Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Intelektinės nuosavybės teisė (anglų k. - Intellectual Property Law)

Studijų krypties grupė

Teisė

Studijų kryptis

Teisė

Švietimo sritis

Teisė

Švietimo posritis

Teisė

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Teisės magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Nėra duomenų

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6281KX001

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470421

Finansinės grupės kodas

1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2016-03-21
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos intelektinės nuosavybės teisės specialistus, išmanančius intelektinės nuosavybės apsaugos ypatumus tarptautiniu, Europos Sąjungos ir nacionaliniais lygmenimis, išmanančius ir galinčius paaiškinti naujausias intelektinės nuosavybės teisės aktualijas ir tendencijas, gebančius analizuoti ir pateikti teisinius sprendimus, susijusius su intelektinės nuosavybės objektų panaudojimu ir teisių gynimu, vykdyti mokslinius tyrimus bei siūlyti logiškus, pagrįstus bei efektyvius sprendimus.
Studijų rezultatai:
1. Demonstruoja gebėjimus savarankiškai ir tikslingai planuoti mokymosi procesą, pasirinkti profesinio tobulėjimo kryptį, prisitaikyti besikeičiančioje darbo aplinkoje, atsakingai, sąžiningai ir skaidriai veikti multikultūrinėje aplinkoje.
2. Geba analizuoti ir paaiškinti intelektinės nuosavybės objektų sistemą, objektų tarpusavio ryšius ir sąsajas, intelektinės nuosavybės apsaugos principus; geba analizuoti ir paaiškinti nacionalinius, Europos ir tarptautinius intelektinės nuosavybės teisės šaltinius, nustatyti jų taikymo sritį, geba nustatyti veiksmingiausią versle naudojamų intelektinės nuosavybės objektų apsaugos mechanizmą (nacionalinį, Europos, tarptautinį arba jų derinį).
3. Geba analizuoti ir sisteminti informaciją, reikalingą moksliniams tyrimams intelektinės nuosavybės teisės srityje atlikti, sekti su intelektinės nuosavybės objektų eksploatavimu susijusius verslo poreikius bei intelektinės nuosavybės reglamentavimo teisines naujoves, aiškiai ir nedviprasmiškai pateikti išvadas, grindžiamas intelektinės nuosavybės žiniomis, bei perteikti informaciją įvairioms auditorijoms.
4. Geba konsultuoti intelektinės nuosavybės teisės klausimais bei spręsti įvairias problemas, įskaitant labai sudėtingas, kai turima nepilna arba ribota informacija, geba pateikti pasiūlymus, kurie suponuotų nustatytų problemų atsiradimo mažinimą bei atskirų versle dalyvaujančių subjektų interesų derinimą ir patenkinimą.
5. Kaip intelektinės nuosavybės teisės konsultantas geba dalyvauti ginčų sprendimo procedūrose bei savarankiškai arba kaip komandos narys teikti pasiūlymus.
6. Geba taikyti intelektinės nuosavybės teisinės apsaugos žinias ir pasinaudodamas įgytomis žiniomis, savarankiškai pradėti, vystyti, valdyti ir pabaigti transnacionalinį ar europinį verslą, geba priimti socialiai atsakingus ir etiškus sprendimus daugiakultūrinėje verslo aplinkoje.
7. Geba analizuoti ir kritiškai vertinti nacionalinių teisės aktų atitiktį Europos ir tarptautiniams teisės aktams, geba nustatyti ir įvertinti galiojančio intelektinės nuosavybės teisinio reguliavimo trūkumus, geba teikti pasiūlymus dėl būtinų galiojančio teisinio reglamentavimo pakeitimų ir naujų teisės aktų priėmimo siekiant gerinti verslo aplinką.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Į studentus orientuotas probleminis mokymas, kritiškas literatūros skaitymas, atvejo analizė, praktinių užduočių sprendimas, diskusijos, darbas grupėse.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Frontalinė žodinė apklausa.
Pristatymai.
Aplanko metodas.
Problemų sprendimo užduotys.
Kūrybinės užduotys.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų dalykai (moduliai): 120 ECTS
Privalomi dalykai (72 ECTS)
Viešosios teisės aktualijos
Proceso teisės aktualijos
Privatinės teisės aktualijos
Profesinė ir korporacinė etika
Intelektinė nuosavybė
Autorių ir gretutinės teisės
Patentų teisė
Intelektinės nuosavybės gynimas
Intelektinė nuosavybė ir internetas
ES intelektinės nuosavybės teisė
Kitų pramoninės nuosavybės objektų apsauga
Prekių ženklų ir dizaino teisė

Magistro baigiamojo darbo praktika: 12 ECTS
Magistro baigiamasis darbas – 30 ECTS
Valstybinis egzaminas – 6 ECTS
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programa yra pirmoji Lietuvoje jungtinė programa intelektinės nuosavybės teisės srityje, įgyvendinama kartu su Kijevo nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu. Šioje programoje numatyti dalykai yra dėstomi anglų kalba. Sėkmingai baigę šią studijų programą studentai įgyja teisės magistro laipsnį dvejose aukštosiose mokyklose.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studentai, sėkmingai pabaigę jungtinę magistrantūros studijų programą „Intelektinės nuosavybės teisė“ ir įgiję teisės studijų krypties magistro laipsnį, turės dideles karjeros galimybes tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Magistrai galėtų dirbti tiek viešajame sektoriuje (pavyzdžiui, Europos Sąjungos institucijose, decentralizuotose Europos Sąjungos agentūrose, tarptautinėse institucijose, nacionaliniuose parlamentuose, vyriausybėse, teismuose, kvazisteismuose, kitose valstybinio ir savivaldybės administravimo institucijose, susijusiose su intelektinės nuosavybės teisių įgyvendinimu ir kova su intelektinės nuosavybės teisės pažeidimais, tiek privačiame sektoriuje (įmonėse, teikiančiose teisines paslaugas, bendrovėse, veikiančiose bet kuriose verslo srityse ir susijusiose su intelektinės nuosavybės naudojimu), taip pat akademinėse ir mokslo įstaigose.
Puikios magistrų karjeros bei įsidarbinimo galimybės gali būti iliustruotos atsižvelgiant į faktą, jog jungtinė magistrantūros programa yra administruojama dviejų skirtingų šalių universitetų. Tai suteiks studentams galimybę įgyti įvairesnę patirtį, daugiau žinių, patobulinti užsienio kalbos žinias, vystyti gebėjimą dirbti daugiakultūrinėje aplinkoje.

Tolesnių studijų galimybės:
Sėkmingai baigę jungtinę studijų programą asmenys galės toliau studijas tęsti doktorantūroje.