Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Konsultavimo psichologija (anglų k. - Consultative psychology)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Psichologija

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Psichologija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-8

Akreditavimo vertinimo išvados

Report - Final - Counseling Psychology KU(M).pdf

Valstybinis kodas

6211JX085

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470313

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2014-08-01
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Studijų programos tikslas - gilinti ir plėtoti bendrųjų ir dalykinių psichologo kompetencijų sistemą, laiduojančią studijas baigusiam asmeniui pakankamą pasirengimą savarankiškai psichologo profesinei veiklai, teikiant pagalbą kasdienio gyvenimo sunkumus išgyvenantiems žmonėms, ir/ar gilinimuisi mokslinės – tiriamosios veiklos srityje.
Programos absolventas gebės teikti psichologinę pagalbą asmeniui ar asmenų grupei naudojantis psichologinio konsultavimo teorinėmis paradigmomis grindžiamais metodais, atsižvelgiant į klientų problemų įvairovę, jų poreikius bei psichologinio įvertinimo rezultatus. Profesinėje veikloje vadovausis konsultavimą reglamentuojančiais teisės aktais bei etikos principais, nuolat analizuos ir vertins savo veiklos rezultatus ir pasekmes, sieks kūrybiško teorinių žinių ir mokslinių tyrimų rezultatų taikymo.
Studijų rezultatai:
I. Įgyjamos žinios ir jų taikymas:
Įgis teorinių žinių apie psichologinio konsultavimo proceso paradigmas, jomis grindžiamus metodus bei technikas ir jų taikymo galimybes.
Žinos specialių sričių (krizių ir traumų, karjeros, šeimos ir kt.) konsultavimo teorines prielaidas ir modelius, gebės kritiškai vertinti jų galimybes.
Žinos emocijų, elgesio, kognityvinės sferos, socialinės adaptacijos ypatumus bei sutrikimų požymius ir reikalingos pagalbos pobūdį.
Žinos ir supras psichologinio konsultavimo profesinius, teisinius ir etinius aspektus.
II. Tyrimo gebėjimai:
Gebės savarankiškai pasirinkti konkrečius tyrimo metodus, planuoti ir atlikti tyrimus, kai to reikės profesinės veiklos uždaviniams spręsti.
Gebės interpretuoti ir pristatyti tyrimo rezultatus; gebės pasiremti mokslinių tyrimų išvadomis priimant sprendimus profesinėje veikloje.
III. Specialieji gebėjimai:
Gebės atpažinti asmenybės funkcionavimo sunkumus ir įvertinti juos, pasirenkant tinkamus psichologinio įvertinimo metodus ir pagrindžiant savo pasirinkimą.
Gebės identifikuoti įvairaus amžiaus žmonių, mažumų atstovų, klientų su negalia specifinius poreikius, įvertinti klientų problemos pobūdį ir savarankiškai pasirinkti bei taikyti individualaus ir grupinio konsultavimo būdus, technikas ir procedūras.
Gebės padėti klientams suprasti patiriamų problemų priežastis, atskleisti jų įveikimo perspektyvą, skatinti pozityvią elgesio motyvaciją ir stiprinti jų psichologinę gerovę.
Gebės spręsti etines psichologinio konsultavimo ir įvertinimo dilemas.
IV. Socialiniai gebėjimai:
Gebės planuoti sudėtingą veiklą, susidedančią iš įvairių tarpusavyje susijusių uždavinių, koreguoti veiklos planą ir priimti konstruktyvius sprendimus neapibrėžtose situacijose.
Gebės užmegzti ir palaikyti profesinius santykius su kolegomis ir/ar pavaldiniais, efektyviai veikti skirtingų poreikių asmenų grupėje, toleruoti kultūrinę įvairovę.
Gebės profesinę veiklą grįsti atjautos, altruizmo ir profesionalumo nuostatomis, laikytis nešališkumo ir konfidencialumo principų.
V. Asmeniniai gebėjimai:
Gebės savarankiškai organizuoti savo srities paslaugų teikimą, stebėti klientų poreikius ir pasitenkinimą, įžvelgti galimybes naujų profesinių paslaugų plėtrai.
Gebės aptikti ir analizuoti naujas tyrimo reikalaujančias problemines situacijas, formuluoti inovatyvias tyrimų temas, kūrybiškai realizuoti idėjas.
Gebės analizuoti ir kritiškai vertinti savo profesinius sprendimus, prisiimti už juos atsakomybę, nuolat tobulėti profesinėje srityje.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų krypties dalykai, suteikiantys konsultavimo psichologijos praktiką grindžiančias žinias ir ugdantys jų taikymo gebėjimus, bus dėstomi remiantis ne tik žodiniais (tradicinės ir interaktyvios paskaitos, diskusijos, seminarai), vaizdiniais/demonstraciniais (vaidmenų žaidimai), bet ir refleksyvios praktikos metodais („gyvo darbo“ supervizija, individualaus konsultavimo atvejų analizė, veiklos refleksijos). Specialieji gebėjimai bus lavinami problemomis grįstu mokymu, realių gyvenimiškų situacijų modeliavimu ir imitavimu, atvejų analize, supervizijomis. Tyrimo gebėjimai bus tobulinami individualių konsultacijų su vadovu metu.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma dešimtbalė kriterinė skalė ir kaupiamoji vertinimo schema. Semestro metu kaupiamąjį studento vertinimo balą sudarys vertinimai už atliktą literatūros šaltinio analizę ir pristatymą, atvejo analizę, ataskaitą, individualų/grupinį projektą, užduočių aplanką (portfolio), praktikos užduotis, savęs ir kolegų vertinimą ir kt. Egzamino (raštu arba žodžiu) svoris – ne mažiau kaip 50 proc. galutinio balo.

Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Programoje yra du pasirenkamieji psichologijos dalykai (I,II) Į pasirenkamųjų dalykų II sąrašą įtraukti 2 ne psichologijos krypties dalykai (Rinkodara ir Dvasingumo psichologiniai pagrindai).

Studijų programos skiriamieji bruožai: