Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tekstilės ir aprangos technologija (anglų k. - Textile and Clothing Technology)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Polimerų ir tekstilės technologijos

Švietimo sritis

Gamyba ir perdirbimas

Švietimo posritis

Tekstilė (apranga, avalynė ir oda)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, -, -
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-40

Akreditavimo vertinimo išvados

KTU_Polimeru it tekstilės technologijos_2022.pdf
Išvadų išrašo vertimas_KTU_Polimeru ir tekstiles Techechnologijos_2022.pdf

Valstybinis kodas

6211FX007

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470723

Finansinės grupės kodas

1.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2020-07-07
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti magistrus, giliai išmanančius tekstilės ir aprangos gaminius bei technologijas, gebančius integruoti mokslo žinias, kuriant naujas, inovatyvias tekstilės medžiagas ir aprangos gaminius ar sprendžiant jų gamybos ir kokybės problemas bei iššūkius.
Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas:
A1 Gerai suvokia ir geba taikyti pažangiausias polimerų ir tekstilės technologijų žinias ir, jas derindamas su fundamentinių ir taikomųjų mokslų žiniomis, sprendžia tekstilės medžiagų ir aprangos kūrimo uždavinius.
A2 Gerai suvokia naujausių tekstilės medžiagų ir aprangos kūrimo ir gamybos technologijų principus ir jų taikymą panašiose globalaus konteksto srityse.
A3 Suvokia tekstilės medžiagų ir aprangos gaminių ir procesų kompleksinio kokybės vertinimo, valdymo ir prognozavimo metodus bei vykdymą.
Technologinė analizė:
B1 Geba savarankiškai analizuoti ir vertinti naujų medžiagų ir aprangos gaminių kūrimui reikalingus duomenis, įvertinant alternatyvius sprendimo variantus.
B2 Geba valdyti technologinius procesus, derinti ir tinkamai eksploatuoti šiuolaikinę technologinę ir techninę įrangą, dirbti su naujomis tekstilės medžiagomis bei aprangos gaminiais.
B3 Geba taikyti naujus metodus tekstilės ir aprangos inžinerijos problemoms spręsti ir sprendimams įgyvendinti.
B4 Supranta tekstilės ir aprangos pramonės technologinių sprendimų sąsajas su ekonominiais ir darnaus vystymosi veiksniais globaliame kontekste.
Technologijų projektavimas:
C1 Geba taikyti įgytas technologines žinias apie tekstilės medžiagų ir aprangos projektavimo principus, metodus, projektavimo užduoties formulavimą ir vykdymą, kuriant naujus produktus ir sprendžiant netipines problemas.
C2 Geba inovatyviai plėtoti naujus ir originalius analitinius bei eksperimentinius metodus, reikalingus inžineriniam gaminio bei technologijų projektavimui.
C3 Geba priimti technologinius sprendimus iškylančioms tekstilės ir aprangos inžinerijos netipinėms problemoms spręsti.
Tyrimai:
D1 Geba savarankiškai parinkti ir atlikti praktinius tyrimus naudojant eksperimentų planavimo ir rezultatų analizės metodus, dirbti su modernia medžiagų analizės ir technologinių procesų kontrolės įranga, skirta tekstilės medžiagų ir gaminių savybėms įvertinti.
D2 Geba integruotai taikyti mokslo naujoves ir inžinerinius principus kuriant naujas optimalių savybių tekstilės medžiagas bei aprangą, adaptuoti standartinius tyrimų metodus netipiniams tekstilės ir aprangos tyrimams atlikti.
D3 Turi eksperimentinių ir teorinių tyrimų, projektavimo, uždavinių sprendimo įgūdžių, susijusių su projektavimo problemos formulavimu, analize, kompromisinių sprendimų priėmimu.
D4 Turi tiriamojo darbo patirties ir kompleksinio mąstymo įgūdžių, geba kritiškai įvertinti naujus duomenis, juos lyginti su jau žinomais ir pateikti moksliškai argumentuotas išvadas.
Praktinė veikla:
E1 Geba diegti mokslinės eksperimentinės plėtros tyrimų rezultatus aprangos ir tekstilės pramonėje.
E2 Geba dalykines žinias panaudoti kokybinių ir kiekybinių daugialypių technologinių problemų prognozei, optimalių sprendimų priėmimui, bendrų ir specifinių inžinerinių problemų modeliavimui ir prognozavimui.
E3 Geba pateikti informaciją ir formuluoti užduotis kitiems asmenims, vadovauti grupei sprendžiant aprangos ir tekstilės technologijos uždavinius ir įgyvendinant sprendimus.
