Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Medžiagų mokslas (anglų k. - Materials Science)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Medžiagų technologijos

Švietimo sritis

Gamyba ir perdirbimas

Švietimo posritis

Medžiagotyra (stiklas, popierius, plastikai, mediena)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, -, -
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-45

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211FX009

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470722

Finansinės grupės kodas

1.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2019-05-16
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Žinios ir supratimas:
A1 Gilios įvairių medžiagų sandaros, jų savybių gerinimo būdų teorinės žinios.
A2 Medžiagų technologinių matavimų metodikos ir technikos, eksperimentinių rezultatų apdorojimo ir analizės žinios.
A3 Nuodugnios naujų medžiagų sudarymo ir jų kūrimo bei tyrimo metodologinės žinios.
A4 Žinios įgalinančios apibrėžti, įvertinti bei numatyti medžiagų mokslo vystymosi tendencijas ir perspektyvas bei technologijų įtaką aplinkai.
A5 Gilios aukštųjų technologijų (mikro ir nano technologijų) taikymo medžiagų moksle žinios.
A6 Žinios ir suvokimas apie šiuolaikinius paviršiaus inžinerijos bei mikro- ir nanotechnologijų metodus ir instrumentus, naudojamas funkcines (optines, elektrines, magnetines) medžiagas, mikro ir nanonstruktūras ir prietaisus bei jų taikymus.
Technologinė analizė:
B1 Geba spręsti netipines, negriežtai apibrėžtas ir neišsamias problemas, geba apibrėžti, analizuoti ir spręsti medžiagų mokslo vystymosi, mokslinių tyrimų, technologinių procesų ir aplinkos apsaugos problemas.
B2 Geba vertinti, modeliuoti ir prognozuoti medžiagų struktūrą, sudėtį ir savybes taikydami analitinius ir skaitinius metodus, įskaitant matematinę analizę, skaičiuojamąjį modeliavimą arba eksperimentus.
B3 Geba atrinkti ar sukurti optimalių savybių medžiagas, geba taikyti novatoriškus metodus įvairioms inžinerinėms problemoms spręsti.
B4 Geba taikyti analitinius ir skaitinius metodus funkcinių medžiagų struktūrai, sudėčiai ir savybėms vertinti, modeliuoti ir prognozuoti, atrinkti ar sukurti optimalių savybių funkcines medžiagas įvairioms inžinerinėms reikmėms.
B5 Supranta socialinių, sveikatos ir saugos, aplinkos apsaugos ir komercinių reikalavimų svarbą.
Technologijų projektavimas:
C1 Geba taikyti įgytas žinias ir naujausius medžiagų mokslo pasiekimus įvairioms medžiagoms su optimaliomis ar reikalaujamomis savybėmis parinkti ir kurti, inžinerinėms problemoms spręsti panaudojant šiuolaikinę technologinę aparatūrą ir formavimo procesus.
C2 Geba inovatyviai plėtoti naujas ir originalias idėjas bei metodus funkcinių medžiagų struktūrai, sudėčiai ir savybėms vertinti, modeliuoti ir prognozuoti, atrinkti ar sukurti optimalių savybių funkcines medžiagas įvairioms inžinerinėms reikmėms.
C3 Geba priimti technologinius sprendimus, kai susiduria su daugialypėmis, techniškai neapbrėžtomis ir tiksliai neapibūdinamomis inžinerinėmis problemomis.
Tyrimai:
D1 Geba atpažinti, surasti ir gauti reikiamus duomenis, savarankiškai vykdyti mokslinius tiriamuosius darbus, taikant šiuolaikinius instrumentinės analizės metodus.
D2 Geba planuoti, vykdyti analitinius, modeliavimo ar taikomuosius tyrimus bei įdiegti jų rezultatus medžiagų apdorojimo procesuose.
D3 Geba ištirti ir kritiškai įvertinti naujausių skaičiavimo metodų ir kompiuterinių programų medžiagų savybėms tirti ir naujoms technologijoms kurti taikymo ypatumus, pateikti mokslinio tyrimo išvadas.
D4 Geba suprasti, naudotis ir interpretuoti informaciją, gaunamą šiuolaikiniais analizės metodais, žinoti pagrindinius aukštųjų technologijų procesus, gebėti modeliuoti ir parinkti reikiamų savybių funkcines medžiagas ar struktūras.
D5 Geba ištirti naujų ir naujai atsirandančių aukštųjų technologijų, instrumentinės analizės metodų pritaikomumą įvairioms inžinerinėms problemoms spręsti.
Praktinė veikla:
E1 Geba sujungti į visumą tardisciplinines žinias daugialypėms technologinėms problemoms spręsti.
E2 Gerai suvokia, kokius aukštųjų technologijų (mikro ir nano technologijų), šiuolaikinius paviršiaus inžinerijos bei mikro- ir nanotechnologijų, medžiagų technologinių matavimų metodus, metodikas ir instrumentus taikyti, supranta jų ribotumus.
E3 Išmano etinius, aplinkos apsaugos ir komercinius technologinės ir inžinerinės veiklos reikalavimus.
Asmeniniai įgūdžiai:
