Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Laivo elektrikas, LTKS IV

Pavadinimas anglų kalba

Ship‘s electrician

Valstybinis kodas

PROFKVAL01853

Lietuvos kvalifikacijų sandaros lygis

IV

Europos kvalifikacijų sąrangos lygis

4

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2019-02-26

Kvalifikaciją suteikiančios programos

Kvalifikaciją teikiančios institucijos

Aprašymas

Veiklos objektas: pagalbinio lygmens elektrotechnikos, elektronikos ir valdymo įrangos priežiūros, laivo valdymo kontrolės ir žmonių saugumo priežiūros funkcijų atlikimas 750 kW ir didesnio galingumo pagrindinių variklių jūrų laivuose.
Veiklos uždaviniai: 1) naudotis elektros įranga; 2) padėti vykdant elektros sistemų ir mašinų priežiūros, laivo techninės priežiūros ir remonto, laivo elektros sistemų ir mašinų techninės priežiūros, sandėliavimo darbus; 3) naudoti rankinius įrankius, elektros ir elektroninės matavimo įrangos priemones gedimams nustatyti; 4) padėti vykdant kitus techninės priežiūros ir remonto darbus.
Darbo sąlygos: darbas reikalauja fizinės ištvermės; dirbama jūrinėse platformose, laivuose ir sausumoje; darbo metu privaloma dėvėti specialiuosius darbo drabužius.
Ypatingi reikalavimai sveikatai: privalu atlikti sveikatos profilaktinį patikrinimą ir turėti Sveikatos apsaugos ministerijos paskirtos sveikatos priežiūros įstaigos išduotą galiojantį dokumentą, liudijantį, kad asmens sveikata, ypač rega ir klausa, atitinka jūrininkų sveikatai keliamus reikalavimus.
Darbo priemonės: elektros įtampos matavimo įrenginiai, atsuktuvai, plaktukai, replės, grąžtai, nuolatinės ir kintamosios srovės elektros varikliai, valdymo ir apsaugos elektros aparatai, laivo elektros sistemos, darbų saugos priemonės, braižymo lenta, braižymo priemonės, matavimo įrankiai ir prietaisai, ryšio priemonės.
Papildoma informacija: įgiję laivo elektriko kvalifikaciją ir gavę Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro nustatyta tvarka išduotą laivo elektriko kompetencijos liudijimą, asmenys galės dirbti laivo elektriku visuose laivuose.