Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Saulės elementų ir modulių inžinerija (anglų k. - Solar cells and modules engineering)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Medžiagų technologijos

Studijų krypties šaka

Energijos technologijos

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Elektra ir energija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7107

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211FX016

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470713

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2018-04-04
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti medžiagų technologijų mokslų specialistus, turinčius gebėjimų savarankiškai ir/ar komandoje kurti, tobulinti ir tirti saulės elementus/modulius, taikyti žinias praktinėje veikloje, priimant inovatyvius sprendimus, analizuoti tyrimų rezultatus bei formuluoti tyrimų rezultatais pagrįstas išvadas, bei, vadovaujantis profesine etika ir pilietiškumu, kelti kvalifikaciją ir kompetenciją mokantis visą gyvenimą.
Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas. Žinos šviesos sąveikos su medžiaga dėsnius, saulės elementų gamyboje naudojamus puslaidininkius, jų kristalinę sandarą, elektrines ir optines savybes, lemiančias saulės elementų efektyvumą.
Žinos saulės elementų rūšis, jų veikimo principus ir charakteristikas, fotoelektrinių jėgainių rūšis ir sandarą, saulės elementų/modulių technologijas, modernias modulių gamybos linijas ir gamybos kaštus.
Technologinė analizė. Gebės kaupti, sisteminti, analizuoti ir vertinti mokslinei ir profesinei veiklai bei naujovių diegimui reikalingus tyrimų rezultatus.
Gebės tinkamai taikyti modernius mokslinių tyrimų metodus ir pasirinkti tinkamas priemones identifikuojant saulės elementuose/moduliuose vykstančius fizinius procesus ir nustatant jų vyksmo priežastis.
Technologijų projektavimas. Gebės analizuoti fotoelektros energijos išgavimo problemas ir alternatyvius jų sprendimų būdus, įvertinant socialines ir gamtosaugines pasirinktos veiklos pasekmes aplinkai ir socialinei gerovei.
Gebės atlikti saulės elementų ir modulių panaudos galimybių, egzistuojančiuose ir kuriamose inžinerinėse konstrukcijose, technologinę analizę.
Tyrimai. Gebės parinkti ir taikyti įgytas žinias saulės elementų projektavimo, gamybos ir panaudos problemų sprendimui.
Gebės interpretuoti teorinius ir eksperimentinius rezultatus saulės elementų/modulių technologijų projektavimui.
Praktinė veikla. Gebės taikyti technologijos mokslų naujoves, analizuojant mokslinius rezultatus tarpdalykinėse profesinės veiklos srityse.
Gebės parinkti optimalias saulės elementų/modulių medžiagas ir spręsti inžinerines problemas, taikant modernias technologijas bei įvertinti saulės elementų/modulių patikimumą, susidėvėjimą ir naudojimo galimybes realioje situacijoje.
Asmeniniai įgūdžiai. Gebės kritiškai mąstyti, įvertinant kokybinę ir kiekybinę informaciją, ją analizuojant ir apibendrinant išvadomis.
Gebės bendrauti su kolegomis, specialistais, visuomene ir dirbti komandoje.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Į studentus orientuotas mokymo ir mokymosi procesas pagrįstas įžvalgomis ir su saulės energetika susijusių uždavinių sprendimu. Mokymas ir mokymasis naudojant studentų mokomųjų laboratorijų bei moksliniams tyrimams skirtą įrangą, praktines užduotis, pagrįstas savarankišku ir grupiniu darbu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Pasiekti studijų dalyko rezultatai vertinami pažymiu egzamino raštu/ žodžiu metu arba įskaita.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Šviesos kilmė ir jos sąveika su medžiaga, Puslaidininkiai. Puslaidininkių prietaisų technologija, Mokslinių tyrimų ir inovacijų pagrindai, Taikomoji fizika ir chemija fotoelektros inžinerijoje, Atsinaujinančios energijos technologijos, Saulės elementai ir jų savybės, Saulės elementų ir modulių projektavimas, Silicio saulės elementų technologija, Šiuolaikiniai fizinių dydžių tyrimo metodai, Saulės elementų savybių tyrimų metodai, trys Magistro baigiamieji darbai
Programoje numatyti laisvai pasirenkamieji dalykai: Saulės energijos panaudos galimybės pastatuose, Saulės energijos panaudos galimybės transporto inžinerijoje, Mokslinės veiklos praktika, Profesinės veiklos praktika
Specializacijos:
̶
Studento pasirinkimai:
Galima pasirinkti kitos krypties dalykus (3 kreditai), galima laisvai pasirinkti papildomus bendruosius dalykus (6 kreditai), galima pasirinkti praktiką (3 kreditai)
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Galimybė pagal ERASMUS studentų mainų programą išvykti studijuoti į užsienio universitetus, vykdančius magistrantūros studijų programas medžiagų inžinerijos ir technologijų srityje.
Galima rinktis Mokslinės ar Profesinės veiklos praktiką, jos metu susipažįstant su potencialia darbo vieta.
Suteikiama galimybė studijuoti gretutines studijų programas baigusiems bakalaurams, siūlant išlyginamąjį kursą.
Studijuojant galima rinktis iš kelių studijų dalykų.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Potencialūs darbdaviai iš „BOD Group“, UAB „Arginta“, „Precizika Metrology“, VšĮ „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų instituto (ProTech)“ ir Fotelektros technologijų asociacijos. Baigę Saulės elementų ir modulių inžinerija studijų programą magistrai galės įsidarbinti mokslo centruose, mokslo laboratorijose, vykdančiose mokslinius tyrimus medžiagų technologijų srityje.
Tolesnių studijų galimybės:
Galimybė pasirinkti medžiagų inžinerijos, elektros ir elektronikos inžinerijos, mechanikos inžinerijos, aplinkos inžinerijos, statybos inžinerijos, transporto inžinerijos mokslo krypties doktorantūros studijas.