E4 Geba priimti inovatyvius sprendimus, sparčiai reaguodamas į naujausius polimerų ir tekstilės mokslo ir technologijų pasiekimus, įvertindamas galimas socialines, finansines ir etines pasekmes ir suvokdamas savo moralinę atsakomybę.
E5 Išmano etinius, aplinkos apsaugos ir komercinius inžinerinės veiklos reikalavimus.
Asmeniniai įgūdžiai:
F1 Geba strategiškai mąstyti, kritiškai įvertinti įvairius veiksnius, lemiančius tyrimo ar kitos veiklos rezultatus, bei priimti sprendimus, laikantis profesinės etikos ir technologinės inžinerinės veiklos normų, prisiima atsakomybę už vykdomą veiklą.
F2 Geba valdyti sudėtingas situacijas sprendžiant kompleksinius tekstilės ir aprangos technologijos uždavinius, supranta riziką ir veiksnius, lemiančius pokyčius.
F3 Geba veiksmingai dirbti savarankiškai ir komandoje, dalykiškai bendrauti nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, prisiimti socialinę atsakomybę už savo ir pavaldžių darbuotojų veiklą, vadovaudamasis profesine etika.
F4 Suvokia individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą ir geba savarankiškai tobulinti įgūdžius ir stiprinti kompetencijas ateityje.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Visų studijų modulių medžiaga įsisavinama studento auditorinio ir savarankiško darbo metu. Auditorinis darbas apima paskaitas, laboratorinius darbus, pratybas ir konsultacinius seminarus. Studento savarankiškas darbas – tai teorinės medžiagos įsisavinimas, pasirengimas paskaitoms, laboratoriniams darbams ir pratyboms, tarpiniams atsiskaitymams už semestro užduotis ir egzaminui, namų darbų bei semestro projektų rengimas ir kita žinioms, gebėjimams ir įgūdžiams įgyti skirta veikla. Mokymosi veiklose taikomi šiuolaikiniai mokymo(-si) metodai: paskaitos (tradicinės ir interaktyvios, dėstytojų ir kviestinių lektorių, praktikų), pratybos, darbas grupėse, atvejo analizė, problemomis grįstas mokymas, diskusijos, vizitai į įmones ir kt.
Studijų programa baigiami magistro baigiamuoju projektu (tezėmis).
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinių, gebėjimų ir įgūdžių, įgytų studijuojant modulius semestro metu, vertinimui taikoma dešimtbalė kriterinė skalė ir kaupiamoji vertinimo schema. Semestro savarankiško darbo užduotys vertinamos pažymiu, egzaminų sesijos metu nustatomas galutinis pažymys, atskirus pažymius padauginant iš svertinio koeficiento ir sandaugas susumuojant.
Pagrindiniai studijų rezultatų vertinimo metodai yra tarpinis egzaminas, egzaminas, praktinių užduočių ataskaita, projekto ataskaita, žodinis iliustruotas pranešimas, kolegų įvertinimas ir kt.
Magistro baigiamasis projektas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Būsimieji technologijų mokslų magistrai studijuoja tekstilės mechaniką, medžiagų ir aprangos gaminių virtualų projektavimą, aprangos eksploatacinių procesų modeliavimą, specializuotos tekstilės ir apdailos technologijas, funkcinę ir interaktyvią tekstilę bei aprangą, darnią tekstilės ir aprangos technologiją, eksperimento teoriją, polimerines dangas ir jų formavimą, polimerinių matricų kompozitus.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Sudaryta galimybė pasirinkti kitos krypties dalykus (modulius) (18 kr..) pagal KTU MA+ modelį.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas žino pažangiausias tekstilės ir aprangos technologijas ir jų teorinius pagrindus, naujausius tekstilės ir aprangos produktus ir jų gamybos įrangą, produkcijos kokybę, tekstilės medžiagų bei aprangos dizainą, gaminių kompiuterizuotojo projektavimo metodus. Geba sisteminti ir analizuoti informaciją apie pramonės bei rinkos plėtros tendencijas, savarankiškai generuoti idėjas, kvalifikuotai tirti technologinius procesus ir tekstilės gaminių savybes bei kokybę, projektuoti tekstilės medžiagas ir aprangos gaminius, optimizuoti jų savybes ir gamybos procesus, kurti naujas jų gamybos technologijas ir pritaikymo sritis.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti tiriamąjį, projektavimo, gamybinį-technologinį bei kitą inžinerinį, vadovavimo darbą mokslo, gamybos (tekstilės, aprangos), prekybos įstaigose ir organizacijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.