Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Medijų vadyba (anglų k. - Media Management)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Vadyba

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Vadyba ir administravimas

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6618

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-2

Akreditavimo vertinimo išvados

MK_Vadyba_2023.pdf
MK_Vadyba_2023_išvadų išrašo vertimas.pdf

Valstybinis kodas

6531LX069

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550413

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2019-06-14
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas(-ai):
Parengti kultūros ir sporto vadybininkus praktiniam darbui sporto, laisvalaikio ir pramogų organizavimo įstaigose, gebančius analizuoti ir vertinti kultūros, sporto ir pramogų verslo tendencijas kintančiomis rinkos sąlygomis, besivadovaujančius teisiniais aktais, plėtojančius novatorišką, įžvalgų ir socialiai atsakingą verslą.
Studijų rezultatai:
1.1. Žino valstybės kultūros ir sporto politikos principus.
1.2. Žino profesinės veiklos ir atsakomybės ribas, taiko verslo teisės ir administravimo aktų bei profesinės etikos nuostatas kultūros, sporto industrijų vadybininko praktikoje, konsultuoja profesinės kompetencijos ribose.
1.3. Išmano ir taiko šiuolaikinę ekonomikos, vadybos ir marketingo srities terminologiją, dėsnius, principus, vertina kultūros, sporto industrijų veiklos tendencijas atsižvelgdamas į mokslo ir technologijų naujoves/inovacijas.
2.1. Vadovaujantis tyrimų etikos principais, geba atlikti mokslo taikomuosius kultūros, sporto tyrimus, interpretuoti, analizuoti, apibendrinti, pristatyti tyrimų rezultatus ir juos taikyti vadybininko problemoms (klausimams) spręsti.
3.1. Geba organizuoti kultūrinius, sportinius renginius ir jiems vadovauti.
3.2. Geba analizuoti ir vertinti kultūros, sporto industrijos specifiką, reguliavimą, procesus ir veiklos perspektyvas, kurti ir administruoti kultūros, sporto įstaigas, visuomenines organizacijas.
3.3. Geba vertinti kultūros ir sporto verslo aplinką, rengti projektus.
3.4. Geba kurti kultūros ir sporto produktus, taikyti jų rėmimo principus.
3.5. Geba parinkti ir koordinuoti materialiuosius, žmogiškuosius, finansinius išteklius, užtikrinančius organizacijos veiklos efektyvumą.
4.1. Geba bendrauti ir bendradarbiauti su šalies ir užsienio partneriais, dirbti komandoje su kolegomis, kitų sričių specialistais.
4.2. Geba sklandžiai ir įtaigiai reikšti savo mintis žodžiu ir raštu, efektyviai komunikuoti profesinėje aplinkoje lietuvių bei užsienio kalba, pripažinti asmenų įvairovę ir tarpkultūrinius skirtumus.
5.1. Geba kritiškai vertinti kultūros, sporto industrijų vadybos profesinę praktiką, suvokti mokymosi visą gyvenimą svarbą, savarankiškai priimti sprendimus bei įvertinti jų poveikį vadybos praktinėse situacijose, panaudojant praktines žinias ir prisiimant atsakomybę.
5.2. Geba rinkti ir sisteminti su kultūros, sporto industrijų vadyba susijusią informaciją, naudoti šiuolaikines technologijas ir informacines sistemas vadybos praktikoje, bei laikytis etikos ir deontologijos principų.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Taikomi inovatyvūs mokymo ir mokymosi metodai, studijų proceso virtualizavimas.
Į studentus orientuotas studento savarankiškas darbas, pagrįstas užduotimis grupiniu darbu, kuriame labai svarbu probleminis ir kritinis mąstymas. Studentui kuriama edukacinė aplinka, kurioje sudaroma galimybė kontroliuoti savo studijų procesą, atlikti veiklos refleksiją, skatinti kūrybiškumą ir inovatyvumą.
Programoje siekiama aktyvaus studentų dalyvavimo studijų procese: paskaitoje siekiama sukurti diskusinę aplinką, skatinamas dėstytojo ir studento dialogas vengiant vien monologinio dėstymo pobūdžio.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studijų programos turinio formavimo politika orientuota į profesinių specialiųjų kompetencijų ugdymą, bet ir į platų bendrųjų gebėjimų, vertybinių nuostatų ugdymą, dabarties vadybininkui būtinų kompetencijų suteikimą, paremtą žinių perteikimu ir priėmimu, jų analize, kritišku vertinimu, problemų sprendimų paieška. Todėl dalykų tikslai, turinys, studijų metodai sudaro sąlygas studentams patiems ieškoti, tyrinėti, analizuoti, vertinti, apibendrinti teisinę realybę. Studentams suteikta galimybė tobulinti analitinio mąstymo gebėjimus, susipažinti su laipsniškai didėjančiais reikalavimais savęs vertinimui, formuoti mokymosi visą gyvenimą idėją.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
1. Bendrieji koleginiai dalykai (15 kr.):
Verslo kalba ir dokumentų valdymas, Specialybės užsienio kalba, Filosofijos įvadas.
2. Studijų krypties dalykai (141 kr.)
2.1. Krypties dalykai (102 kr.):
Informacinės technologijos versle, Įvadas į studijas, Taikomoji matematika, Socialinės medijos, Audiovizualinių produktų kūrimas, Vadyba ir verslumas, Socialinių tyrimų metodologija, Verslo komunikacija, Žmogiškųjų išteklių vadyba, Inovacijos ir strateginis valdymas, Viešieji ryšiai, Verslo apskaita, Tarptautinis verslas, Rinkodaros tyrimai, Multikultūrinė komunikacija, Taikomoji ekonomika, Judesių valdymas ir sveika gyvensena, Bendravimo psichologija, Kultūros industrija ir populiarioji kultūra, Lyderystė ir komandinis darbas, Tarptautinė sporto vadyba, Kultūros verslo organizavimas, Renginių organizavimas, Komunikaciniai projektai.
2.2. Profesinės veiklos praktikos (30 kr.):
Pažintinė praktika, Įstaigos vadybos praktika, Profesinė praktika sporto/kultūros organizacijoje, Baigiamoji praktika.
Žmonių sauga, Verslo teisė, Žmogus ir aplinka.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studijų programoje laisvai pasirenkamiems dalykams skirti 9 kreditai. Dalykus galima rinktis iš bendro kolegijos laisvai pasirenkamų dalykų sąrašo http://www.marko.lt/

