Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Informatikos inžinerija (anglų k. - Informatics engineering)

Studijų krypties grupė

Informatikos mokslai

Studijų kryptis

Informatikos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Elektronika ir automatika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Informatikos mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Ištęstinė, 6, Metais
Nuolatinė, 4, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-25

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121BX029

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450714

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-01-23
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti aukštos kvalifikacijos ir plataus profilio informatikos inžinerijos specialistus, gebančius konkuruoti sparčiai besikeičiančių technologijų, gaminių ir paslaugų rinkoje, taikant informatikos ir elektronikos metodus, inžinerinės veiklos principus bei technologijas saugioms kompiuterinėms sistemoms ir tinklams projektuoti, įgyvendinti, palaikyti, plėtoti, tikrinti bei vertinti, kurie gali būti naudojami įvairių sričių aktualioms profesinės veiklos problemoms spręsti;
Studijų rezultatai:
Informatikos inžinerijos programos absolventai turi tvirtus informatikos mokslų pagrindus, susijusius su kompiuterių veikimu, technine ir programine įranga, taip pat žinių apie algoritmų kūrimą, programavimą, žmogaus ir kompiuterio sąveiką, programinės įrangos kūrimą ir priežiūrą bei verslo, pramonės, ekonomikos ir socialinių aplinkybių poveikį profesinei praktikai. Jie geba veiksmingai atlikti mokslinius tyrimus ir taikyti šiuolaikinius informatikos ir elektronikos inžinerijos metodus įvairių sričių problemoms spręsti. Jie taip pat geba pasirinkti tinkamą programinę ir techninę įrangą sistemoms kurti ar tobulinti ir įgyvendinti specializuotą programinę įrangą, taikydami dabartinius standartus ir projektų valdymo metodus. Absolventai geba vertinti kompiuterių sistemų našumą, saugumą ir patikimumą, planuoti ir įgyvendinti kompiuterių sistemų palaikymą ir plėtrą bei metodiškai rengti reikiamą dokumentaciją produktų ar paslaugų kūrimui kompiuterių inžinerijos srityje. Jie taip pat pasižymi gerais socialiniais įgūdžiais profesionaliai bendrauti ir veiksmingai dirbti komandoje, turi asmeninių gebėjimų, tokių kaip gebėjimas mokytis savarankiškai, dirbti savarankiškai, imtis iniciatyvos ir prisiimti asmeninę atsakomybę, kūrybiškumas sprendžiant profesinius iššūkius ir problemas.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos studijų programos studijų procesas yra lankstus, jame taikomi įvairūs ir efektyvūs studijų metodai, kurie nuolat peržiūrimi ir tobulinami, siekiant neatsilikti nuo informatikos mokslo raidos ir socialinių partnerių rekomendacijų. Savarankiško mokymosi užduotys yra suderintos su programos mokymosi rezultatais ir verslo bei pramonės poreikiais ir yra skirtos motyvuoti ir mokyti studentus efektyviai valdyti savo laiką. Programoje taikomi naujausi studijų metodai, įskaitant tradicinius metodus, tokius kaip paskaitos, laboratoriniai darbai, seminarai, rašto darbai ir pristatymai, taip pat modernūs metodai, tokie kaip kviestinės paskaitos, komandinis darbas, atvejo analizė, probleminis mokymasis, vaidmenų žaidimai ir simuliacijos, kurie lanksčiai taikomi, kad geriausiai atitiktų studentų poreikius. Programoje naudojama naujausia įranga ir modernios laboratorijos, kad studentai galėtų naudotis naujausiomis technologijomis ir priemonėmis, padedančiomis mokytis ir įgyti praktinių įgūdžių.
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos programos vykdymui yra įkurtos specializuotos laboratorijos:
• autonominių sistemų ir dirbtinio intelekto laboratorija,
• inžinerinių sistemų prototipų kūrimo ir virtualių instrumentų kūrimo laboratorija,
• pažangių valdymo sistemų laboratorija,
• programinės įrangos inžinerijos laboratorija,
• skaitmeninės ir analoginės elektronikos laboratorija.
Šiose laboratorijose studentai įgyja praktinės patirties kuriant realių išmaniųjų ir autonominių sistemų modelius ir prototipus, programinę įrangą, priemones ir realių sistemų prototipus. Jos aprūpintos naujausiomis technologijomis ir priemonėmis. Tai leidžia studentams pritaikyti teorines žinias praktinėje verslo ir pramonės aplinkoje. Laboratorijos nuolat atnaujinamos, kad studentai galėtų susipažinti su naujausiomis technologijomis ir informatikos inžinerijos tendencijomis.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos programoje studentų mokymosi rezultatams vertinti taikoma objektyvi ir kaupiamojo vertinimo sistema. Vertinimo sistema apima iš anksto nustatytus kriterijus ir leidžia studentams stebėti savo pažangą bei gauti grįžtamąjį ryšį apie savo pasiekimus. Vertinimo procedūra, sistema ir kriterijai sukurti taip, kad užtikrintų vertinimo proceso pagrįstumą, patikimumą, aiškumą, naudingumą ir nešališkumą. Vertinimo sistema reguliariai peržiūrima ir atnaujinama, siekiant užtikrinti, kad ji atitiktų naujausius informatikos srities pokyčius ir socialinių partnerių rekomendacijas. Tai leidžia programai nuolat vertinti mokinių pažangą ir tobulinti mokymosi patirtį.