Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra (anglų k. - Complementary and Alternative Health Care)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Reabilitacija

Švietimo sritis

Sveikatos priežiūra

Švietimo posritis

Terapija ir reabilitacija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Sveikatos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-49

Akreditavimo vertinimo išvados

KU_Reabilitacija_2023.pdf
Išvadų išrašo vertimas_KU_Reabilitacija_2023.pdf

Valstybinis kodas

6211GX016

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470915

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-01-18
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Papildomosios ir alternatyviosios medicinos studijų programos tikslas – rengti aukščiausios kvalifikacijos specialistus, pasižyminčius ekspertinių žinių ir gebėjimų visuma PASP srityje, kuri įgalintų profesionaliai ir kūrybiškai veikti sprendžiant teorines ir praktines problemas, diegti inovacijas savo profesinės veiklos srityse, tobulinti mokymosi įgūdžius, būtinus tęsti savarankiškas studijas.
Studijų rezultatai:
Žinios, jų taikymas:
• Remdamiesi įgytomis žiniomis, interpretuoja ir pagrindžia papildomos ir alternatyvios sveikatos priežiūros profesinių veiklų modelius, derina reabilitacijos mokslų teorines metodologines nuostatas, sieja jas su sveikatinimo ir sveikatos priežiūros politikos sprendimais; sprendžia aktualius profesinius klausimus nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.
• Paaiškina PASP vietą nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje ir užsienyje, taiko sveikatos politikos ir sveikatos apsaugos vadybos, darbo organizavimo principus, užtikrina efektyvų profesinį bendravimą ir bendradarbiavimą.
Gebėjimai atlikti tyrimus:
• Planuoja, vykdo ir koordinuoja PASP tyrimus, remdamiesi tarpdisciplininių mokslų žiniomis ir mišria tyrimo metodologija; sistemiškai analizuoja mokslinę informaciją, vertina duomenų patikimumą, interpretuoja ir argumentuotai pristato tyrimų rezultatus ir teikia rekomendacijas profesinei bendruomenei, švietimo, sveikatinimo ir sveikatos priežiūros politikos formuotojams.
• Atlieka profesinės veiklos tyrimus, modeliuoja inovatyvią PASP pagalbą, remiantis naujausiais mokslinių tyrimų įrodymais bei kritine refleksija.
Specialieji gebėjimai:
• Integruoja mokslu grįstus PASP tyrimus ir praktiką į ligų prevenciją, paciento/kliento sveikatinimą.
• Taikydami PASP žinias, konsultuoja pacientus/klientus ligų profilaktikos ir sveikatos stiprinimo klausimais.
• Teikia PASP pagalbą, parenkant ir taikant įrodymais grįstas pagalbos strategijas, vertina jų veiksmingumą asmens funkcionavimui įvairiose aplinkose, konsultuoja asmenis, atsižvelgiant į jų poreikių įvairovę.
• Sistemiškai vertina ir analizuoja sutrikimų priežastis, pobūdį, asmens poreikius, nustato sutrikimo bei aplinkos poveikį asmens funkcionavimui, parenka ir taiko įrodymais grįstus vertinimo metodus ir instrumentus.
Socialiniai gebėjimai:
• Vadovaujasi lygių galimybių, socialinio teisingumo, žmogaus teisių bei sociokultūrinės įvairovės pripažinimo ir duomenų apsaugos principais, profesine etika; bendradarbiauja su įvairiomis suinteresuotomis grupėmis nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu; stiprina PASP profesijos įvaizdį, skleidžia informaciją apie PASP pagalbos svarbą.
• Bendradarbiaudami tarpprofesinėje specialistų komandoje, identifikuoja ir sprendžia PASP specialistui kylančius profesinius ir socialinius iššūkius, demonstruoja lyderystę, inicijuodami ir koordinuodami tarpdisciplininių paslaugų tobulinimo projektus.
Asmeniniai gebėjimai:
• Veiklą grindžia kritiniu mąstymu, savikritiškai vertina savo veiksmus, paiso tolerancijos ir lygių galimybių principo.
• Reflektuoja ir kritiškai vertina savo ir kitų komandos narių profesinę praktiką, plėtoja profesines kompetencijas, vadovaujantis mokymosi visą gyvenimą principais; savarankiškai priima sprendimus, prisiima moralinę atsakomybę už savo veiklą bei profesinės veiklos kokybę ir jos tobulinimą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų metodai: Atvejo analizė (atvejo studijos); Darbas grupėse; Diskusija; Filmo (projekto) kūrimas (filmuotos medžiagos parengimas); Idėjų (minčių) žemėlapio sudarymas; Individualios konsultacijos; Informacijos paieškos užduotis; Interaktyvi paskaita; Kūrybinės dirbtuvės; Kviestinių dėstytojų (praktikų) paskaitos; Literatūros analizė; Literatūros apžvalgos pristatymas; Mokslinio straipsnio analizė; Problemomis grįstas mokymas; Problemų sprendimo sesijos; Projektavimas (projektų rengimas ir vizualizavimas); Realių gyvenimiškų situacijų (projektų) modeliavimas; Seminaras; Tinklaraštis; Tradicinė paskaita; Uždavinių sprendimas; Veiklos refleksija.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento pasiekimų vertinimo metodai: Ataskaita; Atvejo analizė; Praktikos ataskaita; Filmo (projekto) kūrimas (filmuotos medžiagos parengimas); Individualus darbas; Literatūros apžvalgos rengimas ir pristatymas; Kolegų įvertinimas; Konsultacijos; Kontrolinis darbas; Kursinis darbas; Kvalifikacinis (baigiamasis) darbas; Literatūros analizė; Egzaminas; Literatūros studijos; Magistrantų mokslinio darbo ataskaita; Mokomosios literatūros skaitymas; Mokslinio straipsnio (teksto) analizė; Praktikos ataskaita; Probleminių sprendimų užduotis; Referatas; Savęs įsivertinimas; Testas; Veiklos refleksija; Žodinis iliustruotas pranešimas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų dalykai: Sveikatos mokslinių tyrimų metodologija; Terapijos asistuojant gyvūnams; Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos teorijos; Ajurveda sveikatos sistemoje; Mokslinis darbas 1; Reabilitacijos paslaugų plėtros strategija ir metodai; Tradicinė kinų medicina; Homeopatijos teoriniai ir praktiniai aspektai; Mokslinis darbas 2; Fitoterapijos technologijos; Muzikos terapija; Fizinis aktyvumas ir mityba; Interaktyvioji biblioterapija/poezijos terapija; Negalia, orumas ir žmogaus teisės; Praktika;
Studijų programa baigiama baigiamojo darbo rengimu, jo gynimu ir įvertinimu.
Specializacijos:
Neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių reabilitacija.
Studento pasirinkimai:
Studentas gali rinktis ir studijų programos specializacijos dalykus.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Ši studijų programa vykdoma tik Klaipėdos universitete.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai gali dalyvauti mokymo programose, kurios suteiktų PASP specialisto licenciją. Studijuojant PASP mokymo programose bendrieji dalykai yra užskaitomi.
Tolesnių studijų galimybės:
Galimybė tęsti studijas doktorantūroje.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos: