuluoti bei pateikti išvadas.
Praktinio darbo sprendžiant inžinerinius uždavinius gebėjimai:
E1 Išsamiai supranta poligrafijos, pakavimo medžiagų ir poligrafijos gaminių gamybos technologijų tyrimų ir projektavimo metodus bei jų trūkumus.
E2 Taiko pažangią programinę įrangą ir skaitinius kompiuterinius analizės metodus poligrafijos gaminių tyrimui ir projektavimui.
E3 Geba formuluoti ir spręsti nežinomas arba nevisiškai apibrėžtas problemas grafinių komunikacijų inžinerijos srityje, naudojant tradicinius bei skaitinius skaičiavimo ir analizės metodus.
E4 Geba vykdyti ir organizuoti inžinerinę veiklą grafinių technologijų inžinerijos srityje, atsižvelgiant į teisinius, komercinius ir aplinkosaugos aspektus. Geba įvertinti sprendimų riziką, prognozuoti pokyčius ir pasekmes, įvertinant ES spaudos ir leidybos pramonės konkurencingumą.
Asmeniniai ir socialiniai gebėjimai:
F1 Geba savarankiškai mokytis ir tobulėti grafinių technologijų inžinerijos srityje, turi savarankiško mokymosi, techninės ir mokslinės informacijos rinkimo ir sisteminimo įgūdžių. Geba savarankiškai planuoti ir organizuoti profesinę veiklą ir mokymosi procesą, priimant sprendimus dėl mokymosi turinio, formų ir metodų pasirinkimo.
F2 Geba būti komandos, kurią gali sudaryti įvairių disciplinų ir lygių atstovai, lyderiu; geba pristatyti idėjas bei atliktą veiklą, argumentuoti sprendimus; bendrauja taisyklinga lietuvių kalba ir viena iš pagrindinių užsienio kalbų raštu ir žodžiu. Geba veiksmingai dirbti ir bendrauti nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
F3 Turi mokslinį požiūrį, vertybines nuostatas, profesionalų požiūrį į inžinerinę profesiją ir laikosi visuotinai priimtų profesinės etikos normų, pasižymi iniciatyvumu ir verslumu.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Visų studijų modulių medžiaga įsisavinama studento auditorinio ir savarankiško darbo metu. Auditorinis darbas apima paskaitas, laboratorinius darbus, seminarus ir pratybas. Studento savarankiškas darbas – tai teorinės medžiagos įsisavinimas, pasirengimas paskaitoms, laboratoriniams darbams, seminarams ir pratyboms, tarpiniams atsiskaitymams už semestro užduotis ir egzaminui, namų darbų bei semestro projektų rengimas, tyrimų vykdymas ir kita žinioms, gebėjimams ir įgūdžiams įgyti skirta veikla.
Studijų programa baigiama magistro baigiamuoju projektu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant modulį semestro metu įvertinami ir duomenų bazėse registruojami du kartus: kai atsiskaitoma už semestro savarankiško darbo užduotis (teigiamas arba neigiamas įvertinimas) ir per egzaminą sesijos metu (pažymys pagal dešimtbalę skalę).
Magistro baigiamasis projektas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Būsimieji spaudos inžinerijos magistrai studijuoja: grafinių technologijų inžineriją, grafinių medijų dizainą ir technologijas, integruotos komunikacijos teorijas, inžinerijos ekonomiką, mokslinio tyrimo ir kokybės kontrolės metodus, ir kitus dalykus. Iš viso studijuojama 16 dalykų.
Studijų programoje praktika nenumatyta.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Galima pasirinkti alternatyvius modulius iš konkrečių MA+ modulių grupių (18 kreditų).
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi grafinių komunikacijų technologinių procesų modeliavimo, grafinių medijų dizaino, integruotų komunikacijų teorijų, grafinių komunikacijų konkurencingumo, projektavimo ir gamybos skaitmeninių technologijų, spaudos „žaliosios“ inžinerijos, reklamos ir pakavimo procesams skirtų valdomų savybių medžiagų ir nanotechnologijų, aplinkos apsaugos ir jos vertinimo technologinių žinių, geba projektuoti grafines medijas ir dokumentų apsaugos grafinius elementus, savarankiškai atlikti technologinių procesų tyrimus, taikyti šiuolaikinius analitinius, skaitinius ar eksperimentinius poligrafinių gaminių ir jų medžiagų tyrimo metodus, kritiškai vertinti tyrimo rezultatus, atlikti inovacijų kūrimo organizacinius ir ekonominius skaičiavimus.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti mokslinį ar inžinerinį darbą spaustuvėse, leidyklose, reklamos agentūrose, dizaino studijose, dokumentų technologinės apsaugos tarnybose, įmonių bei organizacijų marketingo skyriuose ir įvairių gaminių pakavimo technologijų padaliniuose.
Tolesnių studijų galimybės:
Baigus studijų programą, studijas galima tęsti technologinių mokslų srities (krypties) doktorantūros studijų programose.
Būtinos kvalifikacijos, norint pradėti studijuoti pagal programą: Technologijos ar fizinių mokslų studijų srities bakalauro kvalifikacinis laipsnis arba po papildomųjų studijų profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis:
iki 60 kr. papildomosioms studijos įgijusiems technologijos ar fizinių mokslų studijų srities profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį;
iki 30 kr. papildomosioms studijos įgijusiems technologijos ar fizinių mokslų studijų srities profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį bei turintiems ≥1 m. praktinės veiklos patirties;
iki 60 kr. papildomosios studijos įgijusiems kitų studijų krypčių profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir turintiems ≥1 m. praktinės veiklos patirties.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos: 2018 02 01