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų metu studentai atlieka inžinerinę produkto kūrimo praktiką universitete, taip pat, paskutiniame kurse - baigiamąją praktiką įmonėje. Tam, kad studentams būtų lengviau įsilieti į darbo rinką, Informatikos ir statistikos katedra turi pasirašiusi ilgalaikes sutartis su didžiausiomis IT įmonėmis regione ir užsienyje, įskaitant UAB Teltonika IoT Group, UAB Visma, UAB Telesoftas, UAB Omega 365, UAB Creative Partner, UAB Nord Robotics, UAB Flinke Folk, UAB Inotecha ir daug kt. Taip pat, studentai turi galimybę dalį studijų dalykų studijuoti iš EU Conexus tinklo partnerių universitetų, tarp kurių universitetai Vokietijoje, Airijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Kipre, Kroatijoje ir Rumunijoje. Studentai gali dalyvauti Erasmus+ mobilumo programoje ir pasiekti dar didesnį kiekį užsienio partnerių.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos studijų programa siūlo ne tik pagrindinę studijų programą, bet ir įvairius pasirenkamuosius dalykus, kuriuos studentai gali rinktis norėdami toliau specializuotis dominančiose srityse. Šie pasirenkamieji kursai leidžia studentams pagilinti savo žinias apie konkrečias informatikos inžinerijos sritis ir pritaikyti išsilavinimą prie savo karjeros tikslų. Studentams suteikiama galimybę tyrinėti naujas temas ir mokytis iš patyrusių šios srities specialistų. Programoje siūlomi pasirenkamieji dalykai reguliariai peržiūrimi ir atnaujinami, siekiant užtikrinti, kad jie būtų aktualūs ir atitiktų naujausius informatikos inžinerijos srities pasiekimus. Šie dalykai taip pat suteikia studentams konkurencinį pranašumą ir padeda išsiskirti darbo rinkoje.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos studijų programos absolventai yra aukštos kvalifikacijos ir universalūs pažangių IT valdymo sistemų ir programinės įrangos kūrimo ir priežiūros specialistai. Jie puikiai išmano kompiuterių techninę įrangą, nuotolinį sistemų valdymą, kompiuterių tinklus, duomenų bazių ir paslaugų kūrimą, realių kompiuterinių inžinerinių sistemų prototipų kūrimą. Jie geba kurti ir prižiūrėti aukštos kokybės programinę įrangą, IT sistemas ir techninę įrangą, kuri yra saugi, patikima ir patikima. Dėl plačių žinių ir praktinių įgūdžių jie puikiai tinka įvairaus profilio kompanijoms. Absolventai gali būti puikūs IT projektų ekspertai, konsultantai ar vadovai, be to, jie gali rinktis antrosios pakopos studijas, kad pagilintų savo žinias ir gebėjimus specifinėse Informatikos inžinerijos srityse. Absolventai yra gerai parengti dirbti įvairiose pramonės šakose ir organizacijose, įskaitant programinės įrangos kūrimo įmones, IT konsultacines įmones ir dideles korporacijas, taip pat viešojo ir privataus sektoriaus organizacijas.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos studijų programos absolventai yra aukštos kvalifikacijos ir universalūs pažangių IT valdymo sistemų ir programinės įrangos kūrimo ir priežiūros specialistai. Jie puikiai išmano kompiuterių techninę įrangą, nuotolinį sistemų valdymą, kompiuterių tinklus, duomenų bazių ir paslaugų teikimą, realių kompiuterinių inžinerinių sistemų prototipų kūrimą. Jie geba kurti ir prižiūrėti aukštos kokybės programinę įrangą, IT sistemas ir techninę įrangą, kuri yra saugi, patikima ir patikima. Dėl plačių žinių ir praktinių įgūdžių jie puikiai įsilieja į skirtingų IT sričių komandas. Jie gali būti IT projektų ekspertai, konsultantai ar vadovai, be to, jie gali rinktis antrosios pakopos studijas, kad pagilintų savo žinias. Absolventai bus gerai pasirengę dirbti įvairiose pramonės šakose ir organizacijose, įskaitant programinės įrangos kūrimo įmones, IT konsultacines įmones ir dideles korporacijas, taip pat viešojo ir privataus sektoriaus organizacijas.
Tolesnių studijų galimybės:
Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos studijų programos absolventai turi galimybę tęsti studijas magistrantūroje Klaipėdos universiteto Techninių informacinių sistemų inžinerijos studijose, taip pat kitų universitetų Informatikos ar technologijos mokslų srityse. Antrosios pakopos studijos suteikia studentams galimybę specializuotis tam tikroje informatikos mokslų srityje ir įgyti pažangių šios srities žinių bei įgūdžių. Tai gali padėti absolventams išsiskirti darbo rinkoje, padidinti savo uždarbio galimybes. Kita galimybė absolventams yra siekti profesinio sertifikavimo, kurį siūlo tokios organizacijos kaip Microsoft, Google, Amazon, Cisco, IEEE ir kt. Mokslinių tyrimų srityje siekiantys specializuotis absolventai, baigę magistrantūros studijas, gali rinktis informatikos inžinerijos ar informatikos mokslų doktorantūros studijas.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos:
2023-01-19