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programos turinio formavimo politika orientuota į profesinių specialiųjų kompetencijų ugdymą, bet ir į platų bendrųjų gebėjimų, vertybinių nuostatų ugdymą, dabarties vadybininkui būtinų kompetencijų suteikimą, paremtą žinių perteikimu ir priėmimu, jų analize, kritišku vertinimu, problemų sprendimų paieška. Todėl dalykų tikslai, turinys, studijų metodai sudaro sąlygas studentams patiems ieškoti, tyrinėti, analizuoti, vertinti, apibendrinti. Studentams suteikta galimybė tobulinti analitinio mąstymo gebėjimus, susipažinti su laipsniškai didėjančiais reikalavimais savęs vertinimui, formuoti mokymosi visą gyvenimą idėją.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Baigęs Kultūros ir sporto industrijų vadybos studijų programą galės dirbti vadybininku kultūros ir sporto industrijoje, savivaldybių kūno kultūros ir sporto padaliniuose, sporto mokymo įstaigose, sporto šakų federacijose, asociacijose, viešosiose įstaigose, sveikatingumo centruose, sporto klubuose, kultūrinės veiklos institucijose, koncertinėse organizacijose, agentūrose, teatruose, televizijoje, laisvalaikio centruose, garso įrašų studijose, dailės galerijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Neuniversitetinį aukštąjį išsilavinimą įgijusiems asmenims organizuojamos papildomos vadybos studijos universitetuose, ir įgyjamas universitetinis bakalauras.
Studijas galima tęsti pagal socialinių mokslų srities vadybos studijų krypties pakopos studijų programas Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose. Papildomos studijos – tai studijos apimančios pagrindinių studijų dalykus, kurių nėra studijavę ketinantieji studijuoti magistrantūroje. Baigę papildomąsias studijas asmenys turi teisę dalyvauti bendrame konkurse į magistrantūros studijas.