Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Išmaniosios gamybos inžinerija (anglų k. - Smart Manufacturing Engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Elektronikos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Elektronika ir automatika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-9

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211EX062

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470714

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2019-02-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Programos tikslas – paruošti specialistus robotikos ir kibernetikos šakos inžinerinei veiklai, suteikiant gilesnių ir naujausių mokslo žinių bei praktinius įgūdžius. Ugdyti analitinius gebėjimus įžvelgti problemas inžinerinėse sistemose ir formuluoti iškilusių problemų sprendimo uždavinius bei kitas MTEP veiklai reikalingas kompetencijas.
Studijų rezultatai:
Bendrosios kompetencijos:
Gebėjimas mokytis, analizuoti ir sisteminti naujausią bei aktualiausią srities mokslinę ir metodinę literatūrą. Gebėjimas gilinti teorines žinias ir praktinius gebėjimus išmaniosios gamybos ir robotizacijos srityje. Gebėjimas skleisti ir dalintis žiniomis seminaruose, konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Gebėjimas analizuoti ir kurti inžinerinius sprendimus, skirtus gamybos procesų optimizavimui. Gebėjimas vadovauti gamybiniam padaliniui ir koordinuoti naujų technologinių ar inovacijų diegimą.
Dalykinės kompetencijos:
Gebėjimas atsakingai ir kritiškai įvertinti ar dalyvauti vertinant siūlomų inžinerinių sprendimų naudą ir įtaką gamybos procesui. Gebėjimas automatizuoti ar robotizuoti rankinį gamybos procesą. Gebėjimai atlikti gamybos procesų imitaciją, siekiant įvertinti procesų tvarumą ir našumą. Gebėjimas sukurti procesų kokybės valdymo sistema gamyboje. Gebėjimas pasirinkti tinkamą tyrimo metodiką, atlikti inžinerinį tyrimą ir įvertinti gautus rezultatus.
Numatomi studijų rezultatai:
Robotikos ir kibernetikos magistras įgyja signalų registravimo žinių, išmoksta jų apdorojimo metodus ir moka juos panaudoti, įgyja profesinę kompetenciją kurti signalų apdorojimo aparatūrą ir programinę įrangą, moka naudoti pažangiausias technologijas. Jis sugeba savarankiškai gilinti žinias ir be pagalbos pritaikyti jas naujose situacijose, formuluoti mokslines problemas ir jas spręsti.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Taikomi klasikiniai ir inovatyvūs mokymo ir mokymosi metodai. Įtraukiančios paskaitos, atvejo analizė, darbas su imitaciniais modeliais, problemomis grįstas mokymas, diskusijos, darbas grupėse, praktinės užduotys, literatūros analizė ir kt., į studentus orientuoti tiriamieji darbai, pagrįsti moksliniais tyrimais, akcentuojantys dėstytojo vadovavimą. Daugelyje dalykų yra akcentuojamas probleminis ir kritinis mąstymas, reikalingas inžineriniams uždaviniams įgyvendinti.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma dešimtbalė kriterinė skalė ir kaupiamoji vertinimo schema. Egzaminai žodžiu ir raštu. Atvejų analizė ir problemų sprendimų scenarijai. Laboratorinių ir praktinių darbų ataskaitos. Projektinė veikla. Kolegialaus vertinimo rašto darbas, tiriamasis darbas, parodantis gebėjimą išsirinkti efektyviausią būdą problemai išspręsti.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studentai pirmame semstre studijuoja dalykus reikalingus išplėsti supratimą apie tyriamąją veiklą ir tyrimo metodologiją. Šios savybės labiausiai ugdomos tokiuose dalykuose kaip eksperimento metodologija, optimizavimo metodai ir algoritmai, inžinerinis patikimumas ir rizikos analizė dalykuose. Antrame ir trečiame semestro metų įgyjimas specelizuotos žinios ir gebėjimai susije su gamybos automatizvimu ir kokybės užtikrinimu (dalykai: Kompiuterinis gamybos integravimas, Pažengęs robotų programavimas, Robotizuotų sistemų modeliavimas ir imitacija, Intelektualios valdymo sistemos). Taip pat šiose semestruose studentai pradeda vykdyti savo tyriamuosius darbus kuriuose vysto sisteminio ir strateginio mąstymo įgūdžius reikalingus savarankiškai profesinei veiklai. Trijose alternatyvose pasirenkami dalykai leidžia ugdytis asmeninius gebėjimus magistranto asmeninės karjeros projektavimo kryptimi (alternatyvos leidžia studentui tobuleti kompiuterinės regos arba mechaninių sistemų modeliavimo ir dizaino srityje). Magistrantai baigiamąjį darbą parengia ir gina ketvirtajame studijų semestre.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Gamybinių procesų automatizavimo ir robotizavimo gebėjimai ugdomi atsižvelgiant į žmogaus ir mašinos sąveikos teoriją.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgiję robotikos ir kibernetikos magistro kvalifikaciją, asmenys gali dirbti dėstytojais universitetuose ir kolegijose, mokslo darbuotojais mokslinio tyrimo institutuose, projektų, grupių ar padalinių vadovais, inžinieriais gamybos ir paslaugų įmonėse.
Tolesnių studijų galimybės:
Baigusiems šią studijų programą atsiveria galimybės tolesnėms inžinerijos krypties doktorantūros studijoms ir mokslininko bei dėstytojo karjerai. Tinkamiausios doktorantūros studijų kryptis: mechanikos inžinerija, elektronikos ir elektros inžinerija, gamybos inžinerija.