Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Gamtinė rekreacija (anglų k. - Nature Recreation)

Studijų krypties grupė

Gyvybės mokslai

Studijų kryptis

Biologija

Švietimo sritis

Aplinka

Švietimo posritis

Aplinkotyra

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Biologijos magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Jungtinis kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7109J

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6283DX001

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470521

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2015-03-12
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas(-ai):
Sudaryti sąlygas studentui formuoti naujausių žinių biologijoje ir rekreacijoje ekspertinio vertinimo ir taikymo įgūdžius, kūrybiškai derinant šių sričių teorines žinias ir mokslinių tyrimų rezultatus profesinės veikloje.
Plėtoti studijuojančiųjų asmenų kompetenciją organizuoti ir vykdyti veiklą, pagrįstą savarankiškais taikomojo pobūdžio biologinės įvairovės tyrimais, atliktais gamtinėse ir antropogeninėse sistemose bei diegti inovacijas vadovaujant rekreacinei veiklai.
Skatinti studentų kūrybiškumą ir sisteminį mąstymą veikti esant sunkiai prognozuojamiems aplinkos pokyčiams, kai būtini gebėjimai priimti naujus, darnius biologinių išteklių ir žmonių rekreacinių poreikių tenkinimui reikalingus ir socialiai atsakingus sprendimus, vertinti jų alternatyvas bei galimas socialines, etines ir moralines veiklos pasekmes.
Studijų rezultatai:
Absolventai, įgiję biologijos magistro kvalifikacinį laipsnį gebės:
1. Spręsti gamtinės rekreacijos uždavinius, naudodami fundamentinių ir taikomųjų mokslų žinių ekspertinį vertinimą ir siedami jas su biologijos ir rekreacijos mokslinių tyrimų rezultatais naujoje ar nežinomoje aplinkoje.
2. Kūrybiškai integruoti biologijos ir kitų mokslo krypčių tyrimų rezultatus ir žinias, diegiant naujoves su tausojančiąja rekreacija susijusiose veiklose.
3. Savarankiškai, kryptingai planuoti mokymosi procesą nuolat atnaujindami žinias bei gilindami įgūdžius biologo profesinėje veikloje, analizuodami aktualiausią srities mokslinę ir metodinę literatūrą bei dalyvaudami susitikimuose, seminaruose, konferencijose Lietuvoje ir užsienyje.
4. Savarankiškai atlikti taikomojo pobūdžio biologinės įvairovės ir rekreacinės aplinkos tyrimus ir sintetinti bei vertinti studijoms, mokslinei, profesinei veiklai ir naujovių diegimui reikalingus tyrimų duomenis bei parinkti alternatyvas.
5. Diegti inovacijas gamtinėse ir antropogeninėse sistemose prisiimdami atsakomybę už savo ir pavaldžių darbuotojų veiklos kokybę, vertinimą ir tobulinimą.
6. Organizuoti ir įgyvendinti rekreacinę veiklą gamtoje prisiimdami atsakomybę už savo veiklos ir jos rezultatų poveikį aplinkai.
7. Naudodami biologinius išteklius žmonių rekreacinių poreikių tenkinimui bendradarbiauti su įvairiomis organizacijomis ir koordinuoti su gamtinės rekreacijos perspektyvomis susijusius projektus ir kitas veiklas orientuotas į kitų žmonių kvalifikacijos tobulinimą.
8. Kūrybiškai ir sistemiškai mąstyti kai reikia priimti strateginius sprendimus ir valdyti sudėtingas situacijas darniam biologinių išteklių naudojimui rekreacijoje, net ir esant sunkiai prognozuojamiems aplinkos pokyčiams.
9. Savarankiškai priimti sprendimus, orientuotus į rekreacinės veiklos gamtinėse ir antropogeninėse ekosistemose tobulinimą ir gerinimą, kai nėra išsamios apibrėžtos informacijos.
10. Kritiškai vertinti su gamtinės rekreacijos veiklomis susijusią informaciją bei aiškiai, argumentuotai ir apibendrintai perteikti specialistams ir kitiems asmenims, užtikrinant savalaikį naujausių mokslinių ir taikomųjų tyrimų rezultatų ir gerosios patirties perdavimą.
11. Priimti inovatyvius gamtinių kompleksų panaudojimo rekreacijai sprendimus, įvertindami galimas visuomenines ir etines veiklos pasekmes, suvokdami moralinę atsakomybę už savo veiklos ir jos rezultatų poveikį visuomeninei, ekonominei, kultūrinei raidai, gerovei ir aplinkai.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos bus vedamos naudojant diskusinius ar atvejų analizės metodus, taikomas aiškinamasis, pokalbio bei demonstracinis metodai. Praktinius gebėjimus studentas įgis atlikdamas laboratorinius darbus šiuolaikinėse laboratorijose, dalyvaudamas seminaruose ir debatuose, kur numatytos ne tik diskusijos, bet ir pranešimų skaitymas, argumentuotas nuomonės reiškimas. Užsiemimo metu bus taikomi tokie
mokymo ir mokymosi metodai kaip grupinis projektas, individualios konsultacijos, individualus projektas, interaktyvi paskaita, mokslinių straipsnių analizė, pažintinės išvykos, darbo vizitai, praktinės užduotys, realių situacijų modeliavimas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma dešimtbalė kriterinė skalė ir kaupiamoji vertinimo schema. Darbų aplankas, laboratorinio darbo gynimas, savęs įsivertinimas, mokslinio straipsnio analizė, kolegų įvertinimas, projekto ataskaita, veiklos refleksija, žodinis iliustruotas pranešimas, peržiūra, probleminių sprendimų užduotis, kvalifikacinis darbas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Pagrindinės studijų krypties dalykų apimtis yra 102 kreditai.
Programą sudaro šie privalomi dalykai: Šiuolaikinės biologijos mokslo problemos, Gamtinės rekreacijos strategija, Ekonominė biologija, Gamtos perteikimas ir demonstravimas, Lauko tyrimų metodika. Praktika, Gamtinė terapija, Projektų rengimas ir valdymas, Žmogaus sauga, Magistro darbas
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Alternatyviai pasirenkami dalykai: Gamtotvarka ir gamtos apsauga, Medžioklės valdymas, Gamtinis švietimas, Ryšiai su visuomene
Studijų programos skiriamieji bruožai:
1. Programa ugdo konceptualiai naujus gebėjimus leidžiančius biologijos specialistams išnaudoti gamtos potencialą rekreacijos procesuose.
2. Sudarytos prielaidos išsiugdyti gebėjimus biologinės rekreacijos mokslo pažangą taikyti visuomenės gerovei ir laisvalaikio kokybei gerinti.
3. Sujungus šiuolaikines Šiaulių ir Daugpilio universitetų studijų ir mokslo materialines bazes, atveriamos plačios galimybės tiriamajam darbui gamtoje ir laboratorijose.
4. Formuojamos tarpdalykinės kompetencijos, įgalinančios spręsti biologinės-socialinės kilmės problemas, kylančias daugiakultūrinėje aplinkoje.