F1 Turi valdymo, derybų ir lyderiavimo gebėjimų, imasi atsakomybės už savo ir pavaldžių darbuotojų veiklos kokybę ir jos vertinimą bei veiklos tobulinimą, vadovaudamasis profesine etika ir technologinės inžinerijos veiklos normomis, pilietiškumu.
F2 Suvokia tęstinio mokymosi kultūrą, turi savarankiško studijavimo įgūdžių, reikalingų nuolatiniam profesiniam savęs ugdymui.
F3 Geba aiškiai, argumentuotai ir ambicingai perteikti apibendrintas profesines žinias specialistams ir nespecialistams kritiškai jas vertindamas.
F4 Geba išlaikyti tokias intelektines nuostatas, kaip kūrybiškumą, novatoriškumą, entuziazmą, drausmingumą, atsakingumą, motyvaciją.
F5 Geba laisvai komunikuoti ir perteikti sudėtingą profesinę informaciją žodžiu ir raštu, geba veiksmingai dirbti ir bendrauti nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
F6 Geba priimti inovatyvius sprendimus ir vertinti labai gerai suvokdamas moralinę atsakomybę už technologinių ir inžinerinių sprendimų, savo profesinės veiklos rezultatų poveikį visuomeninei, ekonominei, kultūrinei raidai ir aplinkai.
F7 Geba savarankiškai planuoti mokymosi procesą, savarankiškai pasirinkti tobulinimosi kryptį ir toliau lavintis savarankiškai.
F8 Geba pasinaudoti mokslinių tyrimų žiniomis, turi tiriamojo darbo patirties bei sisteminio ir strateginio mąstymo įgūdžių profesinei veiklai ir moksliniam tiriamajam darbui.
F9 Geba būti komandos, kurią gali sudaryti įvairių disciplinų ir lygių atstovai, lyderiu.
F10 Labai gerai išmano projektų valdymo ir verslo aspektus, supranta technologinių sprendimų sąsajas su jų ekonomikos padariniais.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Visų studijų modulių medžiaga įsisavinama studento auditorinio ir savarankiško darbo metu. Auditorinis darbas apima paskaitas, laboratorinius darbus ir pratybas. Studento savarankiškas darbas – tai teorinės medžiagos įsisavinimas, pasirengimas paskaitoms, laboratoriniams darbams ir pratyboms, tarpiniams atsiskaitymams už semestro užduotis ir egzaminui, namų darbų bei semestro projektų rengimas ir kita žinioms, gebėjimams ir įgūdžiams įgyti skirta veikla.
Studijų programa baigiama magistro baigiamuoju darbu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant modulį semestro metu įvertinami ir duomenų bazėse registruojami du kartus: kai atsiskaitoma už semestro savarankiško darbo užduotis (teigiamas arba neigiamas įvertinimas) ir per egzaminą sesijos metu (pažymys pagal dešimtbalę skalę).
Magistro baigiamasis darbas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų krypties dalykai: Plazminės technologijos ir analizės metodai, Plazminių technologijų ir analizės metodų projektas, Paviršiaus inžinerija ir nanotechnologijos, Taikomoji optika ir fotonika, Tiriamasis projektas 1, Matematinė medžiagotyra, Mokslinė praktika, Funkcinės medžiagos - rinktiniai skyriai;
Kompetencijų alternatyvos;
Asmeninis modulių rinkinys;
Magistro baigiamasis projektas 1, Magistro baigiamasis projektas.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studijų programoje yra galimybė rinktis 30 kr. apimties eksperto kompetencijų blokų alternatyvas iš studijų arba tarpdisciplininės krypties: Fizikinės medžiagų technologijos krypties alternatyvos, Cheminės medžiagos krypties alternatyvos, Medžiagų analitikos metodai ir technologijos krypties alternatyvos, Biomedžiagų technologijos krypties alternatyvos, Mechaniniai procesai medžiagose ir jų sistemose krypties alternatyvos, Medžiagų pramonės inžinerija ir gamyba krypties alternatyvos, Pažangiosios technologijos krypties alternatyvos, Medžiagų kokybė ir kontrolė krypties alternatyvos, Informacinės technologijos medžiagotyroje krypties alternatyvos.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programa skirta rengti medžiagų mokslo magistrus, kurie turėtų tyrimo įgūdžių, gilių medžiagų sandaros, jų savybių gerinimo būdų teorinių ir eksperimentinių žinių, medžiagų technologinių matavimų metodikos ir technikos, eksperimentinių rezultatų apdorojimo ir analizės žinių, aukštųjų technologijų (mikro- ir nanotechnologijų) taikymo medžiagų moksle žinių. Programa sujungia fundamentalias ir inžinerines studijas.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti tiriamąjį, gamybinį - technologinį, konsultacinį - ekspertinį ir vadybinį darbą gamybos organizavimo ir valdymo, naujų pažangių technologijų projektavimo ir diegimo, techninio vadovavimo gamybai organinių ir neorganinių medžiagų technologijos įmonėse, organizacijose bei mokslinėse institucijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.