Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Molekulinė biotechnologija (anglų k. - Molecular Biotechnology)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Biotechnologijos

Švietimo sritis

Biologija ir susiję mokslai

Švietimo posritis

Biologija ir susiję mokslai (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-21

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211FX021

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470510

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2019-07-11
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas(-ai): parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, galinčius produktyviai dirbti biotechnologijos įmonėse arba tęsti studijas doktorantūroje: turinčius gerus eksperimentinio darbo ir organizacinius įgūdžius, reikalingus įvairių pramoninių bei medicininių biotechnologijų kūrimui ir diegimui pramonėje bei paslaugų sferoje, kelti naujas hipotezes, planuoti mokslinius tyrimus, suprasti metodologiją, analizuoti ir pristatyti rezultatus mokslinei bendruomenei bei visuomenei, pasiruošusius efektyviai bendradarbiauti su mokslininkais, inžinieriais ir vadybininkais, produktyviai prisidėti prie tarpdisciplininių komandų, sprendžiant sudėtingus uždavinius.
Studijų rezultatai:
1. Asmeniniai gebėjimai
1.1. Gebės nuolat mokytis, tobulinti ir atnaujinti įgytas žinias bei praktinius įgūdžius ir siekti naujų žinių, toliau ugdytis savarankiškai.
1.2. Gebės labai gerai suprasti technologinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikytis profesinės etikos ir suvokti atsakomybę už technologinę veiklą, taikyti Lietuvos bei tarptautinius teisės aktus, susijusius su bioetika.ir biosauga.
1.3. Gebės plėtoti naujas ir originalias idėjas, priimti inovatyvius sprendimus ir metodų taikymus, sistemingai ir strategiškai mąstyti.
2. Socialiniai gebėjimai
2.1. Gebės argumentuotai diskutuoti ir pagrįsti savo darbo rezultatus, aiškiai pristatydami juos specialistams ir ne specialistams, kritiškai vertinti mokslinėje literatūroje pateiktus duomenis.
2.2. Gebės veiksmingai dirbti savarankiškai ir biotechnologinius projektus įgyvendinančių ir problemas sprendžiančių specialistų komandoje.
3. Naujausios žinios ir supratimas
3.1. Gebės vertinti biotechnologinį procesą kaip visumą: nuo technologinės idėjos iki biologinio produkto komercializavimo.
3.2. Gebės vertinti biotechnologinių projektų valdymą, technologinių sprendimų sąsajas su jų ekonominiais padariniais.
3.3. Gebės sujungti į visumą skirtingų krypčių žinias ir spręsti daugialypes technologines problemas, suvokti įvairių biotechnologinių metodikų taikymą.
4. Specialieji gebėjimai
4.1. Gebės savarankiškai vykdyti paiešką, analizuoti, apibendrinti, kritiškai įvertinti ir sisteminti informaciją, kuriant ir optimizuojant įvairius molekulinės biotechnologijos procesus.
4.2. Gebės taikyti įgytas technologines žinias praktinėse situacijose ir įvertinti alternatyvius sprendimų variantus bei jų pasekmes.
4.3. Gebės suprasti metodologiją, analizuoti, taikyti modernius molekulinės biotechnologijos tyrimo ir analizės metodus, pristatyti juos mokslinei bendruomenei bei visuomenei.
5. Gebėjimas vykdyti tyrimus
5.1. Gebės vykdyti taikomuosius ir teorinius biotechnologijos srities darbus laikantis bioetikos ir biosaugos reikalavimų.Gebės taikyti naujausią laboratorinę įrangą, būtiną vykdant tyrimus, biotechnologijų kūrimui ir panaudojimui pramonėje bei paslaugoms.
5.2. Gebės atrinkti informaciją biotechnologijos vystymo ir diegimo srityse, įvertinti technologinę pažangą, priimti technologinius sprendimus susidūrus su daugialypėmis problemomis bei rengti ir valdyti biotechnologinius projektus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Aktyvi paskaita (tik privalomiems moduliams), seminaras, diskusijos, darbas su moderatoriumi, individualus darbas, pranešimai, projektai.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Pažymys 10 balų sistemoje: atliktų individualių užduočių, projektų pristatymas, testavimas, pranešimai, atsakymai į klausimus raštu, individualių/ grupinių užduočių pristatymai, koliokviumai, praktikos (savi)refleksija, įsivertinimas, baigiamasis darbas.
Sandara:
Studento privalomieji moduliai sudaro 90 kreditų, pasirenkamieji – 30 kreditų.
Baigiamojo darbo rengimui ir gynimui skirti dalykai: Projektas I, Projektas II, Projektas III, Projektas (baigiamasis) IV programoje sudaro sudaro 75 kreditų programoje.
Technologijos mokslų krypties moduliai: Biotechnologinių projektų ruošimas ir vadyba, Biosauga ir bioetika, Biokatalizė, Sintetinė biologija, Imunologija, Biojutikliai, Mikroskysčių technologijos, Molekulinė diagnostika, Biomolekuliniai modeliavimai, Aukštos rezoliucijos mikroskopija, Baltymų raiškos sistemos, Baltymų biotermodinamika ir jų sąveika su ligandais, Genomo inžinerija naudojant CRISPR-Cas sistemas, Audinių inžinerijos technologijos, Kamieninių ląstelių technologijos, Molekulinės savitvarkės sistemos ir nanotechnologijos, Lipidų technologijos ir jų taikymas, Projektas I, Projektas II, Projektas III, Projektas (baigiamasis) IV.
Fizinių mokslų krypties moduliai: Analizinė biochemija, Žmogaus biologija, Neglobuliniai baltymai, Spektroskopija, Baltymų struktūros bioinformatika.
Biomedicinos mokslų krypties moduliai: Biomolekulės: struktūra ir funkcijos, Ląstelės biologija, Molekulinė medicininė mikrobiologija, Mikrobiologiniai bioaktyvūs junginiai.
Specializacijos: -
Studijų programos skiriamieji bruožai: aukštos kvalifikacijos specialistas, galintis produktyviai dirbti biotechnologijos įmonėse arba ir turinčius gerus eksperimentinio darbo ir organizacinius įgūdžius.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Programą baigę absolventai turės labai plačias specializacijos galimybes darbo rinkos segmentuose tokiuose kaip:
• farmacija,
• biofarmacija,
• pramoninė biotechnologija
• biomedžiagų gamyba,
• molekulinių įrankių kūrimas ir gamyba,
• ekologinių aplinkos veiksnių tyrimas,
• biojutiklių inžinerija,
• biomolekulinių sąveikų ir sąveikų sistemose modeliavimas,
• molekulinė neuroinžinerija.
• molekulinė inžinerija.
Tolesnių studijų galimybės:
Programą baigę absolventai gali tęsti studijas doktorantūroje biomedicinos, technologijų ar fizinių mokslų srityse (trečioji) studijų pakopa) Lietuvos ir užsienio universitetuose.