Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Laivyno techninės eksploatacijos valdymas (anglų k. - Fleet operations command)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Jūrų technologijos

Švietimo sritis

Transporto paslaugos

Švietimo posritis

Transporto paslaugos

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, -, -
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211FX019

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7471041

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2017-03-02
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
LTEV programos pagrindiniai tikslai:
 Rengti vadovaujančios grandies specialistus Lietuvos jūrų transporto įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, turinčius jūrų transporto technologijų krypties aukščiausio lygio inžinerinį parengimą ir tokioms pareigoms užimti valdymo, administravimo, mokslinių tyrimų ir inovatyvių technologijų parengimą.
 Suteikti studentams analitinio mąstymo, sudėtingų techninių sistemų sisteminės analizės ir sintezės išsamias teorines žinias ir praktinius įgūdžius, būtinus tęsti studijas trečiojoje aukštojo universitetinio išsilavinimo pakopoje – doktorantūroje.
 Ugdyti sąmoningą, visapusiškai išsilavinusią, mokslui ir naujausioms technologijoms, kultūros vertybėms imlią asmenybę, gebančią kurti, kaupti ir skleisti mokslo žinias bei kultūros vertybes, tiek Vakarų Lietuvos regione ir Lietuvoje, tiek užsienyje, įtvirtinti nacionalinės kultūros savitumą.
Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas.
 Turėti išsamias teorines kompleksines žinias apie transporto sektoriaus ir jūrų transporto tame tarpe, struktūrą, funkcionavimą, ekonomiką ir valdymą, vystymo tendencijas, tobulinimo kryptis, mokslinių tyrimų vykdymą, progresyvias vartojimo efektyvumo didinimo, saugios laivybos, aplinkosaugines bei alternatyvios energetikos technologijų (vėjo, bangų ir kt.) jūriniame komplekse įdiegimą.
Inžinerinė analizė.
 Turėti analitinio kūrybinio mastymo, sisteminės analizės, bendradarbiavimo ir kolektyvo valdymo, įmonės ekonominės veiklos rentabilumo įvertinimo žinias, pagrindžiančias struktūrinio padalinio efektyvią profesinę veiklą.
 Gebėti analizuoti, planuoti, vykdyti perspektyvių energijos taupymo ir panaudojimo efektyvumo didinimo bei aplinkos taršos mažinimo technologijų įdiegimą jūrinio komplekso subjektų ūkinėje veikloje.
 Gebėti naudoti šiuolaikinius matematinio modeliavimo kompiuteriu metodus, analizuojant ir prognozuojant oro taršą iš laivų energetinių įrenginių; vykdyti globaliniu ir regioniniu mastu oro taršos monitoringą ir kontrolę, panaudojant šiuolaikines progresyvias priemones ir metodus.
Inžinerinis projektavimas.
 Projektuoti, tobulinti ir taikyti saugios laivybos užtikrinimo metodus ir priemones visose jūrų transporto sudedamosiose nuo laivų ir jų energetinių įrenginių projektavimo iki eksploatacijos ir remonto.
 Gebėti technologijų, pagrįstų atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu, tame tarpe biodegalams keičiant naftinės kilmės kurą, efektyvumą ir rentabilumą praktiniam pritaikymui įvertinti ir pagrįsti. Tyrinėjimai.
 Gebėti išskleisti ir pagrįsti jūrų transporto inžinerijos problematiką, gebėti suplanuoti, organizuoti ir atlikti transporto inžinerijos srityje mokslinius tyrimus; kvalifikuotai įvertinti gautus rezultatus, inovacinių technologijų įdiegimo efektyvius būdus ir metodus. Inžinerinė veikla.
 Gebėti organizuoti struktūriniam padalinyje kolektyvinį darbą, paremtą darbuotojų suinteresuotumu veiklos rezultatais ir kvalifikacijos kėlimu, pagarba, socialinėmis normomis. Asmeniniai / perkeliamieji igūdžiai.
 Gebėti užtikrinti dalykinius įgaliojamuosius santykius ir efektyvų bendradarbiavimą su profesinės veiklos juridiniais partneriais nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Į studentą orientuotas mokymas: interaktyvios paskaitos, diskusijos, darbas grupėje, literatūros analizė, atvejo analizė, laboratoriniai ir praktiniai darbai, savarankiški darbai, projektų ir parengčių pristatymai. Programa siekia aktyvaus studentų dalyvavimo studijų procese.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Žinių ir gebėjimų vertinimui taikoma dešimtbalė kaupiamojo vertinimo sistema. Studijų rezultatai įvertinami per tarpinius atsiskaitymus (testai, individualios ir grupinės užduotys bei jų pristatymas, projektai, praktinių ir savarankiškų darbų gynimas ir kt.). Galutinį įvertinimą (pažymį) sudaro tarpinių įvertinimų ir egzaminų pažymiai bei magistro baigiamojo darbo gynimas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Programą sudaro 22 dalykai, iš kurių 12 dalykų yra privalomi (97 kr.) mokslinių tyrimų ir dalykų bei magistro baigiamojo darbo apimtis yra 30 kr.
Pagrindiniai dalykai: Mokslinių tyrimų pagrindai, Laivų dyzelių oro taršos mažinimo technologijos ir KP, Jūrinė vėjo energetika, Saugi laivyba, Moksliniai tyrimai 1, Laivyno techninė priežiūra ir klasifikacinės bendrovės, Biodegalų panaudojimo jūrų transporte technologijos ir KP, Šelfo technologijos ir įrenginiai ir KP, Moksliniai tyrimai 2,
Jūrų transporto įmonių valdymas, Jūrų transporto įmonių ekonomika.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studentai gali rinktis 23 kreditų pasirenkamųjų dalykų: Chemotologija, Uosto operacijų mechanizavimas ir KP, Laivų propulsiniai kompleksai (projektavimas, parinkimas ir optimizavimas) ir KP, Projektų valdymas ir KP, Atsinaujinantys energijos šaltiniai, Jūrų transporto poveikiai aplinkai, Tarptautinė jūrų teisė ir jūrų konvencijos, Laivo įgulos parengimas ir valdymas, Laivo inžinerijos technologijų inovacijos, Oro taršos iš laivų prevencija, kontrolė ir mažinimas, Alternatyvi laivų energetika, Alternatyvios laivų jėgainės.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
LTE programa yra KU Jūreivystės instituto bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) asocijuoto akademinės veiklos modelio neatsiejama dalis: nuo 2010/2011 m. m. į studijas priimami „Laivų energetinių įrenginių eksploatacija“ specialybės pagrindinių studijų absolventai (LAJM absolventai praėję papildomas 30 kr. studijas).
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai įgyja plačias galimybes: daryti profesinę vadovaujančios sudėties jūrininko karjerą laivyne, dirbti inžinerinį ar administracinį darbą įvairaus profilio jūrinio komplekso, taip pat sausumos transporto įmonėse, tęsti studijas doktorantūroje, užsiimti moksline – tiriamąja transporto energetikos, aplinkosaugos, alternatyvios energetikos veikla, dirbti pedagogais aukštojo mokslo įstaigose.
Tolesnių studijų galimybės:
Programos absolventai parengti tęsti studijas trečioje pakopoje – jungtinėje tarptautinėje VGTU-ASU-KU „Transporto inžinerija“ krypties doktorantūroje.