Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Aukštųjų technologijų verslas (anglų k. - DeepTech Entrepreneurship)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Verslas

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Verslas ir administravimas (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Nuolatinė, 1,5, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-1

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211LX013

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470410

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2021-03-24
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Auštųjų technologijų verslo programos tikslas - rengti aukščiausios kvalifikacijos verslo ir technologijų analitikus – ekspertus, išmanančius verslo ir pramonės perspektyvas, gebančius pritaikyti tarpdisciplinines teorines ir empirines žinias aukštųjų technologijų procesų, vykstančių Lietuvoje ir pasaulyje, analizei; gebančius kurti verslo plėtros strategijas, pritaikyti studijų metu įgytas kompetencijas savo įmonės aukštųjų technologijų srityje sukūrimui ir plėtrai, taip pat inicijuoti ir organizuoti naujų aukštųjų technologijų produktų kūrimą ir jų komercializavimą.
Studijų rezultatai:
Studentai geba sujungti į visumą skirtingų krypčių žinias ir spręsti kompleksines problemas neapibrėžtose situacijose, integruoja aukštųjų technologijų ir verslo sričių žinias, numato ir inicijuoja pokyčius, išnaudoja aukštųjų technologijų tendencijas ir naujoves, bei tarpininkauja tarp technologijų ir verslo atstovų organizuojant, kuriant ir vystant inovatyvius produktus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
1. Žinios ir jų taikymas: 1.1. Žinos ir gebės įvertinti technologijų pokyčių teikiamas galimybes ir jų pritaikymą verslo kūrimui ir vystymui. 1.2. Gebės integruoti skirtingų sričių/disciplinų žinias ir pritaikyti antreprenerystės gebėjimus besikeičiančioje verslo aplinkoje. 1.3. Gebės plėtoti naujas ir originalias idėjas produktų kūrimui ir jų vystymui, priimti inovatyvius sprendimus, taikyti skirtingus metodus, sistemingai ir strategiškai mąstyti. 1.4. Žinos ir gebės įvertinti pasirinktos technologijų krypties produktų kūrimo iššūkius ir numatyti būdus tinkamus jiems spręsti. 2. Gebėjimas vykdyti tyrimus: 2.1. Žinos ir gebės tinkamai taikyti duomenų rinkimo, paruošimo ir analizės metodus vykdydamas produkto kūrimui ir vystymui reikalingus tyrimus bei produkto rinkodaros tyrimus. 2.2. Gebės priimti sprendimus, pagrįstus tyrimų rezultatais, įvertinant galimus alternatyvius sprendimo variantus, socialinius ir etinius veiklos padarinius. 2.3. Gebės savarankiškai vykdyti tyrimus ir kritiškai vertinti analizuojamą informaciją; remdamasis tyrimų duomenimis gebės formuluoti išvadas ir, į jas atsižvelgdamas, gebės priimti sprendimus. 3. Specialieji gebėjimai: 3.1. Gebės spręsti kompleksines problemas neapibrėžtose situacijose pritaikydamas integruotas aukštųjų technologijų, duomenų analizės ir verslo sričių žinias. 3.2. Gebės rengti ir vadovauti tarpdisciplininiams aukštųjų technologijų srities verslo projektams, įvertinti pateiktų idėjų pagrįstumą, analizuoti reikiamus duomenis kuriant ir vystant aukštųjų technologijų verslą ir/ arba inovatyvius produktus.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Projektiniai darbai grupėje, kurių rezultatai pateikiami žodžiu ir raštu, realių ir mokomųjų atvejų analizė, problemų sprendimo užduotys, esė, pristatymai ir darbo ataskaitos, nuolatinis vertinimas, egzaminai ir projektinė veikla, savęs ar kolegų įvertinimas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Inžinerinių produktų kūrimas ir diegimas, Aukštųjų technologijų rinka ir verslo modeliai, Lazerinės technologijos, Lyderystė ir talentų valdymas, Praktinė statistika su R, Verslo finansavimas, Dirbtinis intelektas ir duomenų analizė, Technologijų ir inovacijų valdymas, Nano- ir mikrodarinių technologijos, Programų kūrimo procesas, Strateginis valdymas, Magistro baigiamasis darbas (projektas).
Specializacijos:
Nėra.
Studento pasirinkimai:
Studijų programos pasirenkamieji dalykai:
Lazerinės technologijos, Praktinė statistika su R rinkos tyrimuose, Projektų valdymas, Kūrybiškumas ir komunikacija, Nano- ir mikrodarinių technologijos, Programų kūrimo procesas.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Unikali studijų programa, kurios metu mokymas(-is) vyksta per realią patirtį, studentams suteikiant paramą ir sudarant sąlygas paversti idėjas realiais startuoliais. Aukštųjų technologijų verslo studijų programoje išskiriami trys glaudžiai tarpusavyje susiję elementai: aukštųjų technologijų nuovoka, verslo (antreprenerystės) nuovoka ir strateginė lyderystė. Ši tarpdisciplininė studijų programa įgyvendinama kartu su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos, Fizikos fakultetais, bei Europos Branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (CERN). Programoje numatyti tarpdisciplininiai su aukštųjų technologijų verslo specifika susiję moduliai, ypač orientuojamasi į giliųjų technologijų (angl. deeptech) ir antreprenerystės žinių ir gebėjimų įsisavinimą. Tai išplečia studijuojančiųjų galimybes įgytas tarpdisciplinines žinias pritaikyti aukštųjų technologijų produktų ir procesų kūrimui ir vystymui, kurti verslo plėtros strategijas, inicijuoti ir organizuoti naujų produktų kūrimą ir komercializavimą. Technologijų ir inovacijų valdymo dalyke yra integruotas studijų vizitas į CERN, kurio metu studentai rengia savo kuriamo inovatyvaus startuolio verslo planą bei kartu su specialistais vertina naujo produkto ar paslaugos vystymo galimybes Lietuvoje ir už jos ribų.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai gali pritaikyti įgytas tarpdisciplinines žinias kurdami ir plėtodami giliųjų technologijų produktus ir valdydami procesus, geba kurti verslo plėtros strategijas, inicijuoti ir organizuoti naujų produktų kūrimą ir komercializavimą. Absolventai turi žinių, supratimo ir gebėjimų giliųjų technologijų ir verslumo, taip pat strateginio vadovavimo sektoriuje, gali greitai reaguoti į dinamišką aplinką, kurioje vyksta eksponentiniai pokyčiai, gali prognozuoti ir inicijuoti pokyčius, didinant verslo efektyvumą, naudoja giliųjų technologijų tendencijas ir naujoves.
Tolesnių studijų galimybės:
Gali tęsti studijas doktorantūroje.