Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Muzikos atlikimas (anglų k. - Music Performance)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Muzika

Švietimo sritis

Menai

Švietimo posritis

Muzika ir atlikimo menas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų magistras
Atlikėjas arba dirigentas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7106

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-31

Akreditavimo vertinimo išvados

LMTA_Isvados_muzikos kryptis_2021.pdf

Valstybinis kodas

6211PX004

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470215

Finansinės grupės kodas

1.7

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2021-03-05
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti brandų, meninę individualybę suformavusį muzikos atlikėją, išmanantį muzikinės kultūros raidą, pasirinktos specializacijos atlikimo praktikos tradicijas, muzikinės raiškos priemones ir interpretacijos galimybes, gebantį atlikti meno tyrimus ir savo kūryba, išreiškiamomis aukšto lygio meninėmis, kūrybinėmis idėjomis ir įžvalgomis veikti meno, kultūros ir meninio ugdymo raidą šalyje ir už jos ribų.
Magistrantas, derindamas meno praktikos patirtį su meno tyrimais, tobulina bakalauro studijose įgytas muzikos atlikėjo kompetencijas, plėtoja savarankišką koncertinę veiklą, lavina intelektą ir plečia erudiciją, ugdo gebėjimą dirbti ir tobulėti savarankiškai, tobulina konstruktyvaus ir argumentuoto dalykinio bendravimo bei lyderystės gebėjimus.

Studijų rezultatai:
Gerai išmanys pasirinktos specializacijos repertuaro (atskirų laikotarpių, stilių, žanrų ir kt.) muzikos kalbą, istorinę raidą bei atlikimo praktiką, gebės šiomis žiniomis ir (ar) meno ty¬rimais pagrįsti interpretacinius sprendimus visuose muzikinių programų rengimo etapuose.
Suvoks pasirinktos specializacijos interpretacijos tradicijų, tarptautinių atlikimo stan¬dartų sąsajas su įvairiais meninės ir kultūrinės veiklos kontekstais, gebės sudaryti nuoseklią muzikinę ir (ar) tarpdisciplininio meno programą konkrečiam kultūriniam ir (ar) socialiniam kontekstui.
Pasitelkdamas išlavintą intelektą ir plačią erudiciją gebės analizuoti ir kritiškai vertinti kūrybinius procesus ir jų reikšmę šiuolaikiniame kintančiame kultūriniame kontekste, numatyti galimas atlikimo meno raidos kryptis ir galimybes daryti jiems įtaką savo meninėmis idėjomis ir atskleisti šiuos gebėjimus tiriamajame rašto darbe.
Gebės analizuoti ir kritiškai vertinti savo ir kitų menininkų kūrybinės veiklos procesą ir rezultatus, teikti siūlymus jų tobulinimui, prisitaikyti prie kintančių kūrybinio konteksto sąlygų ir pristatyti savo įžvalgas praktikumų, seminarų ir (ar) meistriškumo pamokų metu, rengdamas magistro meno projektą(-us) ir su kūrybine veikla susijusius meno tyrimus.
Gebės atlikti su magistro meno projektu(-ais) susijusius meno tyrimus ir juos aprašyti rašto darbe, laikydamasis profesinės ir akademinės etikos principų ir pademonstruodamas gebėjimus numatyti tyrimo tikslus, parengti ir įgyvendinti tyrimo planą, naudotis tinkamomis tyrimo metodologijomis, apibendrinti tyrimo rezultatus ir juos apginti.
Gebės pasireikšti kaip meninė individualybė, išlavinusi gebėjimą kurti, plėtoti ir išreikšti savo menines idėjas, numatyti individualią muzikos kūrinio interpretaciją ir pademonstruoti šiuos gebėjimus parengdamas ir atlikdamas magistro repertuaro reikalavimus atitinkančią koncertinę programą.
Bus sukaupęs reprezentatyvų, magistro laipsnio ir pasirinktos specializacijos reika¬lavimus atitinkančios apimties koncertinį repertuarą ir įgijęs koncertinės patirties, per studijų metus sudalyvaudamas bent 2 viešuose koncertiniuose renginiuose.
Gebės savarankiškai vykdyti meninę veiklą inicijuodamas muzikinį ar tarpdisciplininį meno projektą, dalyvaudamas jo rengime ir viešame atlikime.
Gebės panaudoti visas atlikimo technikos galimybes solinėse ir (ar) ansamblinėse programose ir nuolat ieškoti naujų saviraiškos priemonių, demonstruoti išugdytus muzikinės komunikacijos, vadovavimo muzikiniam ansambliui gebėjimus.
Bus sukaupęs konstruktyvaus ir argumentuoto dalykinio bendravimo patirtį, gebės bendradarbiauti su kitais menininkais, integruotis į skirtingą kultūrinę aplinką, dalyvau¬damas bent viename, pageidautina daugiakultūriniame ar tarptautiniame, projekte.
Gebės inicijuoti kūrybinę veiklą ir jai vadovauti, demonstruoja iniciatyvumą, lyderystės, komandinio darbo, derybų ir organizacinius įgūdžius rengdamas ir pristatydamas kompleksinį darbą baigiamojo(-ųjų) meno projekto(-ų) forma.
Suvoks teorinių ir praktinių muzikos atlikimo studijų sąsajas, gebės įžvelgti jų prie¬ža¬stinius ryšius, panaudodamas šiuos gebėjimus savo, kaip menininko, raidai, rengdamas ir pristaty¬damas kūrybinius (meno) projektus ir su kūrybine veikla susijusius meno tyrimus.
Gebės mokytis savarankiškai, integruoti žinias ir organizuotai spręsti meninius ir mokslinius už-davinius, pagrįstus nauja ir (ar) ribota informacija, dirbti ir tobulėti, savarankiškai rengdamas ir pristatydamas kūrybinius (meno) projektus ir su kūrybine veikla susijusius meno tyrimus.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Pagrindiniai mokymo ir mokymosi metodai: Informacijos šaltinių apžvalga, garso ir vaizdo medžiagos, muzikinio teksto analizė, individualios ir grupinės pratybos, repeticijos, praktikumai, seminaras, diskusija, atvejo studija, aplanko metodas, darbas mažose grupėse (ansambliuose), individualus darbas, stebėjimas, projektinė veikla, meno tyrimas, rašto darbo, pranešimo, pasiekimų aplanko, meno projekto rengimas ir gynimas.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studentų pasiekimų vertinimui taikoma kaupiamojo balo sistema, kurioje galutinis pažymys integruoja tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymius.
Studijų rezultatų vertinimo būdai: formuojamasis (darbas grupinių ir individualių užsiėmimų metu), kaupiamasis (sumuojamasis) vertinimas: techninių / meninių atlikimo įgūdžių pristatymas, perklausa, techninė įskaita, rečitalis, koncertas, apklausa žodžiu / raštu, testas, ataskaita, koliokviumas, referatas, pranešimas, pasiekimų aplankas, gynimas.
Egzaminai ir baigiamųjų darbų gynimai vertinami 10 balų sistemoje. Įskaita vertinama išlaikyta arba neišlaikyta.

Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų krypties dalykai, kiti (akademijos nustatyti ir (arba) studento pasirenkami) dalykai, baigiamieji darbai (magistro meno projektas (-ai) ir tiriamasis rašto darbas)

Specializacijos:
Vilniuje vykdomos specializacijos – Akordeonas, Baroko opera, Choro dirigavimas, Dainavimas, Džiazas, Dirigavimas pučiamųjų orkestrui, Dirigavimas simfoniniam orkestrui, ECMAster, Fortepijonas, Kamerinis ansamblis, Kamerinis dainavimas, Klavesinas, Koncertmeisteris, Liaudies instrumentai, Styginiai instrumentai, Pučiamieji ir mušamieji instrumentai, Šiuolaikinė ir improvizacinė muzika, Vargonai.
Klaipėdoje vykdomos specializacijos – Choro dirigavimas, Dainavimas, Džiazo ir populiarioji muzika, Liaudies instrumentai, Orkestro muzika, Styginiai instrumentai (gitara).

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Skatinama įgyti tarptautinės patirties renkantis dalines studijas užsienyje pagal mainų programas, dalykinių kompetencijų tobulinimas neforma¬liuoju būdu (dalyvavimas meistriškumo kursuose, koncertinėje veikloje, konkursuose). Skatinama savarankiška koncertinė veikla, bendradar-biavimas su kitų sričių menininkais tarpdisciplininiuose meno projektuose ir tarptautinėje veikloje.

Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai gali dirbti muzikos atlikėjais meno kolektyvuose, savarankiškai inicijuoti ir plėtoti kūrybinę veiklą, vykdyti meno tyrimus, užsiimti šviečiamąja ir ekspertine veikla, vadovauti muzikiniams kolektyvams, dirbti pedagoginį darbą aukštosiose mokyklose, turintiems pedagogo kvalifikaciją – vaikų muzikos ir meno mokyklose, konservatorijose.

Tolesnių studijų galimybės:
Muzikos atlikimo studijų programos absolventai gali tęsti studijas meno doktorantūroje.